Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da. nisam znala da je bing odvojen od microsoft emaila a nije mi nista ukazivalo da je tako. nisam nikada imala microsoft email

 

 

da ne znas odgovor na moj prethodni post, hitniji mi je :)

Link to comment

Ako je u pitanju kreiranje Microsoft account-a, za njega ti nije strogo neophodna Microsoft adresa, možeš ga napraviti i sa bilo kojom drugom adresom, koliko vidim i nudi ti opciju "use different address..."

Link to comment

hitno mi

 

 

skinula sam thunderbird (sada sam ga obrisala) da bih otvorila nove emailove. secam se da mi je otvorio novi prozor sa ad security authentication i da je stajalo ime moje nove firme. ali u prozoru gde su bili ports bili su drugi brojevi od brojeva koje sam kasnije dobila od mog sajt servera (siteground)

 

sve bi to bilo okej da prva stvar kada sam skinula TB nije prvo pokazalo poslednji backup od neceg drugog sto sam pre pokusala pre sest meseci. taj deo sam bila obrisala ali sada se bojim da je moja firma otisla u mejl ljudi sa kojima sam prekinula svaki kontakt. jel to moguce?

 

i da li je outlook besplatan? treba mi za mene i zaposlene? 

 

Postovao sam na temi o softverskim preporukama besplatni em email client koji po izgledu podseća na outlook 2010/2013 pa pogledaj da li ti odgovara. Možeš uvesti kontakte/arhivu iz outlooka. 

Edited by bigvlada
Link to comment

Ima li ko savet kako najefikasnije (best value for money) da u firmi napravim video conferencing sistem (Skype) tako da vise ljudi moze da sedi oko stola i gleda u zid na kome bi bio ili TV ili projektovana slika sa projektora a da ih sve snima neka kamera koja bi bila monitrana iznad/ispod TV... 

Postoji dakle jedna kancelarija za sastanke i bilo bi lepo da kada se prica s nekim van firme preko Skype da se tada koristi neki veliki ekran za to, koji bi bio koristan i kada se nesto prezentira iz PowerPointa i sl.

Razmisljao sam o onim SmartTV, ali me malo strah da ne bude za par meseci da verzija Skype koja je u njima vise nije kompatibilna sa najnovijim a proizvodjac TV-a ne izbacuje nove verzije softvera za svoj proizvod. Alternativno sam razmisljao o nekom Android HDMI sticku koji ima Skype, i koji bi bio utaknut u TV - to bi resilo Skype i updates... ali ne znam kako onda da resim PowerPoint prezentacije sa laptopa na tv (kroz LAN) elegantno. Zezao sam se malo sa onim Miracast stickovima - to radi ok sa Android/WinPhone uredjaja ok, a sa Windows PC-a (notebooka) nisam uspeo da to nateram da radi...

 

Eto, ako se neko zlopatio na slicnu temu i hoce da podeli svoja (gorka) iskustva - unapred zahvalan.

Link to comment

Hm, zašto ne bi jednostavno zakačio laptop direktno na taj TV? Kad već ionako radiš PP prezentacije sa laptopa, ne mora da ide kroz lan, može direktno preko HDMI-ja, jedino ako nije neka ogromna sala pa ne može da dobaci.

Link to comment

Realno ako nije nešto fensi šmensi bitno, laptop hdmi ka tv-u.

Cenim da bi mikrofon i kamera mogli sa dugačkim kablovima da se pozicioniraju gde ti igra...

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

ovako...

 

neću imati kablovski internet neko vreme   :o  :wacko:

ali ću imati wifi dostupan ali nemam na tom nekom starom kompu karticu i onu antenu

 

postoji li način da ja taj wifi preusmerim preko mobilnog u komp?

 

znam šta je teethering i da tako mogu da koristim internet na računaru preko mobilnog

ali imam samo 1,5GB u paketu tako da mi to nije dugotrajna opcija

Link to comment

Postoji,

 

telefon prima wi-fi i titeruje preko usb na komp, ali ti je onda telefon zauzet. Tako sam jednoj koleginici rešio net sa starim droidom i bez kupovine wi-fi stika.

 

BTW, kupi wi-fi stik, nije skup, "hvata" isto koliko i telefon, daleko je praktičnije rešenje.

Link to comment

Hm, zašto ne bi jednostavno zakačio laptop direktno na taj TV? Kad već ionako radiš PP prezentacije sa laptopa, ne mora da ide kroz lan, može direktno preko HDMI-ja, jedino ako nije neka ogromna sala pa ne može da dobaci.

 

 

Realno ako nije nešto fensi šmensi bitno, laptop hdmi ka tv-u.

Cenim da bi mikrofon i kamera mogli sa dugačkim kablovima da se pozicioniraju gde ti igra...

 

...shit has hit the fan...

 

Nije kancelarija velika, nego jedini zid gde bi mogao da se okaci TV (ili projektuje slika) je tako pozicioniran u odnosu na sto u toj kancelariji da pored njega mora da se prodje. Sto ce reci veselje s cupanjem kablova u najavi... Mogao bi da probam da nesto izokola izvucem neki dugacak HDMI kabal, ali bi onda morao tako i za kamericu... 

Link to comment

Nije kancelarija velika, nego jedini zid gde bi mogao da se okaci TV (ili projektuje slika) je tako pozicioniran u odnosu na sto u toj kancelariji da pored njega mora da se prodje. Sto ce reci veselje s cupanjem kablova u najavi... Mogao bi da probam da nesto izokola izvucem neki dugacak HDMI kabal, ali bi onda morao tako i za kamericu... 

 

Ni to nije neki problem, imaš one nagazne/ležeće kanalice, možeš uzeti samo parče koliko ti treba tu gde se gazi.

Link to comment

Ili to ili da nesto majmunisem da kablovi idu preko plafona i da se spustaju direkt na sto... A to nije obicno estetski oku prijatno.

Link to comment

Ili to ili da nesto majmunisem da kablovi idu preko plafona i da se spustaju direkt na sto... A to nije obicno estetski oku prijatno.

Pazi meni je to super rešenje i kad vidim po nekim kancišima ja se oduševim...

Sad ti je ta galanterija jeftina...

Link to comment

Postoji,

 

telefon prima wi-fi i titeruje preko usb na komp, ali ti je onda telefon zauzet. Tako sam jednoj koleginici rešio net sa starim droidom i bez kupovine wi-fi stika.

 

BTW, kupi wi-fi stik, nije skup, "hvata" isto koliko i telefon, daleko je praktičnije rešenje.

 

ok hvala

ovako nešto da uzmem? http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosna-oprema/wireless/wireless-kartice/bezicni-adapter-usb-d-link-go-usb-n150-150mbps-integrisana-antena-1167769.html

Link to comment

Problem sa tom video-conferencing salom je u tome što bi onda kamera bila na laptopu i prenosila bi samo osobu koja sedi za laptopom, a to je malo truba. Ako nije truba, dovoljan je i onaj hdmi android stick da strimuje sa laptopa bez ikakvih kablova.

 

Ima baš dedicated uređaja (mada ističem da nisi naveo budžet) i za to. Prvo je izašao bio telyHD:

 

 

uMVcIQQ.jpg

 

 

a onda su počeli da izlaze i generički andoid bazirani uređaji, po arhitekturi slični ovim stikovima, ali sa nekoliko prednosti - imali su već ugrađenu kameru i nisu imali jedan jedini usb port koji stikovi obično traže za napajanje sa TV-a. Jedan primer:

 

ZZqTf02.jpg

BhZKwaZ.jpg

DfVKFR6.jpg

 

 

I ukoliko imaš strah od SmartTV-jeva i apdejtova firmvera, kao jeftinije, a fleksibilno wireless rešenje mi pada na pamet i raspberry pi 2 (ili 3). Tera skype, može da se nakači bilo kakva generička usb kamera i može u principu da se montira na zadnju stranu tv-a.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...