Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

2 minutes ago, Ezekijel said:

Imali ste i onoga jednoga  u Salernitani. 

 

Mi smo ih imali ponešto, ali po meni najveća faca - Ivan Javorčić. Lik je iz RNK Split došao u Bresciu i sa 18-19 godina igrao u prvih 11 protiv svih velikana u zlatnoj eri calcia.

 

Дражен Болић. Мислим да сад тренира Партизанове јуниоре или тако нешто.

 

Бреша је била једна од најготивнијих екипа Калча. И прије Бађа. А тек кад је он дошао :wub:

Link to comment

A polusatni pregled kola Milorada Djurkovica nedeljom u 19h na drugom preuzet iz studija TV Crne gore... Nikad do tad mislim da nisu prikazivani pregledi neke strane lige. Prva polovina devedesetih.

Link to comment
13 minutes ago, W.F.C. said:

A polusatni pregled kola Milorada Djurkovica nedeljom u 19h na drugom preuzet iz studija TV Crne gore... Nikad do tad mislim da nisu prikazivani pregledi neke strane lige. Prva polovina devedesetih.

 

Pred sami rat je bio Penal, znam da je išlo na TV SA i da sam se ložio da to gledam. Muhamed Masleša je vodio emisiju. Išli su golovi iz Francuske, Njemačke, Italije...ne sjećam se je li još neka liga bila.

 

 

 

Inter-Lecce 6-0, Ronaldo je tu ozbiljno nastradao, ali je on i sezonu prije proveo u bolnici (nije igrao na OT-u, recimo, propustio je i obje protiv Lazija).

Link to comment

Davor Vugrinec, solidnih 19 golova za Lecce u sezonama 00-02.

 I čuvenih 0:1 na San Siru '01. 

Baš, kad pomislim Inter dušu dao za neke povijesne tekme i rasturačine od znanih i neznanih. 

 

Meni bio drag više onako, načelno, ali što se nogometa tiče bili su uglavnom užas za gledat. 

 

One jedne godine su igrali polufinale sa Milanom u CL. Dvije utakmice, pa produžeci, a ne znam je li bila ijedna krštena akcija sve skupa. 

Link to comment

Dobro, to je ipak polufinale i finale...ipak mislim da je Zvezdinih 3:2 u 6 utakmica grupne faze LE prosle sezone daleko veci kuriozitet, mozda i rekord svih grupnih faza svih UEFA takmicenja do sad :D

Link to comment
21 minutes ago, W.F.C. said:

Dobro, to je ipak polufinale i finale...ipak mislim da je Zvezdinih 3:2 u 6 utakmica grupne faze LE prosle sezone daleko veci kuriozitet, mozda i rekord svih grupnih faza svih UEFA takmicenja do sad :D

 

Lille je imao 1-2 u CL 2005-06, završili 3. u grupi (ispred Uniteda kojem su dali jedini gol). :D

Link to comment

Tad su bili oni neki neredi, odnosno žandari izmlatiše navijače Jedinstva. 

 

Jbt, zastrašujuće koliko detalja vezanih uz nogomet zapamti čovjek kroz godine.

 

Pogotovo u tvom slučaju. :D 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Ezekijel said:

Tad su bili oni neki neredi, odnosno žandari izmlatiše navijače Jedinstva. 

Jbt, zastrašujuće koliko detalja vezanih uz nogomet zapamti čovjek kroz godine.

Pogotovo u tvom slučaju. :D 

 

 

Neki dan sam sebe uhvatio u tome da pamtim golove Nikolića i Gutalja kad je Željo pobijedio na JNA u sezoni 1989-90. i da su oba gola bila u konkurenciji za gol kola.

 

Prvo fudbalsko sjećanje mi je penal Milana za 2-4 na penale na Marakani.

Link to comment

Ja sam imao susjede Srbe pa pamtim i tekme CZ s Real Madridom.

 

Prve suze vezane su za Hajduka i poraz od Waregema na penale. U magli se sjećam i pobjede nad Torinom. 

 

Od internešenala baš su mi se PSV usjeko o sjećanje sa Van Brejkelenom i Gerecom. 

 

I mislim da je bilo neko finale Bajern uerdingen i Bjern Leverkuzen. Gledo u hotelo s brdom njemačkih turista. 

 

I na nekom svjetskom gdje je Carlos branio za Brazil pa primio gol iz penala da mu se lopta odbila od stative.

 

Btw, 40 godina brojim. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...