Jump to content
IGNORED

Sharp Objects


Bojan

Recommended Posts

Meni je ovo sve ispunilo očekivanja. Obrt na kraju mi se takođe uklapa u neku sliku koju sam gradio. Bio bih čak malo razočaran da su završili bez tog obrta iz razloga koje sam već pominjao glede majke Adore.

 

Nešto oko motiva i samih ubistava...

 



Moglo bi da se uzme u obzir da je tu ljubomora u pitanju. Ali, eto to čisto onako da se nešto konstatuje kao motiv. Ja čak nisam video neko preterano insistiranje na ljubomori tokom serije. Sa druge strane manipulacija je očigledna. Amma je izmanipulisala majku, Kamil, muškarce i neke prijateljice. Ubijala je one devojke koje bi se našle u njenoj blizini, koje su imale karakter i činilo joj se da se ne mogu izmanipulisati. To se vidi negde u šestoj epizodi kada o tome govori sa Kamil. Zapravo od početka serije Amma želi da se ispovedi Kamil. Naravno, to postaje još bitnije pošto saznamo kraj. Pored toga što se brutalizuje ishod onoga što može očekivati devojke koje poseduju jaku volju, vrhunska Ammina manipulativnost zbacuje ulogu žene-žrtve i okreće tu priču. Zarad toga ona pušta da je majka truje i da je muškarci koriste i tako traume koje su prošle i Kamil i mlađa sestra doživljava na drugi način. U njenu agendu uklapaju se i događaji iz njenog doma i iz kućice u šumi.

 

Mogli bi se zapitati i oko poslednje rečenice u seriji koju izgovara Amma - "Don`t tell Mama!" Meni to deluje kao potreba da se očuva neka harmonija. Isto tako se može izvesti zaključak da nema nameru da krene na Kamil, iako je jasno da je ova provalila. Istovremeno bi moglo da znači da bi htela da čuva tu tajnu zajedno sa Kamil. Kako sam već ranije pomenuo da je Amma imala od početka želju da se ispovedi Kamil, mogla bi smatrati Kamil nekim ko je dostojan da sa njim podeli celu priču.

 

Link to comment
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bojan

    17

  • darling

    15

  • ToniAdams

    12

  • Arkadija

    6

4 hours ago, mraki said:

Opasno mi prija to bindžovanje serija, trudim se da ne pratim više ni jednu iz nedelje u nedelju, skroz je drugi doživljaj ovako. Sad me čeka Patrick Melrose.

 

Ja bih Sharp Objects zbindžovao za vikend.

 

Patrick Melrose je odličan, ali to je romansirana biografija. Nešto drugo od ovoga. Zanimljivo je recimo gledati kakvi tripovi se razvijaju kod porodica koje nisu morale da rade šest generacija unazad.

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

Meni je prijalo i gledalo mi se, što baš i nije često slučaj sa serijama. 

 

Da. Hiperprodukcija svodi kvalitetne serije na taman onoliko koliko je kvalitetnih filmova u Holivudu. 

Link to comment

mene zanima simbolika onoliko isključenih televizora u svakom enterijeru, mora da ima nešto, nemoguće da su ih samo nasumice,

bez nekog značenja ubacivali u kadar.

kamila nosi užasnu obuću, dok adora nosi predivne cipele.

provalila sam ko je ubica kad je kamila pratila emu do farme svinja. prasićima se vade zubi, ubijenim devojkama su izvađeni zubi,

samo me je zanimalo kako će izgledati završni tvist.

ok je, ali mi je patrick melrose mi je mnogo bolji.

Link to comment

Ja sam se bio naoštrio na Westworld, ali me je razočarala ova sezona. Sharp Objects mi je došao kao neki neočekivani bonus. Čak sam prvu epizodu pogledao u nekoj kasnijoj reprizi.

Link to comment
9 hours ago, svashtabezneshto said:

mene zanima simbolika onoliko isključenih televizora u svakom enterijeru, mora da ima nešto, nemoguće da su ih samo nasumice,

bez nekog značenja ubacivali u kadar.

kamila nosi užasnu obuću, dok adora nosi predivne cipele.

provalila sam ko je ubica kad je kamila pratila emu do farme svinja. prasićima se vade zubi, ubijenim devojkama su izvađeni zubi,

samo me je zanimalo kako će izgledati završni tvist.

ok je, ali mi je patrick melrose mi je mnogo bolji.

 

Svaka čast na zapažanju. Nisam to zapazio. Jedino čega se sećam oko televizora jeste scena kada Kamil dolazi na skup bivših čirlidersica, a ove sede oko televizora, gledaju i tuguju.

 

Ima dosta tih detalja u seriji. Recimo, u poslednjoj epizodi vidi se da na ruci Ammine nove prijateljice Mae, sa strane na šaci, stoji neki natpis tipa "Call Mum".

 

Wind Gap isto tako obiluje vintage reklamama i natpisima.

Link to comment

hvala za detalj :) Pokušavala sam da se setim te jedne scene gde je tv uključen, da, to je kod prijateljica iz detinjstva,

sve plaču uz neku sapunicu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Никако да напишем своје виђење. Врло добра серија, која би можда била одлична да је згурана у 6 епизода. Ма колико волио то јужњачко сјебано окружење у америчким серијама, ипак је била разводњена на моменте. 

 

Spoiler

Видим да неки нису задовољни крајем, али мислим да је преокрет на крају изведен сјајно - So Much For My Happy Ending.  Поготово што су услиједиле и сцене током одјавне шпице које су биле ефектно кратке и оставиле јак траг на мене. Много гадан осјећај, уствари мјешавина осјећаја - шок, пораз, гађење. Плус чињеница да је све остављено тако, без објашњења шта је било послије. 

Има ствари у серији које ми нису легле. То што се Камил похватала с оним клинцем Џоном, улога Адорине сестре од које сам некако очекивао више, неке сцене које су необјашњене попут вентилатора, ува Џонове дјевојке, лезбо-инцестуозних тенденција Еме, има тога још вјероватно.

Детаљи су сјајни, доста реалистични, људи имају знојаве кошуље, умазане хаљине, упркос свој театралности Винд Гепа. Сјајна глума локалног полицајца, добра музика, свиђа ми се репетитивност неких сцена који одсликавају свакодневицу мале средине - сваки дан је исти, сваки дан исти ликови сједе у кафани на истим столицама, исте цурице иду на ролама истим улицама.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...