Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

pa onda wix ...kod njega mozes sve dzabe a za idiote je

 

 

i toni je potpuno u pravu za malo ozbiljnije sajtove...

 

(deja vu...kao da smo o ovome vec pricali)

Edited by mustang
Link to comment

Ne verujem da bi ga bilo koji haker ikad primetio :)

 

Ne traže to hakeri surfujući uz kafu i kekse, to ti sajtić/domenčić nađe neki robot, aka skriptica, pa uradi crawling da vidi šta ima, sakupi interesantne podatke i ukoliko prepozna ovo ili ono za šta ima gotov exploit, pokuša da se umuva. Opet, ne da biti ukrao podatke, najčešće ni da bi srušio ili oborio, nego da ga sačuva kao zombija za posle kad mu zatreba.

Link to comment

Domen definitivno da kupujem? Nije mi zbog kinte nego gledam da bude sto jednostavnije. Skroz mi je ok imesajta.dzabehosting.com varijanta.

Onda imesajta.wordpress.com. To ti je džabe sve u kompletu, već instalirano i podešeno, samo izabereš temu i puni.

Link to comment

Ne traže to hakeri surfujući uz kafu i kekse, to ti sajtić/domenčić nađe neki robot, aka skriptica, pa uradi crawling da vidi šta ima, sakupi interesantne podatke i ukoliko prepozna ovo ili ono za šta ima gotov exploit, pokuša da se umuva. Opet, ne da biti ukrao podatke, najčešće ni da bi srušio ili oborio, nego da ga sačuva kao zombija za posle kad mu zatreba.

a dojajanost kod ozbiljnih kombinata koji se bave veb prostorom je sto neretko sve bekapuju 1 dnevno, pa je, u slucaju eventualnog obaranja, potreban dvoklik misom kako bi se sve vozdiglo, kao feniks iz pepela.

Link to comment

Onda imesajta.wordpress.com. To ti je džabe sve u kompletu, već instalirano i podešeno, samo izabereš temu i puni.

 

Pa da!

Ja jos razmisljam da predlozim 000webhost.

Link to comment

Nešto mi ubiva desktop računalo, sumnjam da je grafika, jerbo se (malopre) desilo kad je klinac poterao YT video u HDu.

Ima li neki userdump, dr watson, ili neka slična andrmolja koja će da mi loguje šta je krešovalo mašinu (nema nikakvih plavih ekrana, samo se ugasi)?

 

Ne bih se otvarao za novu grafiku, ako je napajanje na izdisaju ili slično...

Predlozi za dijagnostiku?

Link to comment

Otvarao sam ga da vidim da nije uginuo neki kuler, i ne izgleda uopće prašnjavao, ali da, moglo bi sve da se izduva i presloži, to makar ne košta nikake novce...

 

Ipak, ako neko ima ideju za neki software dijagnostičkog tipa, nek viče...

Link to comment

Mozes da probas whocrashed al ne verujem da ce nesto naci ako nije bio BSOD. Nisam bas odusevljen softverom al te nista ne kosta da probas

 

http://www.resplendence.com/whocrashed

 

Poteraj neku sto zahtevniju igricu pa vidi da li ce se ugasiti.

 

Meni je dugo yt i firefox kombinacija umela da restartuje komp i nikad nisam uspeo da provalim zasto. U poslednje vreme se ne desava i bem li ga kako se sredilo :)

 

edit: baci pogled i na event viewer

Edited by katamaran
Link to comment

Thanks, sa'ću da skinem whocrashed, pa da vidim dal' će da kaže nešto, a sutra ću svakako da ga dignem na klocne i da počupam/izduvam/vratim sve...

Link to comment

Ništa nije našao (naravno) zato što nije bio enableovan crash dump logging, sad sam to poterao, pa čekam da se skrši :lolol:

 

Nije moj komp nego detetov, pa ne znam tačno uslove u kojima zvekeće, al kaže dešavalo se i u heavy gamingu ali i na desktopu dok svira muzika, bez ikakvog dakle opterećenja...

 

Sutra će padne čišćenje pod No1, pa ćemo da vidimo....

 

 

 

Tenks.

Link to comment

Šta koristite za bekap foldera?

 

Tražim besplatan softver za automatski bekap određenih foldera na particiju i na eksterni disk (ako je moguće paralelno).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...