Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam ja logitechov cordless presenter, matora sitnica - povezuje se sa laptopom, ne sa projektorom. Praktično šalje aktivnoj aplikaciji key kodove za enter, pgup, pgdn itd. I ima onaj laser na dugme. Mali, stane u dlan (tu bi se već iskustveno odmah snašao :lol: ).

 

13971.png

Link to comment

Sad sam povezao novi ruter iz Telekoma koji bi trebalo da siba 20mb/s, medjutim speedtest.net i dalje pokazuje 10. Pitam ih sto su mi zamenili stari modem, kazu stari ne bi mogao da gura ovu brzinu i pominju mi nesto WPS. Decko koji mi je doneo modem nema pojma, sta god ga pitam ne znam, jbt manje zna i od mene.

Link to comment

Ma na kablu je, ali mi ortak u medjuvremenu kaze da tek sutradan mogu da ocekujem 20mb. Valjda oni salju nalog ili se tamo kod njih nesto resetuje.

Link to comment

Sad nesto gledam po netu, ne znam da li sam nasao dobar info, ali da li je tacno da projektor i laptop moraju da budu povezani usb kablom da bi preko daljinskog mogli da se okrecu slajdovi? Nesto mi to nelogicno zvuci, ali sta znam. Imam samo klasican vga kabl za povezivanje. 

 

Nije nelogično, slajdovi se "šaltaju" na laptopu, a taj vga je samo najobičniji video izlaz.

Link to comment

Sad sam povezao novi ruter iz Telekoma koji bi trebalo da siba 20mb/s, medjutim speedtest.net i dalje pokazuje 10. Pitam ih sto su mi zamenili stari modem, kazu stari ne bi mogao da gura ovu brzinu i pominju mi nesto WPS. Decko koji mi je doneo modem nema pojma, sta god ga pitam ne znam, jbt manje zna i od mene.

Ja sam imao takav problem sa švapskim telekomom pre nekih desetak godina. Plaćao 16Mbps, a efektivno imao 2Mbps. Onda je nakon kampanje žalbi došao telekom i demonstrirao da se stvarno 16Mbps dovodi dole do razvodne kutije, ali da su dalje krive prastare instalacije u kući do mog stana gore (objekat iz 1908) za pad brzine.

Link to comment

Ma na kablu je, ali mi ortak u medjuvremenu kaze da tek sutradan mogu da ocekujem 20mb. Valjda oni salju nalog ili se tamo kod njih nesto resetuje.

 

Da, obično ne bude baš isti dan

Link to comment

Ja sam imao takav problem sa švapskim telekomom pre nekih desetak godina. Plaćao 16Mbps, a efektivno imao 2Mbps. Onda je nakon kampanje žalbi došao telekom i demonstrirao da se stvarno 16Mbps dovodi dole do razvodne kutije, ali da su dalje krive prastare instalacije u kući do mog stana gore (objekat iz 1908) za pad brzine.

 

Moja kuca je iz 1912., tako daaaaa :D

 

Da, obično ne bude baš isti dan

 

Cak nesto kontam da ce biti tek mozda za par dana, tj. od sledeceg obracunskog meseca.

Link to comment

Btw sasvim slucajno sam i potpisao nov ugovor, obzirom da nisam vijao novi mob ili neki drugi uredjaj. Cak su mi dosli na kucnu adresu, iz TeleDirekta i ponudili 2 meseca po dinar i povecanje svih usluga (net, fixni, mobilni) za istu cenu. Prosto sam se zacudio da toga ima u zemlji Srbiji.

Link to comment

zna li neko koji su programi popularni za subtitles?

U kom smislu programi za subtitles. Ako je za obradu, subtitle workshop.
Link to comment

Šta, misliš softverski prevodilac?

Nemam pojma, ali obrada i sinhronizacija SW.

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...