Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Razume li se ko u one chipsetove za Android multimedia set-top boxove?

 

Nalazim neke sa Amlogic S905 (npr. https://www.amazon.de/Docooler-Quad-Core-Android-Amlogic-Miracast/dp/B01D9M22OC/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1465382182&sr=8-5&keywords=H.265+android)

 

  i sa Amlogic S812  (npr. https://www.amazon.de/Android-Quad-Core-stabiler-Bluetooth-Streaming/dp/B01F36JKLA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1465382182&sr=8-2&keywords=H.265+android)

 

i jedan i drugi podrzavaju H.265,  i naravno dolaze sa Kodi playerom i Android 5.1.

 

Ali razlika u ceni je 20 EUR, sto je ako uzmemo cenu ovog jeftinijeg - vise od 50% skuplje. 

 

Ume li neko da mi objasni da li mi skuplji treba i zasto ne? :)

Površno guglanje vraća: uporedni test oba čipseta

 

Izgleda da je ovaj stariji nešto bolji, što se tiče sirove snage, e sad koji kupiti - pitaj kurac.

 

Jedni kažu da nema ažuriranje softvera(tj. firmvera), drugima se ne sviđa kako radi stari, a sviđa im se kako radi novi, itd.

S905 kao troši manje struje...Mislim da tu guglanje više ne pomaže, samo info iz prve ruke.

Edited by Utvara
Link to comment

ako mi je crkla graficka da li bih i dalje cula zvuk?

ne

EDIT: u stvari zavisi, ako ti zvuk ide preko grafičke onda ne bi čula, ako ide preko integrisane zvučne onda da

Edited by renne
Link to comment

ne

EDIT: u stvari zavisi, ako ti zvuk ide preko grafičke onda ne bi čula, ako ide preko integrisane zvučne onda da

 

Pa sad, ploča najčešće neće ni butovati ako je neispravna grafika, tako da ako se podiže sistem, onda je ipak pre sigurniji krivac monitor.

Link to comment

Površno guglanje vraća: uporedni test oba čipseta

 

Izgleda da je ovaj stariji nešto bolji, što se tiče sirove snage, e sad koji kupiti - pitaj kurac.

 

Jedni kažu da nema ažuriranje softvera(tj. firmvera), drugima se ne sviđa kako radi stari, a sviđa im se kako radi novi, itd.

S905 kao troši manje struje...Mislim da tu guglanje više ne pomaže, samo info iz prve ruke.

 

Ma googlao, googlao, citao reviews i recenzije i nista pametniji postao nisam :(

 

Narucicu taj noviji, pa ako i bude nesto bezveze, makar nisu neke pare koje se ne mogu prezaliti.

 

Kad stigne javljam utiske.

Link to comment

Muslim da je generalni problem sa tim stvarima sto update neces dobiti nikad. Kvalitet je za te pare naravno upitan.

Edited by Venom
Link to comment

Ovaj bi trebao da ima dekodovanje H.265 kodeka u hardveru pa cenim da ce mu zivotni vek biti barem 2 godine. Naravno, ako se za to vreme ne pokvari. A i nije neka steta velika ako se to desi jer nije skup.

Imao sam neki WD TV Live multimedijalni player i za njega jeste bilo par updateova, ali uglavnom bugfix i sl. Medjutim, vreme ga pregazilo i WD za njega vise ne izbacuje novi firmware/software. Onda sam stavio neki WDLXTV alternativni firmware ali je i on prestao da se razvija... Uglavnom, svi sada presli na Android plus Kodi... e sada na kom hardveru, s koliko memorije, ima li S/PDIF opticki ili ne... koliko kvalitetno... to su varijable.

Kao sto rekoh, nije preskupo, pa ako radi korektno dve godine - ja prezadovoljan. :)

Link to comment

Drugaru, firma iz Bg, nesto sto su 2 jaka™ servisa identifikovala/nazvala 'kriptovirus' pobilo sve na firminom kompjuteru.

BC ili BS kompjuteri, firma gore kod onog meteo radara 2 i jace dana pokusavali da izvuku bilo sta, bez rezultata.

Sve na stranu, najvece sranje je pogibija podataka nekog Pantheon peograma za knjigovodstvo.

Ima ili leka, nacina ili postupka da se bilo sta spasava?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...