Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Nikodije said:

 

ne delis misljenje da je bio najgori nas igrac u tom dvomecu? cudim se ako je tako. mozda to nije dovoljan uzorak za otpisivanje, ali secam se koliko sam pizdeo na njegove reakcije u moskvi.

 

Ne. Ne delim misljenje da je bio toliko losiji od drugih da bi se zakljucilo kako je najslabija karika u timu. Jeste promasio jednu kapitalnu sansu ali to su uradili i Ben i Radonjic pa nikom nista. Na stranu to sto smo doveli gomilu novih igraca za koje ne znamo kako ce se uopste snaci i sta ce pokazati.

Link to comment

dve kapitalne sanse, a u jednoj je reagovao tako jadno, skoro amaterski, promasio ceo fudbal u mrtvoj sansi na 5 metara od gola, pri cemu lopta uopste nije bila ni brza ni nezgodna

Edited by Nikodije
Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

dve kapitalne sanse, a u jednoj je reagovao tako jadno, skoro amaterski, promasio ceo fudbal u mrtvoj sansi na 5 metara od gola, pri cemu lopta uopste nije bila ni brza ni nezgodna

 

Ubedljivo najjednostavniju sansu za gol je promasio Radonjic na prvoj utakmici kada je izasao sam ispred Akinfejeva i napucao ga iako je mogao da bira kako ce da postigne gol. Sad, neko moze da kaze da ga to cini najslabijom karikom u timu ali mislim da je to malo preterano. U Zvezdi ima dosta igraca koji su slabiji od Pesica a ima i nekoliko igraca koji su tek dosli i nije izvesno jos uvek kako ce se pokazati, govoriti unapred kako ce Pesic u takvom timu biti najslabija karika je prosto pausalno i bez nekog narocitog smisla. Da sacekamo ipak da vidimo ovaj novi tim pa cemo lako zakljuciti kako ko od igraca izgleda.

Link to comment

pesic je dobar samo kroz statistiku domace lige. jalov centarfor. ne ume sam da stvori sansu, lose se postavlja, nije jak, ne ume sa loptom...sve ovo se odnosi na neki nivo kome zvezda tezi, a to je grupna faza le, o ls da ne govorim, uglavnom je delovao smesno u odnosu na svaku odbranu protiv koje je igrao. kao covek zadatka, da udje i odradi nesto ili popuni rupu ok, ali da bude jedini u spicu nikako. isto mislim i za stojilkovica. a opet je realnost da nam nisu dostupni neki bolji igraci za slicne pare. mora bas da se poklopi mnogo toga kao sto je sa boacijem.

Link to comment
Just now, triple_nippled said:

pesic je dobar samo kroz statistiku domace lige. jalov centarfor. ne ume sam da stvori sansu, lose se postavlja, nije jak, ne ume sa loptom...sve ovo se odnosi na neki nivo kome zvezda tezi, a to je grupna faza le, o ls da ne govorim, uglavnom je delovao smesno u odnosu na svaku odbranu protiv koje je igrao. kao covek zadatka, da udje i odradi nesto ili popuni rupu ok, ali da bude jedini u spicu nikako. isto mislim i za stojilkovica. a opet je realnost da nam nisu dostupni neki bolji igraci za slicne pare. mora bas da se poklopi mnogo toga kao sto je sa boacijem.

 

Sve to stoji za Pesica ali treba razumeti da su nama u timu takodje igraci poput Stojkovica, Vujadina Savica, Srnica, Milica, Milijasa, Jovicica, Hajdina, da jos uvek ne znamo sta ce pokazati Jovancic, Jevtovic, Ebisilio, Degenek, Sumaila, Meleg, Stojiljkovic. To su sve prosecni igraci koje je Milojevic prosle godine nekako uspeo da skocka u fin kolektiv a svi se nadamo da ce i ove pridoslice takodje uspeti da uklopi. Lepo je to sto smo posle proslogodisnjeg manje-vise slucajnog i neocekivanog plasmana u Ligu Evrope odmah pomislili da smo neko mudo ali nije realno da mislimo kako nam je to upisano u tefter pod obavezno.

 

Pesic nije ni bolji ni gori od ostatka tima, tu je negde u moru proseka koje smo uspeli da prikupimo. Da se razumemo, super je to sto smo uopste dosli do proseka jer smo do prosle godine bili ozbiljno ispodprosecni. Valjalo bi da idemo korak po korak i da se ne zanosimo previse. Ne mozemo gledati kvalitet tima koristeci Boacija kao reper, to je bio ozbiljan user koji ko zna kad ce nam se desiti ponovo.

Link to comment
22 minutes ago, harper said:

 

Sve to stoji za Pesica ali treba razumeti da su nama u timu takodje igraci poput Stojkovica, Vujadina Savica, Srnica, Milica, Milijasa, Jovicica, Hajdina, da jos uvek ne znamo sta ce pokazati Jovancic, Jevtovic, Ebisilio, Degenek, Sumaila, Meleg, Stojiljkovic. To su sve prosecni igraci koje je Milojevic prosle godine nekako uspeo da skocka u fin kolektiv a svi se nadamo da ce i ove pridoslice takodje uspeti da uklopi. Lepo je to sto smo posle proslogodisnjeg manje-vise slucajnog i neocekivanog plasmana u Ligu Evrope odmah pomislili da smo neko mudo ali nije realno da mislimo kako nam je to upisano u tefter pod obavezno.

 

Pesic nije ni bolji ni gori od ostatka tima, tu je negde u moru proseka koje smo uspeli da prikupimo. Da se razumemo, super je to sto smo uopste dosli do proseka jer smo do prosle godine bili ozbiljno ispodprosecni. Valjalo bi da idemo korak po korak i da se ne zanosimo previse. Ne mozemo gledati kvalitet tima koristeci Boacija kao reper, to je bio ozbiljan user koji ko zna kad ce nam se desiti ponovo.

To je poenta. Naravno da on nije igrac koji ce napraviti neku karijeru vani, niti ce biti prvi strijelac lige sampiona ili sta vec, ali ne odudara od ovog tima. Daj boze da imamo bolje u bliskoj buducnosti, ali opet, to je moguce jedino da bas pogodimo sa nekim kao Boakye ili, ono sto bi trebalo da je uslovno receno lakse - da stvorimo takvog igraca. 

Link to comment
4 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:

To je poenta. Naravno da on nije igrac koji ce napraviti neku karijeru vani, niti ce biti prvi strijelac lige sampiona ili sta vec, ali ne odudara od ovog tima. Daj boze da imamo bolje u bliskoj buducnosti, ali opet, to je moguce jedino da bas pogodimo sa nekim kao Boakye ili, ono sto bi trebalo da je uslovno receno lakse - da stvorimo takvog igraca. 

 

Pesic je dao strasno bitan gol u Krasnodaru kad smo bili na ivici da izginemo a nesto vise od toga nije ni mogao da uradi jer je Boaci uglavnom bio prvi i jedini spic do te utakmice protiv CSKA zbog koje su ga svi uzeli na zub. Nije on neki igrac ali nije bas ni tolika basta kakvom ga ljudi predstavljaju, nadavao se golova i asistencija u nasoj ligi. Znam da je to nasa liga ali treba direktno napraviti preko 50 golova i u prvenstvu srednjih skola a kamoli u profesionalnoj konkurenciji. Problem je to sto smo svi postali alavi nakon proslogodisnjeg rezultata i zato zaboravljamo u kakvom je stanju klub jos uvek pa nam se prividjaju neki ekstra igraci koji su tu iza coska i samo cekaju da ih bas mi pokupimo.

 

Uostalom, vrlo je verovatno da ce Pesic otici kad pocnu prelazni rokovi u ozbiljnim ligama jer za njega ima i interesovanja i ponuda. Ako do tada prodamo i Pavkova, a imamo nameru, prilicno je sigurno da cemo dovesti stranog igraca u spic. Naravno, pod uslovom da prezivimo evropske kvalifikacije. Takodje, strucni stab vrlo ozbiljno racuna na Joveljica od proleca i u slucaju da nesto krene po zlu u Evropi pre toga, mozda nikoga i nece dovoditi. Ima tu jos igraca za koje nije izvesno da ce ostati u klubu u slucaju debakla u kvalifikacijama, pre svega tu mislim na Savica, Radonjica, mozda Rodica i Borjana. Potencijalne zamene su dovedene na vreme i sada ostaje da se vidi kako ce se te zamene snaci. Moze biti jos dosta tumbanja ali kako sada stvari stoje sezona ce se poceti s ovim timom, Degenek je poslednji igrac kojeg je Milojevic trazio i s njim je kompletiran prelazi rok. U ovom trenutku Zvezda ima dva kompletna tima sastavljena od upotrebljivih igraca i spremni smo za pocetak sezone sto se tice brojnog stanja. Dalje ce zavisiti od toga da li cemo i koga prodavati.

Link to comment

sve to jesu cinjenice sto se pesica tice, da nije ni bolji ni gori od ostatka tima. mislio sam na to da ekipa koja igra cvrsto i na rezultat sa jednim spicem, mora da ima pre svega ubojitog napadaca. u ne mnogo sansi koje se stvore na utakmici taj mora da umuva gol. u svakom slucaju pesic jeste nasa realnost, daleko od toga da je basta, ali nije ni ubica u svojoj kategoriji.

Link to comment

Tačno je da Pešić nije dao, preciznije promašio fudbal, ali recimo on je se odlično kretao, demarkirao, nije ušao u ofsajd i za malo zakasnio.

Link to comment
2 minutes ago, triple_nippled said:

sve to jesu cinjenice sto se pesica tice, da nije ni bolji ni gori od ostatka tima. mislio sam na to da ekipa koja igra cvrsto i na rezultat sa jednim spicem, mora da ima pre svega ubojitog napadaca. u ne mnogo sansi koje se stvore na utakmici taj mora da umuva gol. u svakom slucaju pesic jeste nasa realnost, daleko od toga da je basta, ali nije ni ubica u svojoj kategoriji.

 

Mi sada imamo tri zajebana igraca iza spica koji su sami po sebi opasnost za gol, a ne treba zaboraviti da smo veci deo proslih kvalifikacija trpeli razne Srnice i Milice na tim pozicijama i gledali u pasulj na koju nogu je Kanga tog dana ustao. Povampireni Radonjic, Ben i Ebisilio bi trebalo da nam znacajno unaprede tu liniju iza spica i podignu produktivnost citavog tima. Naravno, svi bismo voleli nekog ubicu u spicu, tek tada bi to bilo skockano za primer, ali treba imati u vidu da je ovo vec sada dosta skup tim i da je fokus ocigledno bio da se ojacaju sve linije u timu i napravi ekipa koja moze disciplinom, trcanjem i brzim izmenama pozicija i pasova da se suprotstavi i jacim ekipama od nase. To je, jednostavno, Milojevicev trademark od kojeg on nece odstupiti, niti ima razloga da odstupa.

 

Videcemo. Mi smo promenili kompletnu osovinu tima od prosle godine koju su sacinjavala cetiri stranca i tim izgleda drugacije, mada ne i slabije nominalno. Gledao sam par utakmica na pripremama i prilicno mi se dopalo to sto sam video. Igramo dosta organizovano i disciplinovano, linije se pomeraju smisleno i koordinisano, ne gubi se previse snage na sumanuta trcanja napred-nazad, igraci se skoncentirsano medjusobno pomazu. Za neke finese kao sto je efikasnost, moracemo malo da sacekamo da tim udje u sezonu i pocne da igra takmicarske utakmice.

Link to comment

gledao sam protiv bohemijansa utakmicu, stvarno je ekipa odlicno igrala, organizovano, disciplinovano, bilo je i sansi, sve u svemu odlicno, posebno ako se uzme u obzir kako je sve to izgledalo pre dve godine.

 

sto se spiceva tice, cela prica oko toga je da bi pravo pojacanje na tom mestu donelo najveci benefit za ceo tim. u svakom slucaju, ovi sad spicevi bi morali da izguraju prva dva, eventualno tri kola kvalifikacija. posle kfalifikacija verovatno ide prodaja pesica. a idealan spic za zvezdu bi bio neko na nivou 15 golova po sezoni u timu koji se bori za opstanak u top5 liga. a i to je pitanje koliko je realno dovesti tako nekog.

 

jos jedna stvar, zvezda u srbiji i zvezda u evropi su dva razlicita kluba. sve je drugacije, od rejtinga, kvaliteta protivnika, pripreme utakmice, taktike. zato mislim da ono sto funkcionise u srbiji ne mora i u evropi.

 

spartaks gazimo, kiprane prolazimo i onda dolazi ono pravo.

Link to comment

Protiv bohemijansa smo čak igrali u eksperimentalnom sastavu da žuletom, kasnije i gobeljom na štoperima, ebilisilio prvi put, falilo 5-6 igrača, pa opet nije bilo loše. I ja mislim da ćemo proći apoel, i da ćemo se prvi put ozbiljno pobiti za lš. Al opet će na kraju plasman da nam zavisi od toga da li će pešić da utera mrtvu šansu ili da promaši ceo fudbal u odsudnom trenutku  :)

Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

Protiv bohemijansa smo čak igrali u eksperimentalnom sastavu da žuletom, kasnije i gobeljom na štoperima, ebilisilio prvi put, falilo 5-6 igrača, pa opet nije bilo loše. I ja mislim da ćemo proći apoel, i da ćemo se prvi put ozbiljno pobiti za lš. Al opet će na kraju plasman da nam zavisi od toga da li će pešić da utera mrtvu šansu ili da promaši ceo fudbal u odsudnom trenutku  :)

 

Nije bilo lose kad je u pitanju organizacija igre jer ceo tim zna sta Milojevic hoce od njih, a kad ceo tim trci organizovano i zna gde treba da stoji onda jedan novi igrac ne menja puno na stvari. Doduse, nije bilo ni nesto ekstra jer je tim, kao sto rece, bio istumban i bez nekoliko igraca pa na nekim pozicijama nije bilo kvaliteta da odradi akcije s loptom kako treba.

Link to comment

Sad sam poslusao miloevu izjavu po okoncanju priprema u austriji, i dopalo mi se kada je rekao da ima inteligentne igrace  koji su u stanju da prihvate ono sto se od njih trazi, pa je samim tim i njemu lakse da radi. Ljudi ne bi smeli da potcenjuju pamet kada je sport u pitanju, pa je lepo kada trener primeti i naglasi ovako nesto.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...