Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

5 minutes ago, Weenie Pooh said:

@Intermajo, hoće li biti šta od one Asensio -> LFC priče, vidim da su je nedavno vratili iz mrtvih? Kakav je njegov status pod Zidanom?

Za sad su samo Bejl, Seballos i Ljorente proglaseni nepozeljnim i to u direktnom razgovoru sa Zidanom. sve ostalo, koliko vidim, zavisi od toga koliko ce Florentino da odvoji love za pojacanja. Mbape, Pogba, Eriksen, Jovic... u principu, ako se desi cudo, pa dodje Mbape, Asensio nema sta da trazi vise u Realu, u suprotnom, mrka kapa.

Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro, mora Florentino da se otvori, ne može da se ne otvori... valjda bude nešto, ali Asensio neka se nada Ljiljaninim i Šakirinim minutima za sada.

 

Može Kuki, nema problema, samo značajno je devalviran. Pet-deset miliona, nećemo™ više od toga tražiti da ga uzmemo™ nazad.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
13 hours ago, goofs said:

Znaci to je to onda. Pulisic, Bakajoko, Batashuji i ekipa i da se izgura jos jedna sezona. Ne mora da bude toliko lose, ali ipak mi deluje nedovoljno da bi se tukli sa ovim najjacim i za neki ozbiljniji rezultat u LS.

Челси опет у четири тима по квалитету. И да шта ће им Батушаји, кад је Тами бољи играч.

Link to comment

Nisam gledao Tamija tako da cu ti verovati na rec. U svakom slucaju Žiru odlazi a Iguaina ne mogu da zadrže, tako da im striker pozicija spada na loanees, a tu je Batašuji sa najviše iskustva.

I to će im verovatno biti najslabija karika u timu.

Link to comment

rece sarri juce da su mu 2-3 igraca sa pozajmice privkli paznju. sumnjam da se radi o batsu, morati, bakayoku, mosesu, nego je veca sansa da se radi o jamesu, abrahamu, chalobaha, tomoriju ili mountu.

 

reece james je bio u najboljih 11 champsionhipa, osvojio titulu najboljeg igraca wigana i dao najlepsi gol. igra desnog beka i ponekad centralnog veznog. voleo bih da dobije sansu sledece sezone i da bude back-up azpilicueti. i onda kada se pokaze kao bolje resenje nek ide i u prvu postavu (sto sumnjam da ce se desiti bez obzira kako budu igrali). naravno, ostaje doze sumnje kako ce se pokazati protiv pl igraca.

 

trevoh chalobah, mladji brat onoga iz watforda, igrao u ipswichu prosle sezone, odigrao vecinu utakmica i igra zadnjeg veznog ali moze i na mesto stopera. sumnjam da ce ga biti u konkurenciji za 18 igraca jer em je njegova pozicija rezervisana za jorginha em tu vec ima ispred njega igraca kao sto je ampadu.

 

njih dvojica su se juce vec vratila u klub i trenirali sa prvim timom.

 

tammy abraham, napadac, igra u aston villi, dao 26 golova u ovoj sezoni.  sarri je njega hteo ove sezone da ostane u klubu kao treci napdac ali tammy to nije hteo nego da ode na pozajmicu. ovih 25-26 golova ne mora puno da znace jer je ipak u championshipu ali svakako ce biti u najuzem izboru za nekog rezervistu sledece sezone. sve zavisi od odluke cas. ako ostane zabrana, ne mozemo registrovati higuaina, giroud rece da hoce da bude starter sledece sezone. nisam siguran da je to moguce u chelsea, pogotovo ako ode hazard. tu je jos i bats koji je bio isutiran iz valencije kao nesposobnjakovic. dakle, giroud-bats-abraham trojka je moguce a moguce je i da ostanu dvojica, koja dvojica to je vec pitanje.

 

fikayo tomori, stoper, igrao u derbyju kod lamparda. opet, njegovo mesto u ekipi zavisice od ostanka igraca, pre svega luiza. cak i ako ode brazilac, ispred tomorija je zouma koji ce se vratiti iz evertona. ipak mala prednost tomorija je da vise zna sa loptom nego zouma koji zna da se pogubi i nije najvestiji. 

 

mason mount je odlicno poceo sezonu isto u derbyju ali nakon toga upao u bedak i nije da gol jako dugo. posle toga dosao je malo sebi i imao utakmicu sa het-trickom. ima potencijala da bude odlican igrac, samo nisam siguran koliko ce prostora dobiti sledece sezone. loftus-cheek igra odlicno i uz kantea bi morao da bude u prvoj postavi. ipak, ne treba zaboraviti i njegove probleme sa ledjima pa bi tu trebalo da postoji sansa za mounta.

 

mario pasalic, igrac atalante, sredina terena. tu bi mrdja mogao vise toga da napise, posto ga nisam gledao. vidim samo po statistici da ima 7 golova i asistencija ove sezone. verovatno spremniji za ekipu od mounta posto je ipak igrao u mnogo jacoj ekipi, protiv mnogo jace konkurencije. problem je sto atalanta ima opciju otkupa ugovora. 

 

ola aina, igrac torina, bek, jos jedan igrac koji je odigrao odlicnu sezonu u serie a. po najnovijim vestima torino se sprema da mu otkupi ugovor tako da nema smisla trositi reci na njega. ako ne ode onda ce konkurencija na bekovskim pozicijama biti jos veca. moze da igra i levo kao i azpilicueta, tako da tu ima dovoljno fleksibilnosti. samo sto nisam siguran da to trazi sarri od bekova.

 

ovo su imo najbolji mladi igraci na pozajmicama. tu jos ima igraca kao sto su clarke-salter (vitesse), dasilva (bristol), sterling (coventry), musonda (vitesse)

 

sto se tice odlazaka, nadam se da ce ih biti sto vise. hazard (90% da odlazi), zappacosta (99%),  david luiz (nazalost mislim da je veca sansa da potpise na jos jednu godinu ako bude zabrane),  kovacic (problem sa registracijom a i rekao bih nije zadovoljio svakako), higuain (slicna prica mada nije nemoguce da se tu nesto iskombinuje), cahill (100%), willian (voleo bih da je 50% da odlazi ali mi se cini da je verovatnije da dobije novi ugovor), pedro (nisam siguran sta mu je u planu), giroud (najavio da zeli igrati u prvoj postavi, nisam siguran da ce to da dobije u chelsea), drinkwater (please god), marco van ginkel (nemam pojma, cenim da je nakon povreda gotov za chelsea), alonso (sumnjam), bulka (pre neki dan potpisao predugovor sa psg-om). caballero (nemam pojma, moguce), bakayoko (posle cirkusa u milanu, vraca se nazad, sumnjam da ima mesta u ekipi zbog nekvaliteta za ovakav tip fudbala).

 

dakle ako dodje do zabrane odlaze oni koji su na pozajmicama i oni u drugom ili trecem planu. dok ovi koji su kako-tako igrali standardno verovatnije je da ostaju jer treba sacuvati obraz i boriti se za 6. mesto. pitanje je samo da li je to najpametnije.

 

znaci kada se sve podvuce, da sam neko i nesto u odlucivanju ekipe za sledecu sezonu ovako bi to izgledalo (racunajuci da ostaje zabrana)

 

gk - kepa, caballero

 

dr - azpilicueta, james

dc - rudiger, christensen, zouma, tomori, ampadu (?)

dl - emerson, alonso, kenedy (?)

 

dmc - jorginho, ?, ampadu (?)

mc - loftus-cheek, kante, barkley, mount, pasalic (?), bakayoko (?)

amrl - hazard (?), pulisic, pedro, hudson-odoi, moses, musonda (?)

 

st - batshuayi, abraham, redan (?)

 

25 igraca. pa da se da lepo sansa klincima da pokazu sta znaju. igrati bez nekog preteranog motiva. 

naravno, nece ovako uraditi jer klub mora profitirati.  tako da ce verovatno ostati i luiz i willian a ne bi me cudilo da vrate moratu. iako ovi igraci ne bi doprineli nicemu sto se rezultata tice. cak i pitanje koliko bi pomogli klincima kada se zna kakvi neki od njih govna od ljudi.

 

hazard je zajebna tema. ostavio bih ga ali sam gotovo siguran da bi preko kurca igrao citavu sezonu i ne bi sa time nista dobili. samo bi se odnos izmedju igraca i navijaca pogorsao a to niko ne zeli. uradio je mnogo za klub i trebalo bi mu izaci u susret da ode tamo gde zeli, naravno za odgovarajucu cenu.

 

 

 

Link to comment

Od igraca na pozajmici sam jedino gledao Pasalica i Bakajoka i kad god sam gledao ovog drugog bio je medju najboljima. Placen je puno i posle prilicno slabe (prosle) sezone mislim da je vreme da pokaze da vredi te novce, obzirom da je u sampionskom timu Monaka bio bitan sraf (u paru sa Fabinjom). Doduse vidim da bas nije u najboljim odnosima sa glavom tako daaaaa.

Link to comment

Bakajoko je ponajbolji igrac (dosta jadnog) Milana ove godine. Njegov trenutni problem je sto se nimalo ne uklapa u Sarijevu koncepciju, sto bi morao da menja Zorzinja a dijametralno je drugaciji igrac od njega. Doduse, nije iskljuceno da bi se uklopio nekako, i u Milanu je bio grozomoran prvih mesec i po dana sezone, onda je silom prilika poceo da dobija minute i maksimalno ih iskoristio. Da Milan udje u CL bio bi siguran otkup.

Link to comment

ne vidim ja kako bi se on ovde uklopio, kako je izgledao sa loptom u nogama kod contea cisto sumnjam da bi to zadovoljilo sarrija. jos je conte nedavno izjavio da je problematican u svlacionici, to najmanje treba sarriju kojem se jos uvek kao drma klupa.

Link to comment

UK mediji trube da smo blizu izvesnog Daniel Jamesa iz Svonsija, 15mil£, krilo, brz kao vetar, ima malo i vica u driblingu kao da je sa Kopakabane, naravno prema YT klipovima. 

Moze neki info ko prati Brod™.

Link to comment
On ‎9‎.‎5‎.‎2019‎. at 0:39, Majo said:

Za sad su samo Bejl, Seballos i Ljorente proglaseni nepozeljnim i to u direktnom razgovoru sa Zidanom. sve ostalo, koliko vidim, zavisi od toga koliko ce Florentino da odvoji love za pojacanja. Mbape, Pogba, Eriksen, Jovic... u principu, ako se desi cudo, pa dodje Mbape, Asensio nema sta da trazi vise u Realu, u suprotnom, mrka kapa.

 

Ovaj boldirani me interesuje. Kakve su šanse da od njega ipak ispadne ozbiljan plej? Kontam da nam je on finansijski vjerovatno najpriuštiviji™, a djelovao mi je kao igrač koji bi nam baš fino sjeo.

 

18 hours ago, 189- said:

 

 
 
 

 

 

 

Hvala na detaljnoj analizi. :)  Ne znam baš koliko se Chelsea smije zajebavati sa Hazardom, ako iko zna biti mrzovoljna baba kad nije po njegovom, to je onda on.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...