Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Čudno, evo liste softvera za najnoviju verziju Hiren's Boot CD-a i uvršćen je Acronis True Image 8.1.945. Trebalo bi da je u sekciji Disk Clone Toolshttp://www.hiren.info/pages/bootcdTreba da ponovo pokreneš True Image sa butabilnog diska, zatim uradiš restore particije i nađeš tib fajl (ili fajlove ako si podelio na nekoliko delova). Verovatno si skinuo aktuelnu verziju 11, nisam radio sa njom, ali trebalo bi da negde unutar programa postoji opcija pravljenja butabilnog diska koji služi za vraćanje particije.
Ja sam ga pokretao kao iz Windowsa i tad je potpuno drugaciji meni ponudjenih programa. Kad sam namestio da se u Biosu prvo butuje CD dobio sam ponudjen Acronis i sve ostalo sto ima na spisku aplikacija.Probao sam restore, cisto onako da vidim kako radi, nasao tib fajl(4.3 MB, koji je bio na particiji na kojoj su mi samo podatci) i probao da ga pokrenem ali nisam uspeo jer prijavljuje da je corrupt file(ne znam zasto, pokusacu ponovo). Dalje, nije mi jasno ako ja taj Backup narezem na DVD kako da ga koristim kad mi je ovaj Hiren Butabilni CD u DVD citacu(medju ponudjenim lokacijama za tib fajl su samo postojece particije na disku).Inace na HDD imam tri particije. Na dve su mi Operativni Sistemi, a na jednoj podaci. Hoce li mi ovaj program dati opciju na koju particiju cu da instaliram backup i da li ce se ta particija predhodno formatirati (ili to moram sam predhodno da uradim)?Neki dan sam instalirao XP na jednoj particiji i sad bi za vezbu iskoristio taj backup na drugoj, cisto da vidim kako radi.
Link to comment
Pokusavam da podesim Thunderbird da citam mailove sa Gmaila. Sve sam (cini mi se) uradio kao sto pise u uputstvu na Mozilinom sajtu, ali kad pokusam da se ulogujem dobijam poruku: "Sending of password did not succeed. Mail server localhost responded: negativ vibes (Gmail)"Zna li neko u cemu je problem?Verzija Mozile je dvojka, a OS je WinXP sa SP2.
Ponovo molim za pomoc
Link to comment
Ponovo molim za pomoc
Tesko se nalaze korisnici Thunderbirda. Pokusaj malo po njihovim FAQ stranicama, korisnickim servisima i forumima. (nadam se da ne zvucim kao da sam od onih sto smaraju ljude "idi na gugl", nego samo mislim da su ti tako vece sanse)
Link to comment

Nestao mi Windows Media Player. Tj. nije nestao, ali neće da se otvara već traži validaciju, kada preko njega hoću da otvorim... A muzičke numere se prefarbale u neku drugu oznaku... A kad odeš na validaciju preko interneta, traži pare ili neke nalepnice i key-ove....Ja pazario pre godinu dana laptop od Com trade-a u firmi, na kredit i kobajagi sve ok. Ali nikakve nalepnice nema otpozadi laptopa...E sad bili i neki CD-ovi sa lap topom... Možda to traži... Još samo kad bi znao gde sam ih stavio... <_< šta da radim da mi se muzika ponovo otvara sa Windows Media Playerom???Edit: Puštam muziku sa nekim Quick time playerom... Daj šta daš... <_<Youtube radi OK. A gospođa dare... kaže da ne dramim, već da skinem neki winamp sa dobrim zvukom... <_<

Edited by dare...
Link to comment
A gospođa dare... kaže da ne dramim, već da skinem neki winamp sa dobrim zvukom... <_<
Ko da ja sad tebi, matorom coveku, moram objasnjavati ko je u pravu ;)Ali ako ti je bas stalo, desnim klikom na bilo koji muzicki fajl dodji do menija gde ces kliknuti na properties. Tamo imas na samom pocetku pise Opens With: (neki program) i pored ima dugme Change. Kliknes na njega i nadjes koji hoces medju programima.
Link to comment

Hvala!Uzgred velika je laž da čovek sa godinama postaje pametniji... Postaje samo veći baksuz ili jajara (čitaj "oprezniji" na finskom). <_< To sam inače i radio... I otvarao sa onim, su čim imam... Onako sirotinjski... Kad mi stignu deca sa mora navartaću ih da mi skinu neki raskošni Winamp sa dobrim zvukom da se igram sa ekvilajzerima i pravim pametan... :rolleyes:

Link to comment

Sanse su male - nikakve, al' ajd' da pokusam ovde===Treba mi fajl CONSTANT.TXT koji je isao u istom direktorijumu u kome je Visual Basic 3 (da, znam, prehistorijska verzija)... Imam neko moje staro programce (kompajlirano), odbija saradnju bez toga, a gde sad da to iskopavam. (Stavio sam mu sve druge VBX, DLL i ostale zezalice koje ti programi traze, ali ovo nidje nema da se skine.)Ako neko od progamera i srodnih sajber-dusa ima slucajno to negde, blagodario bih veoma!

Link to comment

Skinuo sam film u 8 delova i naisao na sledeci problem svaki jal je imenovan tako da ekstenzija .rar ide pre broja fajla kao npr backupfsm.rar.001 i sad ne mogu d aga otpakujem.Probao sam da zamenim mesta ali ne ide.STa raditi?

Link to comment
Skinuo sam film u 8 delova i naisao na sledeci problem svaki jal je imenovan tako da ekstenzija .rar ide pre broja fajla kao npr backupfsm.rar.001 i sad ne mogu d aga otpakujem.Probao sam da zamenim mesta ali ne ide.STa raditi?
Taj film je očigledno prvo spakovan pa podeljen uz pomoć hjsplita. Skini ovde taj program, pa pomoću njega prvo treba da spojiš te fajlove pa tek onda da otpakuješ film.
Link to comment

Jel moze neko ko koristi Daemon Tools Pro (piratsku verziju, naravno) da mi aplouduje fajl cryptapi.dll ? Avira mi prijavljuje nesto a mrzi me da zbog sitnice radim reinstalaciju..2008-07-26_095611.jpg

Link to comment

uTorrent:1.Da li i kako mogu da imam istovremeno otvorena dva uTorrenta, recimo da mi jedan bude s podešavanjima za javne, a drugi za privatne trekere?2.Kad su javni trekeri u pitanju, kako da podesim torent da prestane sa seedom kad završim download?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...