Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

evo, ako nešto znači, ja bih rekao da mitar nije u ofsajdu...

ali, drugi grač koji jeste, ide na loptu, i utiče na igru...

već su gomilu puta i poništavani i puštsni ovakvi golivi i ne postoji ujednačeno tumačenje pravila, što mi posebno ide na kurac...

Link to comment

ali posebno frustrirajuce je sto allison izvede loptu koja je u pokretu dok igraci fulhama slave ispravan gol.. :ph34r:

Edited by Sundance Kid
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

evo, ako nešto znači, ja bih rekao da mitar nije u ofsajdu...

ali, drugi grač koji jeste, ide na loptu, i utiče na igru...

već su gomilu puta i poništavani i puštsni ovakvi golivi i ne postoji ujednačeno tumačenje pravila, što mi posebno ide na kurac...

Nije sigurno ni za njega da je u ofsajdu. Ako jeste, opavdano je poništeno jer skače na loptu i time direktno utiče na golmana. Ako nije (a rekao bih da su obojica u liniji sa Robertsonom), onda su baš ozbiljno oštećeni.

 

Ponavljam, ja bih sve te sumnjive situacije puštao - ofsajd treba da se maše samo ako je sudija siguran, a ne ako tripuje da je video prednost od osam koma šest centimetara.

 

Inače, nijednom nisu vratili pas Trenta za Salaha u kontri: meni je tu delovalo da je bio ofsajd. Jeste on brz, ali nije toliko brz da stvori prednost od 10 metara za delić sekunde.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

da i to, vrlo moguće da je Salah bio u ofsajdu...

Ja sam se uključio posle gola, pa sam ga video samo na onom ponavljanju na poluvremenu... Jesu vratili liniju mitra i pomoćnog, bar jednom, kod poništenog gola?

Link to comment

Pa se ti sad vrati u tekmu kad te sudije ovako ubiju u pojam.

Imaju li i kod ofsajda sudije pravo da prekinu igru kao kod npr. faula kad ga neko izvede na brzaka, a oni nisu dali znak da se izvede, tj. pre toga stavili do znanja da nema izvođenje dok oni ne dozvole?

Ovde je Mitar bio okrenut ka linijskom sudiji tražio objašnjenje dok je lopta uveliko bila kod centra.

Edited by Durruti
Link to comment
Pa se ti sad vrati u tekmu kad te sudije ovako ubiju u pojam.
Imaju li i kod ofsajda sudije pravo da prekinu igru kao kod npr. faula kad ga neko izvede na brzaka, a oni nisu dali znak da se izvede, tj. pre toga stavili do znanja da nema izvođenje dok oni ne dozvole?
Ovde je Mitar bio okrenut linijskom dok je lopta uveliko bila kod centra.
Sudija mora da naglasi da će dati znak za izvođenje... To se kod indirekta ne radi, osim kad je kartoniranje u pitanju... Mitrov problem što se raspravlja sa sudijom... Veći je problem što se lopta kreće, izgleda, što ne sme, mikako, kad golman izvodi indirekt...
Link to comment
1 minute ago, Durruti said:

Imaju li i kod ofsajda sudije pravo da prekinu igru kao kod npr. faula kad ga neko izvede na brzaka, a oni nisu dali znak da se izvede, tj. pre toga stavili do znanja da nema izvođenje dok oni ne dozvole?

Ovde je Mitar bio okrenut linijskom dok je lopta uveliko bila kod centra.

Gde je Mitar bio okrenut samo je njegova stvar, nisu dužne sudije da opominju igrače tima bez lopte da će protivnik da im krene u kontru. 

 

Jedino što su mogli tu da sviraju je Alisonovo izvođenje dok je lopta bila u pokretu, ali to se primeti jednom u 150 slučajeva.

Link to comment

 
Inače, nijednom nisu vratili pas Trenta za Salaha u kontri: meni je tu delovalo da je bio ofsajd. Jeste on brz, ali nije toliko brz da stvori prednost od 10 metara za delić sekunde.

Vido sam na strimu bt sport. Sve čisto 1-2m onside.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...