Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts



 
Ne, ti očigledno ne gledaš FMP tokom godine - Nenadića maltene nema ko da čuva u aba ligi i nije imao "blistave trenutke", već je igrao odlično čitavu sezonu (kad je bio zdrav). Radanov nije odigrao tri dobre utakmice za čitavu sezonu. I nije mu zameriti, mlad je još.
I usput, mnogo je šašava ova priča kako neki igrači treba da imaju minute u abi, a da se suše u Evropi - nema nijednog jedinog igrača koji je tako vođen u poslednje četiri godine. 13, 14 igrači su ulazili ponekad u abi, ali onda kada je razlika bila velika. Ulazili su i u Evroligi tako, ulazio je čak i Boriša protiv Reala.
Što se tiče 1 Pota, on je odigrao vrlo pristojnu sezonu, kako to iskoristiti nemam pojma, možda će da mu smisle nešto bolje od toga da bude rezerva malom Fići. Potpuno je idiotski, inače što su prošle godine i Zvezda i Partizan igrali sa po dva crnca na pleju. Tako ćemo da dobijemo dobrog pleja na kukovo leto.
 


Gledao sam skoro sve što je bilo ponuđeno od utakmica FMP-a na TV-u, i video sam sve te partije Nenadićeve, ali sam video i nekonstantnost, utakmice gde ga nije bilo nigde, video sam i slabiju odbranu, ali ajde uvek sam spreman da to stavim u drugi plan kad igrač ima raskošan napadački repertoar kao što je to kod Nenadića slučaj, ali mislim da ne bi izneo utakmice u EC konkurenciji na taj način, i tu su i Ragland a i Baron i Dobrić u prednosti. Eventualno ako Laza zapali u inostranstvo tu bi se otvorio prostor za njega.
Što se tiče novog domaćeg kvalitetnog pleja, to jeste problem, imamo Uskokovića koji bi polako mogao da dobija prostor, s obzirom da je godinu dana mlađi od Radanova a i ima i nekoliko igrača u NCAA, neko od njih bi mogao da iskoči.
Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nenadić je imao kriminalan pad od jedno šest loših utakmica sredinom sezone - pretpostavio sam da je u pitanju povreda, ili neka druga okolnost - dečko je uglavnom samo statirao u tim utakmica. Mimo toga imao je prilično stabilnu dobru formu, a u kls-u je baš dominirao (dobro, to i nije neko merilo).

Tu nema šta, takav igrač je zaslužio šansu. Umesto toga imamo Perperoglua koji će da odigra solidnu veteransku sezonu, nadam se, a posle ne znam.

Ovaj tim nije za osvajanje ABA lige, i to je greška koju mi ponavljamo od prošle godine, a kamoli Evrokupa. Čak smo prošle godine gledali stvari malo perspektivnije.

Link to comment

Nisam ga nešto gledao, samo jednom dok je bio u juniorima groblja, ali recimo - Pot (godinu dana stariji od njega) ipak igra dve godine košarku na mnogo ozbiljnijem nivou, tako da nisam baš siguran.

Link to comment

Nenadić će biti odličan igrač,što će vrv pokazati kod komšija kako se stvari odvijaju.:fantom:

Lazarević nije ni dobio pravu priliku,posle se povredio.

Generalno je svim tim klincima slabo ili nikako pružana šansa u kkcz,Davidovac je takođe ne bi dobio recimo,nego se onaj nesrećni Radič raspao pa eto kao daj da ovaj proba...

Inače,prilično grozno deluje selekcija za ovu sezonu,Cedevita fazon-par isluženih veterana,sa prosečnim ili i ispod toga karijerama,za sva tri centra neće biti dovoljno mesta a svi pretenduju da budu onaj startni C,imaćemo tipa 1 kreativnog igrača u timu i 2-3 koja mogu nešto da pogode spolja...

 

 

 

Link to comment
Na prvoj prozivci novog trenera Milana Tomića, našli su se:
Aleksa Radanov, Stratos Perperoglu, Bili Baron, Nemanja Nenadić, Majkl Odžo, Marko Kešelj, Ognjen Dobrić, Dejan Davidovac, Filip Čović, Majk Cirbes, Boriša Simanić, Dušan Ristić i Branko Lazić.
Priključivanje Muhameda Fajea i Džoa Reglanda dogovoreno je za sredinu nedelje, kada će biti obavljeni neophodni medicinski pregledi i testiranja. Igrač Nikola Jovanović u dogovoru sa klubom i njegovom agencijom, a u cilju obezbeđenja što veće minutaže, biće ustupljen u sezoni 2018-2019 italijanskom košarkaškom klubu Trento" a nakon toga se vraća u Crvenu zvezdu. 
Stefan Janković, koji ima važeći ugovor sa klubom, nije se pojavio na prozivci i u skladu sa normativnim aktima kluba  i ugovorom, sportski direktor kluba je pokrenuo disciplinski postupak.  :fantom:
Stručni štab KK Crvena zvezda mts ove godine činiće Milan Tomić (prvi trener), Andrija Gavrilović, Milenko Topić i Saša Kosović (pomoćnici), Aleksandar Lukman (kondicioni trener), Nebojša Ilić (sportski direktor i menadžer prvog tima) i doktori Nebojša Mitrović i Boris Gluščević i fizioterapeut Milorad Ćirić.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...