Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@Sludge

 

- znaš/proverio da na taj model može win 10?

- nedavno sam drugaru instalirao win 7 i pre toga kopao po trafikama. mislim da sam video i tu tvoju instalaciju (među najpopularnijima na kat-u). uglavnom, videh da ima instalacija koje zahtevaju aktivaciju i onih koje to odrade automatski pri prvom restartu. među komentarima sam video da oni koji nisu aktivirani, pri paljenju računara izbacuju tu poruku i broj dana preostalih da se to uradi. kod tebe tih poruka nema i win radi normalno koliko shvatam. (laički) moguće da ga jedino u direktnom kontaktu ms prepoznaje kao neaktiviran/nelegalan. ne sećam se 100% ali mislim da su ovi koje sam gledao bez problema mogli da se apgrejduju na win 10. tako da mislim, ako ono prvo, najbanalnije, nije problem, onda je ta win 7 instalacija.

Link to comment

 

 

Probam ja da odem na ono activate windows i kaze da win ne moze da pristupi nekom slui.exe fajlu i da mozda nemam odgovarajucu dozovlu za pristup.

Je li probano odraditi akciju desnim klikom->Run as Administrator?
Link to comment

Je li probano odraditi akciju desnim klikom->Run as Administrator?

 

:isuse:

 

Bilo bi lepo da planiranje i davanje uputstva za krađu softvera nastavite preko pm. Hvala.

Link to comment

E ljudi, ima li neko iskustva sa ovim Teradici PCoIP implementacijama? Imam nekoh klijenta koji otvara fensi arhitektonski i interior design studio, trazi mi to resenje sa zero klijentima. Svaki savet je dobrodosao, a ako ima neko ko bi pruzio konsultantske usluge jos bolje.

 

Poz

Link to comment

pitanje: kada guglam neku licnost, i trazim slike od iste. uvek dobijem jedan deo samo, i sve sto skrolujem vise, bude nesto drugo. kapiram da 'google' automatski krene da povezuje ono sto sam ja trazio i trazi slicnost izmedju. - ovo mi je jedino logicno. da li postoji sansa da se iscrpi pretraga odredjene stvari i samo vezano za istu? npr. kada vise nema te stvari [npr. cekic]. pojavi mi se 'blank page'. ja verujem da bih trebao da skrolujem i skrolujem ko zna koliko dugo kako bih iscrpeo pojam 'cekic'

 

da li ovo ima negde da se podesi u web pretrazivacu?

Link to comment

ako hoces bas bukvalno neki termin da izguglas, stavi ga pod navodnike. Znaci ukucas "cekic". To malo bolje radi sa celim recenicnim konstrukcijama nego sa jednom reci, ali radi. Moze tako i da se uvezuje, ako zelis da stranica ima vise termina ali da ne moraju biti direktno jedna pored druge: "cekic"+"ekser" npr.

Link to comment

da, bas bukvalno. eto, npr 'cekic'. probao sam sada kako si predlozio, stavio sam "hammer" pod navodnike. skrolovao sam malo, jedno mozda 4-5 stranica, da tako kazem, i odjednom je stao, odn. pocelo je da se "sareni" izmedju 'hammer', pojavljuju se i druge stvari. 

 

da li je ovo npr. do mog provajdera, ili je prosto tako google namestio, "ne mozes ceo dan da skrolujes i da ocekujes da to bude beskonacan broj stranica samo sa cekicem". nije mu logicno da se samo toliko 'cekica' podiglo na sve servere. ocekivao bih u najmanju ruku da skrolujem i skrolujem. 

 

u svakom slucaju hvala!

Link to comment

Ne bi smelo to da se desava. Otvori neku od stranica na kojoj mislis da nema reci "hammer", uradi Ctrl+F i ukucaj hammer u find. 100% je negde na stranici ta rec. Ono sto vidis na listi rezultata je kesirana verzija stranice i ako se nesto u medjuvremenu menjalo na njoj samo ti se pokazuje pogresan deo teksta. Mislim da je jako mala sansa da ukucas bas hammer i da dobijes neosvezenu verziju, na svakoj od stranica mora da ima ta rec.

Kad je neki pojam pod navodnicima, cesto i ne dobijes beskonacno rezultata. Jedino ako se ovo odnosi na slike, onda nisam siguran kako se tretira tekst oko slika, sasvim je moguce da razni exif i slicni opisni parametri ulaze u igru i to sto ih ne vidis ne znaci da nisu tu. Nemam previse iskustva sa search opcijama za slike, ali znam da imas kastomizovanje svakog searcha po raznim parametrima, probaj tako:

 

https://www.google.com/advanced_image_search

Link to comment

kada kazes da ne bi to smelo da se desava, na sta tacno mislis? 

 

probao sam sada takodje sa ovom alatkom iz tvog linka 'google advanced searh', menjao opcije, ali i dalje je sve kao i kada koristim jednostavne opcije za pretrazivanje. 

Link to comment

da, bas bukvalno. eto, npr 'cekic'. probao sam sada kako si predlozio, stavio sam "hammer" pod navodnike. skrolovao sam malo, jedno mozda 4-5 stranica, da tako kazem, i odjednom je stao, odn. pocelo je da se "sareni" izmedju 'hammer', pojavljuju se i druge stvari. 

 

da li je ovo npr. do mog provajdera, ili je prosto tako google namestio, "ne mozes ceo dan da skrolujes i da ocekujes da to bude beskonacan broj stranica samo sa cekicem". nije mu logicno da se samo toliko 'cekica' podiglo na sve servere. ocekivao bih u najmanju ruku da skrolujem i skrolujem. 

 

u svakom slucaju hvala!

 

Ja retko kad idem dalje od 2-3 stranice, ako nema odmah relevantnih rezultata, na 10 ili 15 ih skoro sigurno neće biti.

Link to comment

kada kazes da ne bi to smelo da se desava, na sta tacno mislis? 

 

 

Kako znas da nema reci "hammer" na stranici koja je u rezultatima?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...