August 21, 20214 yr 10 hours ago, I*m with the pilots said: Nisam tada pazarila nista jer sam nasledila neki drugi ranac (pa cekam da on propadne i kupim nesto po zelji ). Covek u planinarskoj radnji mi je posle iskreno rekao da i nisu tako super za duze i teze nosenje jer su im noseci delovi tanki (ovo sto ide preko ramena, ladno ne mogu da se setim nase reci za to! ), i da je bolje uzeti nesto sire/udobnije, pa razmisli o tome, pogotvo kada kazes da ti nisu ni toliko lepi. Tad mi je kao bolje pokazao i neke Deuter izmedju ostalog. Vizuelno mi se stvarno nekako najčešće dopadaju Deuterovi modeli. Baš sam sad razgledala, mislim da ću uzeti ovaj ili eventualno nešto slično, pošto su mi svi ti spoljašnji džepovi jako praktični i uvek ih dosta koristim.
August 21, 20214 yr Deuter je keva, imam 36l i imam 22l, ovaj drugi sam kupio na kp za 4500 glanc nov, jedna od najboljih kupovina ikada.
November 13, 2025Nov 13 Imam crni ranac sa sličnim zezalicama i super je. Sve prevelike torbe, u koje (teoretski) može dosta da stane, kad se zaista napune ovakvim stvarima (doručak/užina, kozmetika, laptop, neka knjiga i sl.) su (meni) preteške za nošenje na jednom ramenu i nepraktične. Zato nosim ili ranac ili manju tašnu, zavisno od situacije.
Create an account or sign in to comment