Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 hours ago, crtamOrasi said:

Pokvario ti je planove za Barrowa :D

 

Unovčiće Atalanta Mancinija kako valja, čim krenu da se pominju strani klubovi cena ide van granica logike. Ja nisam ubedjen u njegove ball playing sposobnosti, sve ostalo deluje da ima.

Ha-ha, Barrow je strasno talentovan, brz, spretan, jako pokretljiv ... ali se nije bas najbolje uklopio u "drustvo". U podmlatku je solirao, taj stil se ne svidja, pre svega, Papu Gomezu i Ilicicu, tako da ce morati da koriguje to.

I meni se sve prebrzo desava sa Mancinijem, odlican je u vazhudu, snalazljiv pred protivnickim golom, uglavnom dobro igra poziciono (mada tu treba jos iskustva). Definitivno nije stoper sa ball playing sposobnostima, ali kako vecina takvih stopera obicno pravi puno kikseva prilikom pozicioniranja i preuzimanja igraca, vise cenim "old school" stopere koji pre svega odrade defanzivi i ne kiksiraju (drugim recima, radije bih imao Chiellinija nego Bonuccija ako bas moram da biram. E sad, kad imas nekog Van Dijka, onda imas sve ... voleo bih videti njega u tandemu sa Skrinjarom.

Link to comment

Najbolja je alternativa imati par sa karakteristikama koje se dopunjuju, ali ako bih morao da biram izmedju dva zla onda definitivno dvojica koji umeju sa loptom. Imam traume od sezone sa Manolasom i Rudigerom, nikad više :D Mada zavisi i od stila igre, ko voli da drži loptu u posedu onda mora da ima kvalitet dodavanja iz prve linije.

 

Moram da ti odam priznanje što si još prošle sezone spomenuo Zaniola u nekom postu gde si govorio o primaverama, svaka čast stvarno.

Link to comment

Inace, gledao sam i par poslednjih utakmica Intera. Sta se tamo desava, je tragikomicno.

Spaleti je izgubio razum totalno. Covek pocinje kup protiv Beneventa sa Vrsaljkom, a onda prventsvenu (prtotiv njima jako nezgodnog Sasuola poslednjih godina) sa D'Ambrosiom, debeljuskastim bekom, koji je prespor da istrci po strani, koji se konstantno pogresno postavlja, koji neretko ne pokriva ni prostor ni coveka.

Cini se da Italijani (D'Ambrosio, prosle godine Kandreva) imaju puno kredite kod Spaletija, a talentovane igrace sa strane (kao Lautara, Keitu ili Karamou prosle sezone) izbacuje iz 11 nakon prve lose igre.

Ikardi (toliko omiljen kod livescore strucnjaka) je napadac koji najmanje radi u modernom fudbalu, a protiv Sasuola nije ni zeleo da trci jer je trazio vecu platu (bas onako pofesionalno i kapitenski ;)). Naravno, Spaleti se nije usudio da ga izvede sa terena.

Ali, to je samo trenutno stanje.

Vec na samom pocetku, Luciano je napravio takvu gomilu gluposti da ponekad pomislim da ima mentalne probleme, ili je sasvim izlapeo.

Prosle godine najbolji igrac tima mu je bio Skrinjar, koji je osim dobre odbrambene igre, cesto zapocinjao napad odlicnim pasom napred (pet puta je tokom sezone izbacio Ikardija jedan na jedan sa golmanom). Spaleti je doveo losijeg stopera De Vrija i prebacio Skrinjara levo. Sada Skrinjar vise ne zapocinje napade odlicnim pasom i sjajnim izvodjenjem lopte (kao prosle sezone) jer izgubi vreme namestajuci se na bolju, desnu nogu, a De Vrij ionako to nikad nije ni radio.

Dalje, Brozovic je igrac koji nije glavni organizator igre (u Hrvatskoj to bolje rade i Modric i Rakitic) vec trkac kojeg igra vuce napred, koji voli da sutira i eventualno da zavrsni pas. U Interu je uvek najvise pokazivao kad je igrao uz Galjardinija, jer ovaj drugo odlicno stiti odbranu, ima precizan pas (uglavnom unapred) a Marcel ima slobodu da ide napred. Staviti Brozovica i Vecina zajedno je apsolutno suludo. Spaletiju Brozovic sada treba da bude glavni organizator igre i, istovremeno, igrac koji stiti stopere. Sta tacno Vecino treba da radi u tom sistemu verovatno ni njemu samom nije poznato. Rec je o igracu slabom na lopti, koji je dobar u duelu, skoku i ponekad sutu iz daljine.

Umesto da pusti Skrinjara da vise ucestvuje u igri, stavi Galjardinija u tim (jet je puno bolji na lopti od Vecina), dobije ofanzivniju igru po bokovima sa Vrsaljkom, Spaleti pokusava da dobije organizaciju igre sa Joaom Mario (to nikad nije bila njegov pozicija u timu) i penzionerom Borja Valerom. Koliko je tesko shvatiti da moras igrati bez playmakera ako ga nemas u timu? Da je insistirao na zadrzavanju Rafine, verovatno bi uspeo u pozajmici.

Inter ima igrace, ali nema trenera i nema igru. Sve sto urade je na indivudualne akcije Politana i Perisica sa strane i izuzetan golgeterski nerv Ikardija. Sredina terena niti namesta golove, niti ih daje. Najvise golova pada posle centarsuteva sa strane ... i to ne glavom ???

Link to comment

Što se tiče Spallettija moram da dodam da on na poziciji desetke ne koristi kreativnog igrača nego više voli trkača koji se agresivno ubacuje iz iz drugog plana. Tako je koristio Perrottu kod nas u prvom mandatu, tako je koristio Radju u drugom, tako sad Joaa Maria. Samo, ako ima napadača koji ne učestvuje u igri i igra jako visoko, na ledjima odbrane, onda baš i nema prostora koji taj veznjak može da napadne. Totti, pa i Džeko, se spuštao u vezu i pravio rupu povlačeći markera, ovo je skroz suprotno od toga.

Situacija oko Mirande/De Vriija i Vrsaljka ni meni nije baš najjasnija, nema baš logike. Gagliardinija ne cenim baš, pravo da ti kažem, nije toliko kvalitetan paser koliko je drven.

Interu, tačnije Spallettiju, bolno fali regista. Sa ovim rosterom bolji posao bi odradio Mazzarri, najozbiljnije.

Link to comment
14 minutes ago, crtamOrasi said:

Najbolja je alternativa imati par sa karakteristikama koje se dopunjuju, ali ako bih morao da biram izmedju dva zla onda definitivno dvojica koji umeju sa loptom. Imam traume od sezone sa Manolasom i Rudigerom, nikad više :D Mada zavisi i od stila igre, ko voli da drži loptu u posedu onda mora da ima kvalitet dodavanja iz prve linije.

 

Moram da ti odam priznanje što si još prošle sezone spomenuo Zaniola u nekom postu gde si govorio o primaverama, svaka čast stvarno.

 

Potpuno te razumem, samo mislim da je problem sa Manolasom i Rudigerom, bio bar delimicno i zbog presporih veznih igraca (Strootman, De Rosi), te sporog beka Kolarova, koji nisu tu na vreme da preuzmu loptu. Lako je Ramosu i Varaneu, kad god imaju loptu u nogama, Modric, Marcelo, cesto i Kroos su vec tu spremni da preuzmu i povuku akciju. U Barci to odlicno radi Alba, (a i Rakitic kad je na terenu), mada je Pique dosta dobar tehnicar.

Ja volim brz fudbal, sa sto manje kontakta. Naravno, kad neko ima gotovo nelimitiran budget, pa moze imati deset igraca u polju koji su jaki na lopti (Barca, Real, sada mozda City), to je nesto  drugo. No, to se retko desava.

Liverpool je dobar primer za ovo drugo (kad nemas 10 tehnicara). NJihovi vezni igraci su jako limitirani kad je rec o kvalitetu kontrolisanja lopte i pasa unapred (Wijnaldum od 10 lopti 8 vraca unazad, dve salje najdalje 7-8 metara ispred sebe, Henderson pokusava dobre pasove, ali mu je jedan od tih deset precizan, Milner je vezni koji je veci deo karijere igrao uz aut liniju), pa je njima bio bas neophodan jedan Van Dijk i nije cudno da primaju toliko manje golova sa njim u timu (naravno, i uz normalnog golmana ... mada bi i sad bilo tesko biti normalan golman sa ovakvom odbranom kada Van Dijk ne bi bio tu). Stoperi prave vecinu kikseva kad je pritisak na njima, a nemaju lako opciju oslobadjanja lopte. Zato su nekad treneri trazili od njih da samo ispucavaju lopte u aut, ako su protivnicki napadaci blizu. Danas se ocekuje da oni iznesu loptu, a mnogi od njih bi izgubili loptu da su potpuno sami na terenu i da treba da je vode od gola do gola.

 

Drago mi je da ti se svidja Zaniolo. Veoma je ozbiljan i pristojan momak, ima tehniku, uporan je, hrabar. Samo mu jos treba malo iskustva, sve ostalo vec ima. Svidelo mi se kad je protiv Torina, sprintao u poslednjem minutu da spreci napad gostujuce ekipe. Fudbal je kolektivna igra i odbrana pocinje od napadaca.

Link to comment

Što se Zaniola tiče podležem hajpu i mislim da imamo kandidata za desetku. Neka odleži još koju godinu, kao i prošli put, ali mislim da ga imamo :fantom:

 

Što znači da ćemo ga prodati :D

Link to comment
3 minutes ago, crtamOrasi said:

Što se tiče Spallettija moram da dodam da on na poziciji desetke ne koristi kreativnog igrača nego više voli trkača koji se agresivno ubacuje iz iz drugog plana. Tako je koristio Perrottu kod nas u prvom mandatu, tako je koristio Radju u drugom, tako sad Joaa Maria. Samo, ako ima napadača koji ne učestvuje u igri i igra jako visoko, na ledjima odbrane, onda baš i nema prostora koji taj veznjak može da napadne. Totti, pa i Džeko, se spuštao u vezu i pravio rupu povlačeći markera, ovo je skroz suprotno od toga.

Situacija oko Mirande/De Vriija i Vrsaljka ni meni nije baš najjasnija, nema baš logike. Gagliardinija ne cenim baš, pravo da ti kažem, nije toliko kvalitetan paser koliko je drven.

Interu, tačnije Spallettiju, bolno fali regista. Sa ovim rosterom bolji posao bi odradio Mazzarri, najozbiljnije.

 

Da, ovo si u pravu. Samo sto je Perrotta dobro trcao i kontroliso loptu. Brozovic potpuno pogresno trci, rasipa nepotrebno energiju na sve strane i pritom je retko pravilno postavljen. Joao Mario puno trci i najbolji je kad ima kratke i brze kontakte sa loptom. Ako drzi duze loptu u nogama, redovno izgubi kontrolo nad njom u nekom trenutku. Ikardi je definitivno previse statican sa igraca tih godina i neaktivan. Uostalom, rec je o napadacu koji je prosle sezone imao 28 golova i jednu asistenciju (isti broj asistencija je imao golman Rome Alison, i to bas protiv Intera).

Gagliardini nikad nece biti vrhunski igrac, ali je takticki fenomenalan. On dobro stiti zadnju liniju, uvek pogleda pre prijema lopte gde su saigraci (nesto sto su nekad svi vezni igraci radili) pa mu se ne desava da mu protivnici ukradu loptu), a najveca korist od njega je da puno rastereti nekog drugog veznom igraca ... recimo, Kessie u Atalanti je najbolje igrao u tandemu sa Gagliardinijem, jer je imao pun slobodu da se ubacuje napred, znajuci da ce ovaj disciplinovano pokriti rupu)

Link to comment
2 minutes ago, crtamOrasi said:

Što se Zaniola tiče podležem hajpu i mislim da imamo kandidata za desetku. Neka odleži još koju godinu, kao i prošli put, ali mislim da ga imamo :fantom:

 

Što znači da ćemo ga prodati Juventusu :D

 

Ipsravljeno. :D

Link to comment

Mislim da bi bukvalno goreo Rim da se to desi, al ako uleti neki strani naftaški klub sa nenormalnom ponudom ode on a mi ostadosmo sa Gersonom. Plate koje daju najbogatiji mi ne možemo da mečujemo nikako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...