Jump to content
IGNORED

Basketball Champions League


booyaka

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Niko da pomene partiju Nikole Tanaskovića protiv Ostendea

Pri tome, Igokea dobila bez tri visoka i bez Bajića, onaj nikkejvvladcepeši opet (odlično) vodio tim.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment
  • 2 years later...
On 18. 4. 2024. at 13:46, Borca said:

Sledece nedelje na F4 FIBA LS u Beogradu imamo i novu podlogu u Areni

 

 

 

škripe patike i na ovom LCD terenu. nije ni mnogo šareno tokom igre, nije loše

Link to comment
  • 1 month later...

s kim igra spartak u kvalifikacijama?

 

nasao, litvanski juventus pa sasari. mogu da prodju

Edited by Nikodije
Link to comment

Jos se ne zna cini mi se ko sa kim igra u kvalifikacijama, imamo samo listu timova koji ucestvuju.

 

The 24 clubs that will compete in the Qualification Round will be drawn into four tournaments, with the winner of each tournament advancing to the Regular Season. These are the 24 teams, in alphabetical order:

 

Aliaga Petkimspor (TUR); BC Kutaisi 2010 (GEO); BC Nokia (FIN); Caledonia Gladiators (GBR); Cholet Basket (FRA); CSM CSU Oradea (ROU); Dinamo Banco di Sardegna Sassari (ITA); ERA Nymburk (CZE); Fribourg Olympic (SUI); Heroes den Bosch (NED); Juventus Utena (LTU); Kalev/Cramo (EST); Keravnos BC (CYP); MoraBanc Andorra (ESP); Norrkoping Dolphins (SWE); PAOK mateco (GRE); Patrioti Levice (SVK); Rilski Sportist (BUL); SL Benfica (POR); Sabah (AZE); Spartak Subotica (SRB); Telenet Giants Antwerp (BEL); Telekom Baskets Bonn (GER); Trepca (KOS).

Link to comment

Bar 6-7 godina unazad kosovski klubovi igraju kvalifikacije za LŠ ali još nikad nisu prošli, pa nastavljaju u Fiba Evrokupu.

Inače košarka se na Kosovu ozbiljno diže. Kupuju solidne strance, Amere, al ima i Hrvata, Crnogoraca. Trener Trepče je Bećiragić, selektor BiH, a Golden Eagle iz Suve Reke je vodio Petar Mijović. Gledao sam neke hajlajtse sa finala koje su igrala ova dva kluba, atmosfera ludilo. Za iskorak im treba ABA liga.

Edited by Nikodije
Link to comment
  • 2 months later...

Trenutno se u Singaupur igra nešto što se zove FIBA Intercontinental Cup. Pretpostavljam da igraju šampioni (ili bar predstavnici kontinenata). 

Evropu predstavlja Unicaja, kao pobednik Lige Šampiona, ide uživo utakmica protiv Libanaca.

 

 

Severnu Ameriku prestavlja ekipa koja se zove "NBA G League United", ovako na prvi pogled ne prepoznajem niti jednog igrača iz pevca, ni trenera.

 

Australiju predstavlja tim koji se zove "Tasmania JackJumpers" :lol: već su mi omiljeni, ne znam ništa o njima, ali imaju gotivan logo

 

.logoflag--dark--organisation_77482--com

  • +1 1
Link to comment

Spartak izduva u kvalifikacijama za BCL od litvanskog Juventusa. Utakmica bila u egalu, uz blagu prednost Subotičana veći deo meča. Ali u neizvesnoj završnici slaviše Litvanci. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...