Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Perudja sa Macantinijem, Materacijem, Tedeskom, Ze Mariom, Nakatom i Rapaicem kara Juventus po poplavi i Lacio uzima titulu u zadnjem kolu. :Hail:

Btw, sad vidim da im je Nesta trener. :)

Edited by Plajvi
Link to comment

Mancini je bio baš klasa od igrača.

 

Ja sam ga kao dijete gledao prvi put protiv Anderlechta u finalu KPK kad je promašio hrpu zicera, mislim da nikad više šansi jedan čovjek nije zapucao u evropskom finalu. Vialli je zabio dvaput u produžetku za pobjedu koja je morala biti veća.

 

Mancinijeva (i Lombardova) sudbina je bila da prvo osvoji KPK sa nekim klubom van velike trojke (Sampdoria 90, Lazio 99), a onda iduće godine scudetto.

 

Kao trener je imao svoje momente. Lazio 2002-03 je igrao prelijep fudbal, ali baksuzan do bola. Naredne sezone slična priča, ali i osvojen kup uz trpanje Milana (4-0 za poluvrijeme). Sa Interom se nije snašao, u Cityju je osvajao trofeje (uz gaženje Uniteda 6-1 na OT-u i Tottenhama 5-1 na WHL-u).

 

Jebi ga, čovjek je u tridesetima morao u Lazio za dobrom platom jer je spičkao sav dotad zarađeni novac na nekakve rudnike u Južnoj Americi. Možda i sada treba lovu jer je nigerijskom princu odgovarao na mailove.

Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Evo jedna dok nije bio (toliko) propo...

 

image.jpeg.ab7b02d513689ffd257452e01fabd2b5.jpeg

 

 

 

:)

 

 

 

 

(ono kad je Lazio uzeo titulu a Juve izgubio u finišu na jednak način kao Lazio sezonu ranije od Milana)

Link to comment

ja se mancinija prvo sećam sa EURO 88, bio je to novi žabarski napadački tanndem vialli - mancini, ali nije to bilo naročito ubedljivo, morao je matori altobelli da ulazi sa klupe.

Link to comment

Neki od onih kvizova i sjetio se koliki su carevi za biznis u Udineseu. :Hail:

 

Prodaju Bierhoffa, najboljeg strijelca lige, a guraju Amorosa (opet najbolji strijelac lige). Onda Amorosa i Appiaha prodaju Parmi za 90 miliona maraka (75 + Fiore) pa nakon toga Fiorea i Giannicheddu uvale Laziju za 80 miliona.

Link to comment

Odličan topic koji me doveo do toga da pogledam više od nekoliko sažetaka na YT.

 

Fora je prisjetit se igrača koje sam izbrisao iz memorije: Bernard Cauet, Farinos, Birindeli, Camoranesi........ I opetovano gledat gadnu njušku Pippa Inzaghia. Joooj, kakva plačipčkasta faca i rahitično tijelo. Kad sam čito da važi za najvećeg zavodnika među nogometašima tek mi onda ništa nije bilo jasno. 

Link to comment

Mene je topik "naterao" da pogledam nekoliko utakmica u prethodnih nedelju dana. Fiorentina-Juve 99/00, Udinese-Juve 98/99 i Bresa-Juve 03/04. Ovde je Bresa solidno pokradena, sudija ih odradio za desetku. Kakav fudbal :Hail:

Spoiler

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...