Jump to content
IGNORED

Kopenhagen


Katikon

Recommended Posts

Hvala svima, strava! Ne mogu dočekam put kaaaće četvrtak! 

Bicikl nažalost otpada, četvoro nas je sve jad do jada, dustabanlija do dustabanlije. 

Hvala za tip za nekupovinu Copenhagen Card i za keš/karticu. Mislila sam da mi većina love bude na kartici, a da već ovde promenim ostatak.

Je l da odem u Malme na jedno popodne? Je l greota da gubim Kopenhagen? 

Biću smeštena na jugu Norrebro-a

 

Link to comment
 
 
Leto u Danskoj.[emoji3]
 

Pre četiri godine je bilo super leto :D
Prošle godine je dva puta prešlo 24°C, a ovih dana je bilo skoro 30°C. Nadam se dobrom letu ove godine

Februar ove godine:
4891508182ab91d57d113c7c39e3226a.jpg

Iz aviona:
1684006f5bf9910fcc55ffdf40965419.jpg

I jedna noćna odozdo:
2744fb6bb0894ab0a2a719ebfca494dc.jpg


Link to comment
Hvala svima, strava! Ne mogu dočekam put kaaaće četvrtak! 
Bicikl nažalost otpada, četvoro nas je sve jad do jada, dustabanlija do dustabanlije. 
Hvala za tip za nekupovinu Copenhagen Card i za keš/karticu. Mislila sam da mi većina love bude na kartici, a da već ovde promenim ostatak.
Je l da odem u Malme na jedno popodne? Je l greota da gubim Kopenhagen? 
Biću smeštena na jugu Norrebro-a
 

Super je lokacija. Neće vam daleko biti glavne atrakcije. E sad za bicikl, razmislite dobro, izguglajte cene al mislim da moze da se iznajmi bajk za 10-15e na dan. Karta za bus koja važi sat vremena je nešto više od 3e.
Nisam imao izlete u Malmo pa ne bih znao reći.
Link to comment

ima u centru neki trzni centar sa samoposlugom u podrumu....prvo uzmes sve sto ti treba u prodavnici, a onda predjes na pekarski deo koji je zapravo pekara izvan prodavnice, i onda se jednostavno ne vratis u prodavnicu...relativno legalna kradja, sa njihovim cenama vrlo opravdana

Link to comment
17 hours ago, Katikon said:

Hvala svima, strava! Ne mogu dočekam put kaaaće četvrtak! 

Bicikl nažalost otpada, četvoro nas je sve jad do jada, dustabanlija do dustabanlije. 

Hvala za tip za nekupovinu Copenhagen Card i za keš/karticu. Mislila sam da mi većina love bude na kartici, a da već ovde promenim ostatak.

Je l da odem u Malme na jedno popodne? Je l greota da gubim Kopenhagen? 

Biću smeštena na jugu Norrebro-a

 

 

 

Meni je Malmö bilo totalno bez veze, nisam ni izašao iz auta, nastavio sam put za Kalmar. Malmö je jedan veliki terminal, lučki i železnički sa mikro centrom grada i doseljeničkim periferijama, inho, nema šta da se vidi.

 

Idi radije u Hillerød da vidiš kraljevske palate i parkove, spektakularno! Toplo preporučujem.

Link to comment
On 1.6.2018. at 17:20, Katikon said:

Hvala svima, strava! Ne mogu dočekam put kaaaće četvrtak! 

Bicikl nažalost otpada, četvoro nas je sve jad do jada, dustabanlija do dustabanlije. 

Hvala za tip za nekupovinu Copenhagen Card i za keš/karticu. Mislila sam da mi većina love bude na kartici, a da već ovde promenim ostatak.

Je l da odem u Malme na jedno popodne? Je l greota da gubim Kopenhagen? 

Biću smeštena na jugu Norrebro-a

 

 

E, ostavi po povratku ovde neke fotke i piši kako je tamo ...

 

Mi smo odseli u Malmeu, i samo smo jedno po podne proveli u Kopenhagenu ... Lično ne preporučujem odlazak u Malme, u stvari glavna atrakcija je prelazak tog mosta koji spaja Malme i Kopenhagen. Kada smo mi išli, nije bilo graničnih kontrola, ali su ih zbog naleta migranata kasnije uveli ... Ne znam da li one još uvek postoje, ali i to može da vas uspori i uzme vam dragoceno vreme ...  

Edited by stoka
Link to comment

sa juga norrebroa manje vise svuda mozes peske... 

 

 

edit.

evo, nadjoh mail koji sam pisao prijateljima koji su prosle godine putovali tamo:

 

Kao neku moju malo alternativniju preporuku predlazem Warpigs Bukvalno vikinska kafana za 21. vek. Obavezno tamo svratite, pa i ako vam se ne dopadne ona se nalazi u Meatpacking District-u u kom ima gomila restorana i barova pa cete sigurno naci nesto sto vam odgovara.
 
Druga bas zanimljiva stvar je stara hipi komuna Christiania. Najpoznatija je po toj jednoj maloj ulici u kojoj je precutno dozvoljena prodaja marihuane (mi bili preko dana i deluje potpuno bezbedno, samo nema fotografisanja), ali je celo to poluostrvce zanimljivo i vredi po njemu prosetati.
 
Relativno blizu odatle vam je Paper Island gde je gotivno svratiti na klopu.
 
Za dorucak i jutarnju kafu preporucujem pijacu koja se nalazi u samom centru i zove se Torvehallerne.
 
To je to sto mi pada na pamet a da nije bas turisticka preporuka na prvu loptu kao sto su Mala sirena (za koju su nam svi rekli da se ne vredi cimati), Tivoli (retro lunapark) ili Nyhavn (koji je stvarno super).
 
Ovaj njihov sajt ste sigurno provalili http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen-tourist i tu je manje vise realno opisano i navedeno sve sto covek moze da obidje za nekoliko dana. 
Edited by Bright Billy
Link to comment

U Christianiji je pored zabrane fotografisanja još jedna izuzetno važna zabrana, a to je zabrana trčanja. Vrlo preporučujem da je poštujete.:)

Link to comment

Bez brige, tu zabranu postujem od pocetka zivota. 

P. S. Danas je pao savremeni muzej, kakva lepota, a uz to ne mogu da verujem da more tako lepo mirise tamo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...