Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Problem sa tom video-conferencing salom je u tome što bi onda kamera bila na laptopu i prenosila bi samo osobu koja sedi za laptopom, a to je malo truba. Ako nije truba, dovoljan je i onaj hdmi android stick da strimuje sa laptopa bez ikakvih kablova.

 

Ima baš dedicated uređaja (mada ističem da nisi naveo budžet) i za to. Prvo je izašao bio telyHD:

 

 

uMVcIQQ.jpg

 

 

a onda su počeli da izlaze i generički andoid bazirani uređaji, po arhitekturi slični ovim stikovima, ali sa nekoliko prednosti - imali su već ugrađenu kameru i nisu imali jedan jedini usb port koji stikovi obično traže za napajanje sa TV-a. Jedan primer:

 

ZZqTf02.jpg

BhZKwaZ.jpg

DfVKFR6.jpg

 

 

I ukoliko imaš strah od SmartTV-jeva i apdejtova firmvera, kao jeftinije, a fleksibilno wireless rešenje mi pada na pamet i raspberry pi 2 (ili 3). Tera skype, može da se nakači bilo kakva generička usb kamera i može u principu da se montira na zadnju stranu tv-a.

 

 

A ima li nesto od ovih varijanti da se nabavi kod nas ?

Gledao sam po cenovnicima domackih firmi ali ne nadjoh nista slicno da imenom podsca na ovo. :(

Sto se budzeta tice, razmisljao sam nesto do 200-nak EUR, bez TV-a ili projektora. U slucaju da vucem HDMI kabal vukao bi jos jedan i USB tako da se poveze i neka USB kamera koju bi monitrao iznad TV-a i onda bi se kao "mozak" koristio notebook koji je na stolu. To mi onda resava i Skype i PowerPoint.

Sa ovakvim uredjajima elegantno resavam video conferencing (a mogu da stavim i Kodi :) - a sto se power pointa tice i to bi moglo kroz neki software na tom Androidu, pa da prezentaciju pustam sa toga. 

Link to comment

Ne znam da li ima kod naših, pošto ja nisam tu. Ali stekao sam utisak da ljudi iz Srbije već uvelike pazare na Amazonu i eBayu.

Link to comment

A ima li nesto od ovih varijanti da se nabavi kod nas ?

Gledao sam po cenovnicima domackih firmi ali ne nadjoh nista slicno da imenom podsca na ovo. :(

Sto se budzeta tice, razmisljao sam nesto do 200-nak EUR, bez TV-a ili projektora. U slucaju da vucem HDMI kabal vukao bi jos jedan i USB tako da se poveze i neka USB kamera koju bi monitrao iznad TV-a i onda bi se kao "mozak" koristio notebook koji je na stolu. To mi onda resava i Skype i PowerPoint.

Sa ovakvim uredjajima elegantno resavam video conferencing (a mogu da stavim i Kodi :) - a sto se power pointa tice i to bi moglo kroz neki software na tom Androidu, pa da prezentaciju pustam sa toga. 

Pa ovo drugo sam i ja tako zamisljao...

Ali to recimo da iskoristis dok ti ove varijante koje su bas za to napravljene ne stignu...

Link to comment

Ladno image retention na lcd monitoru  :o

 

Pojavila mi se neka linija pri vrhu ekrana i skroz me istripovala. Tek sam posle provalio da u cosku postoje obrisi one 3 linije ispod x-a u chrome-u

 

Pocela da bledi kad sam nekih sat vremena igrao Dying light pa je sigurno pomoglo sto je u igrici bio mrak pa je gornji deo ekrana bio uglavnom neosvetljen.

 

 

 

 

Juce sam se malo zezao sa onim klipovima za odglavljivanje piksela i nije imalo nekog efekta al nisam pustao ni blizu koliko preporucuju.

 

Posle prespavane noci linije nema :)

 

Cudi me sto se pojavila jer juce nisam koristio chrome nista vise nego obicno. Cak je sigurno radio i manje.

 

Posle dugo vremena sam radio sa adobe premiere pa nekako sumnjam na njega.

Edited by katamaran
Link to comment

Moguce da je temperatura faktor jer je pozadi najtopliji pri vrhu. Mada mi do juce nikad nije pravio ovaj problem.

 

http://www.practical-home-theater-guide.com/image-sticking.html

 

 

What Causes Image Retention in LCD Displays?

Image sticking is an intrinsic behavior of TFT LCD panels. It is the result of their susceptibility to polarization of the liquid crystals inside the LCD display panel when a static image remains displayed on the screen for too long.

This results in parasitic charge (polarization) build-up within individual pixels and sub-pixels at the liquid crystal level in the LCD panel; it affects the display optical properties as it prevents the crystals from returning fully to their normal 'relaxed' state upon deactivation.

More specifically, the result is a 'retained pixel charge'. This can affect the crystal alignment at the bottom or top of a liquid crystal cell, or even migration to the edges of a cell, depending on the resultant polarity of the parasitic charge buildup. These conditions may cause image sticking over an entire area of the screen, and in particular over those boundaries where there are distinct color changes.

The severity of the resultant image retention would as pointed out above, vary among different brands, and depends on several factors including:

- An operating temperature that is out of the recommended operating temperature range,

- time the static image remained on—the longer the static image is on the worst the image sticking effect, and

- image build up—including the image pattern itself as well as image contrast and brightness levels.

 

 

Radna temperatura mu nije nista vise nego inace. Eventualno ako se negde nakupilo prasine pa se pregreva.

 

Mozda nije bilo dovoljno tih 6-7 sati sto je bio iskljucen da bi se pikseli skroz relaksirali pa cu probati i sa duzim periodom.

 

Glavni metod za eliminisanje ovoga je da se pusti duzi skroz beli ili skroz crni video (sukobljena misljenja sta je bolje) a to jos nisam probao.

 

Danas nemam liniju nego vise obrise vrhova nekih fajlova sto mi stoje na desku i to se desava iskljucivo na vrhu ekrana.

 

Interesantno da se ne vide ni na skroz crnoj ni na skroz beloj pozadini vec iskljucivo na nekim svetlijim.

 

Eksperimentisacu pa ce nesto valjda pomoci. Bitno mi je da nije permanent burn in jer je ono od juce nestalo a danas imam nove momente.

 

edit: ubedjen sam da ga je adobe premiere zezno. Mozda je nekako uticao na refresh rate monitora pa mi je izmaltretirao piksele pri vrhu ekrana pa su se zato slogirali.

 

edit 2: vidim sad da mi je brightness na maksimumu. Moguce da ga je prokleti auto adjust (nekad ga slucajno pritisnem kad okrecem monitor) nagruvao pa se zato pregreva. Smanjio sam ga na 85 pa cu videti hoce li to nesto promeniti.

Edited by katamaran
Link to comment

ako vam je chrome otvoren sa jednim tab, koliko chrom.exe fajlova vam se pojavljuje u windows task manager? 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...