Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kada ce da ubrzaju retardirani adsl? Dokle ce prokleti Telekom da drzi monopol na sve i svasta u ovoj zemlji?

Edited by nixolaus
Link to comment

Priča se po forumima da bi svi paketi trebalo da dobiju +64/512 na trenutnu brzinu, ali pitanje koliko je tačno i kada će biti (ako jeste tačno).

Link to comment
Nemaš mnogo izbora osim da praviš image fajl celokupne particije ako želiš da budeš siguran da si iskopirao baš svaki bitan fajl. Takođe bih preporučio Acronis za to. Izuzetno je pouzdan i lak za korišćenje. Nađi i skini butabilni Hiren's Boot CD i pokreni Acronis True Image sa njega.Kako ja pravim image? Instaliaram najbitnije programe, zakrpe i drajvere plus Office i još ponešto, a sve što je manje bitno (a u tu grupu bih ja svrstao igrice) instaliram tek po pravljenju image fajla. Za igre uglavnom čuvam samo bitne fajlove - recimo foldere sa sačuvanim pozicijama i config fajlovima. Pre pravljenja image fajla sa C drajva brišem svu multimediju koja je već negde bekapovana čime smanjujem izlazni image fajl koji zatim dodatno kompresujem. Zapravo, ja izbegavam da držim multimediju na C. Sistem Restore takođe isključujem, i čistim temp fajlove sa particije. Za XP je bilo moguće bez problema napraviti image na jednom DVD-u, a na sačuvanoj particiji je bio popriličan broj instaliranih programa. Vista je svakako malo problematičnija jer je u startu veća od XP-a, ali mislim da se pomoću Acronisa na dva DVD-a uz malo jaču image kompresiju može napraviti backup čak i poprilično popunjene particije.Ne znam kakvo je stanje na tvom kompjuteru, ali generalno ne treba ti particija od 100GB, bolje smanji tu sistemsku i napravi još jednu (opet preporuka za Acronisov softver Disk Director). Ako baš zafali prostora neke stvari možeš instalirati i na drugoj particiji, a većina programa ima opciju da temp fajlove smešta i na nesistemsku particiju.
Mozda malo glupo pitanje, al ajde.Sve ovo uradio, dobio neki fajl koji je sa extenzijom tib. Narezem to na DVD i kad mi se sve sjebe kako da pokrenem? Sad kad instaliram Windows on me provede kroz formatiranje pa instalaciju. Predpostavjlam da sad formatiranje moram sam uraditi itd. Mozes li mi napisati korake sta treba da radim kad mi zatreba ovaj backup.Edit: Na ovom Hiren's Boot CD nisam nasao Acronis True Image(pa sam ga naknadno skinuo). Da nisam skinuo neku osiromasenu verziju Hiren's Boot CD-a? Edited by deeps
Link to comment

Samo da kažem da sam upravo završila sa narezivanjem na jednom od tih + i sve fercera normalno. Nemam dvd plejer već sve gledam preko kompa, a tu sve normalno radi. Lepo :).

Edited by kiki
Link to comment
Medija fajlove narezane na visti moj xp apsolutno ne vidi. Postoji li neki način da ga nateram?
Need more information to compute.
Link to comment
Need more information to compute.
Nebitno, nabavio drugi disk koji šljaka u XPu. Hvala enivej!Dumanja radi, verifikovano narezana sezona House MD u Visti se ne vidi na XPu. Bem li ga šta može biti, rezano u Neru, avi ili wmp fajlovi, al moj komp vidi prazan disk. To se ranije nikada nije dešavalo. Od sada se družim samo sa XPikašima. Dok ne pređem na Vistu. :lol:
Link to comment

1 pitanje hitno:koji je program da koristim za prebacivanje DVD filmova u divX?google otkazuje poslusnost

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Mozda malo glupo pitanje, al ajde.Sve ovo uradio, dobio neki fajl koji je sa extenzijom tib. Narezem to na DVD i kad mi se sve sjebe kako da pokrenem? Sad kad instaliram Windows on me provede kroz formatiranje pa instalaciju. Predpostavjlam da sad formatiranje moram sam uraditi itd. Mozes li mi napisati korake sta treba da radim kad mi zatreba ovaj backup.Edit: Na ovom Hiren's Boot CD nisam nasao Acronis True Image(pa sam ga naknadno skinuo). Da nisam skinuo neku osiromasenu verziju Hiren's Boot CD-a?
Čudno, evo liste softvera za najnoviju verziju Hiren's Boot CD-a i uvršćen je Acronis True Image 8.1.945. Trebalo bi da je u sekciji Disk Clone Toolshttp://www.hiren.info/pages/bootcdTreba da ponovo pokreneš True Image sa butabilnog diska, zatim uradiš restore particije i nađeš tib fajl (ili fajlove ako si podelio na nekoliko delova). Verovatno si skinuo aktuelnu verziju 11, nisam radio sa njom, ali trebalo bi da negde unutar programa postoji opcija pravljenja butabilnog diska koji služi za vraćanje particije.
Link to comment

1 naivni problem, ali ja ne umem da ga rešim:Imam u jednom folderu više drugih foldera i veliki broj dokumenata raznih vrsta: Word, Adobe Acrobat, itd. Pošto ih je puno, obično ih sredim prema tipu. Međutim, kad uđem u neki od tih podfoldera, pa se vratim u ?osnovni? folder, dokumenti mi ne budu sređeni po tipu nego su izmešani. Usporava mi rad to što svaki put moram da uradim: desni klik ? Arrange Icons by Type. Kako da mi dokumeti u jednom folderu ostanu sređeni po vrsti? Ako me razumete..

Link to comment
Kako da mi dokumeti u jednom folderu ostanu sređeni po vrsti? Ako me razumete..
Total Komander je tvoj najbolji prijatelj. Ne opiri se napretku i bachi taj eksplorer, djavoli ga popili.
Link to comment
...Kako da mi dokumeti u jednom folderu ostanu sređeni po vrsti? Ako me razumete..
Sto rece Kudravi, koristi Total Commander.Medjutim, ako i dalje insistiras na Exploreru, evo resenja:U prozoru koji ti je otvoren, klikni na Tools -> Folder Options -> View, pa odstikliraj opciju "Remember each folder's view settings", zatim klikni na Apply i na "Apply to All Folders". To je to.
Link to comment
U prozoru koji ti je otvoren, klikni na Tools -> Folder Options -> View, pa odstikliraj opciju "Remember each folder's view settings", zatim klikni na Apply i na "Apply to All Folders". To je to.
Jao uspelo je! Kakvo olakšanje! :D A pokušaću da vas poslušam i da pređem na Total Commander, ranije me je smarao, možda sada budem uspešnija. Najlepše hvala!Edit: Da ne pomislite da sam mazohista, ovaj problem sam imala svega 10-ak dana, od kad sam reinstalirala sistem.. Edited by Luka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...