Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

PL se sve vise raslojava.

Na vrhu imas 1-2 kluba koji se odvoje na 10+ bodova od pratilaca.

Onda idu 3-4 kluba koji se bore za LS i koji su na 10+ bodova od ostatka lige.

 

M. Siti je prosle sezone imao situaciju kao Juve ili Bjern mnogih sezona u njihovim ligama.

Ne bih ubacivao Primeru u te price jer tamo traje takmicenje slicno kao sto je postala PL.

Real i Barsa na vrhu a onda imas 2-3 kluba koji to u daljini prate tipa Atletiko i Sevilja pa onda na odredjenoj razlici ostale.

Ove godine nije tako ali cesto biva ovako kako sam opisao iznad.

Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma pepara podigao standard fudbala, kao što sam i najavljivao pre 3 godine. :sleep:

 

za sad samo klop prati, ali evo sad nam je i brendan u ligi....biće sve to ok. 

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Ma nisam mislio da poredimo sa Skotskom i raspalom Italijom. Doduse imala je Skotska nedavno i sezone sa triom na vrhu skoro do kraja.

 

Pa ti si pomenuo Skotu™ prvi, zasto ako ne u svrhu poredjenja?

Link to comment
3 hours ago, John Coltrane said:

Ovo sto ste pominjali procene koliko godina je kome bilo potrebno za povratak na tron je deo vise istorije nego sto se moze preneti na moderan fudbal. U PL je u poslendjih 15 godina bilo 5 razlicitih prvaka, od "prosecnog" Lestera do milijarderskog ManCity.  Uplivom ogromnog novca sve vise timova je u igri i sve se brze menjaju kosturi klubova, pa je zato ovaj sinocni gol Kompanija i bio simoblican - dzabe toliki sprcani milioni kad resava covek koji je dosao za "kikiriki" pre 11 godina, a i sa druge strane sam Kompani je osvojio vise titula (3) nego City pre njegovog dolaska (2). Poetika koja bas i nije previse poeticna navijacima Livea koji je pokidao sezonu (i u Evropi ponavlja uspeh iz prosle sezone-sama zavrsnica) i opet nije uspeo da bude prvi (bar kolo pre kraja). Klop jeste "kriv" sto je ispustio +7 ali pretpostavljam da mu u klubu ni to ne zameraju zbog nacina rada i kontinuiteta.

 

PL kida, cak je i ENG repka "profitirala", manje vise svi u top 6 imaju Engleze kao jako bitne igrace.

Uostalom dajte mi neku ligu u kojoj prve 2 ekipe imaju 90+ bodova?!

Ovo je dobar poust. Razmišljao sam i ja na ovu temu, neće više biti dinastija, "zlatnih generacija" i sl. Mnogi timovi imaju kintu, i dovoljno je da ubodu tri vrhunska igrača i da drastično promene takmičenje.

Link to comment
13 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Meni BTW ovo ne uliva neku veru u budućnost, ne predviđam kontinuitet Liverpulove ovosezonske forme. Ali videćemo.

Ти ниси ни предвидео ништа налик овој сезони тамо негде у августу.:sleep:

Link to comment

Kako to sad ide? Oni uloze zalbu CASu, da li to trenutka odluke CAS suda ban vazi ili ne vazi? Da li mogu da ugrabe prve dane prelaznog roka i ipak dovedu nekoga dok se presuda ne potvrdi?

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Kako to sad ide? Oni uloze zalbu CASu, da li to trenutka odluke CAS suda ban vazi ili ne vazi? Da li mogu da ugrabe prve dane prelaznog roka i ipak dovedu nekoga dok se presuda ne potvrdi? 

 

Koliko vidim, prvo sto ce da traze od CAS-a je da zamrzne odluke Suda i tako pokusa da dovede nekog.

Link to comment
3 minutes ago, Zlurad said:

Koliko vidim, prvo sto ce da traze od CAS-a je da zamrzne odluke Suda i tako pokusa da dovede nekog.

 

Zamrzavanje odluke bi bila smijurija, s tim da bi bilo pravično prema Plavcima da CAS po hitnoj proceduri riješi njihov predmet.

Link to comment

klub se nada da cas zamrznuti odluku do zavrsetka letnjeg prelaznog roka pa da nam ban bude na zimu i sledece leto. mada i to je malo verovatno. sledi nam ban i to je to.

 

u medjuveremenu real se uvredio sto klub nije prihvatio njihovu ponudu, nisu jos spremni da plate valjda 120 miliona eura. sada su vece sanse da belgijanac ostane jos jednu sezonu.

Link to comment

Znaci to je to onda. Pulisic, Bakajoko, Batashuji i ekipa i da se izgura jos jedna sezona. Ne mora da bude toliko lose, ali ipak mi deluje nedovoljno da bi se tukli sa ovim najjacim i za neki ozbiljniji rezultat u LS.

Link to comment

bakayoko sumnjam da ce igrati.

 

kako god, napisacu kasnije neki poduzi posto o tome ko bi trebao da bude u ekipi sledece sezone ako ostane ban. ako nekoga interesuje :lol:

Link to comment
23 minutes ago, 189- said:

bakayoko sumnjam da ce igrati.

 

kako god, napisacu kasnije neki poduzi posto o tome ko bi trebao da bude u ekipi sledece sezone ako ostane ban. ako nekoga interesuje :lol:

Interesuje, naravno... Piši...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...