Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja sam čuo za sledeću stvar: svchost.ext

 

Dakle, svchost.exe je neki Service Host (uslužni domaćin™) kontejnerski proces (proces koji sadrži neke druge stvar) koji se poziva od strane konkretnog programa da odradi neku uslugu operativnog sistema,

 

Ja sam imao problem na nekim Win7 mašinama, u pitanju je bio bag u Windows Update sistemu koji je pozivao svchost.exe i onda bi se taj svchost eksplozivno povećavao, pri tom je jeo i operativnu memoriju i procesor. Od 200mb narastao bi na 2GB u memoriji.

 

Rešenje je bilo solomonsko - nikakvi hotfiksovi zakrpe nisu pomogle, morao sam da ugasim Windows Update.

Link to comment

Skoro sigurno Windows Update nešto kruni, može se jednostavno "pustiti" da radi - ostavi ga celu noć ili nešto slično, najčešće se smiri kad odradi svoje.

Link to comment

ugasen mi update, a ne gasim nikad racunar ...

 

da upalim update? ali onda ce peder da nametne win x opet da treba da instaliram

 

i imam win7

 

pre je sljakao super dok nisam dosla kuci posle 4 dana a ono bio winx na ekranu. pa sam vratila nazad, izbrisala sve sto ste mi rekli i jos neke stvari posle uradila

Edited by mustang
Link to comment

Pitanje za sistem admine i ljude koji se bave serverima i mrezama, da li neko koristi hmail server, kakvi su utisci, da li preporucujete i sl?

 

Kad vec nema tema o sistem administraciji i odrzavanju servera (zasto nema????), onda moram ovde!

Edited by Milosh76
Link to comment

Kad vec nema tema o sistem administraciji i odrzavanju servera (zasto nema????), onda moram ovde!

 

Zato što je niko nije otvorio. :fantom:

Link to comment

A kako tačno da je spasu ako je virus kriptovao?

 

Da, u pravu si, ja ih mrzim iz drugih razloga, pa sam to preneo na ovu diskusiju, izvinjavam se.

Link to comment

Zvao ih drugar odmah, nista.

U medjuvremenu stigla eposta sa cifrom od 2.5 bitkoina sto mi rekose da je oko 1,000 US$, pitani sta i kako dalje, ne odgovaraju jos uvek.

Nisam na licu mesta pa pratim razvoj daljinski, tek - to su poslednje vesti :(

Bitkoin otišao na 680$ po komadu :-(
Link to comment

Jel zna neko kako se na thinkpadu t450s pali numlock? nema nigde ni screenlock ni numlock dugmeta na jebenom radnom laptopu  :isuse:  :isuse:  :isuse:

Link to comment

 

Fn F7 mi menja monitor a Fn F8 nudi airplane mode :(

 

 

 

Nemam ali mi treba. Na starom laptopu je bila ta fora sa Fn pa ti num lock bude  789

                                                                                                                               UIO

                                                                                                                               JKL

samo ovde nema tog dugmeta.

možda sam glup, ali koji numlock kada nemaš onaj deo tastature sa brojevima ? ili ja gledam pogrešan notebook...

 
Edited by *edited by mod
Link to comment

Trik pitanje... :)

 

Valjda ima na standardnom delu tastature i deo koji "glumi" numeričku tastaturu...

 

To su mi obicni brojevi ali program koji koristim a ponekad i excel trazi unose preko numpada. Tj razlikuje standardne brojeve i numpad brojeve.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...