Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da, ali taj prednji panel se takođe "uštekava" na konektor na ploči, kojeg treba takođe vodovima spojiti sa audio čipom, a oni prolaze izgleda pored nečeg od čega nema dobre izolacije na pločama sa tako velikom integracijom. Ako ti je signal pozadi čist i imaš već uštekane zvučnike (koji su pretpostavljam negde gore), imaš li mogućnosti da uštekaš slušalice u te zvučnike?

Link to comment

Da, ali taj prednji panel se takođe "uštekava" na konektor na ploči, kojeg treba takođe vodovima spojiti sa audio čipom, a oni prolaze izgleda pored nečeg od čega nema dobre izolacije na pločama sa tako velikom integracijom. Ako ti je signal pozadi čist i imaš već uštekane zvučnike (koji su pretpostavljam negde gore), imaš li mogućnosti da uštekaš slušalice u te zvučnike?

 

Da, kao što rekoh /doduše, rekoh risiver, mislio sam na pojačalo tj onaj odvojeni deo sa potenciometrima/. Ali samo slušalice a ne i mic što je pogubno jer sluške kačim uglavnom kada treba da skajpam. :(

 

Ovakva je đunta (btw zvučnici ubijaju, mislim da ih imam 10 godina):

 

sw-g25-02.jpg

Edited by Mil@n
Link to comment

Nabavi USB slusalice sa mikrofonom koje ces koristiti samo za Skype i sl.

 

Pa ne mogu sad kad sam već kupio nove sluške, zato me sve ovo i nervira. :)

 

Nego, ima li neki spliter koji od mic in i speakers in daje po 2 od oboje? Pa da nakačim i zvučnike i sluške pozadi?

Edited by Mil@n
Link to comment

Ima nesto ovako, jednostavno je, i radi posao.

Ali ce ti non-stop ici zvuk i na slusalice i na zvucnike. Ako ti to nije problem, onda vredi da probas. Naravno, mikrofon ne ide preko adaptera nego direktno u maticnu plocu.

 

71zLhAg-rSL._SL1500_.jpg

Link to comment

Ma nije mu trebao audio out splitter, on je sluške i do sad imao gde da ubode, nego što nije imao mikrofon gore. Tu može da ide sve preko jednog konektora jedino ako je usb ili ako je onaj kombinovani 3,5mm audio sa tri recke kao na mobilnim telefonima, a to izgleda nema.

Link to comment

Ma nije mu trebao audio out splitter

 

Pa ovo što čoek okači mi deluje kao jedino rešenje, ne? Natakarim sluške i zvučnike u spliter, mic u ploču i to je to? Fala bogu pa imam cable extender.

Link to comment

Ja sam razumeo da ti to nećeš da radiš (ma kako to bezobrazo  zvučalo) dole i pozadi, jer nećeš svaki put da se zavlačiš. Nego da sluške koristiš za "razno", a samo pred skajp poziv da ih nakačiš negde gde je pristupačno.

Link to comment

Ja sam razumeo da ti to nećeš da radiš (ma kako to bezobrazo  zvučalo) dole i pozadi, jer nećeš svaki put da se zavlačiš. Nego da sluške koristiš za "razno", a samo pred skajp poziv da ih nakačiš negde gde je pristupačno.

 

Pa da, neću svaki put, a ovo ću da uradim jednom i miran sam? Jedino što će da ide zvuk na oba, smanjujem ono što ne koristim i to je to.. Valjda :)

Link to comment

Pa ako slusas na zvucnike neces ni cuti zvuk iz slusalica koje ti stoje na stolu, garantujem :)

A ako slusas samo na sluske, verujem da ti zvucnici imaju on/off prekidac na sebi koji ti je lako dostupan i na dohvatu ruke.

Link to comment

Neće, ovo se odnosi samo na BIOS defaults.

 

Eksplicitno o Load Fail-Safe Defaults sa opcijama Yes i No.

Postoji i Load Optimized Defaults, ali sam mislio na prvo pomenuto.

Inace, radi se o Gigabyte P31 ploci.

Link to comment

Treba mi pomoc. Crko mi je enter na tastaturi, a ostale tipke rade. Kako da ga premestim, recimo da ga prebacim na "\" ili bilo gde, tako da kad kliknem na tu tipku reaguje kao da sam zapravo pritisnuo enter. Znam da sam to pre radio na nekoj prastaroj tastaturi, ali zaboravio sam kako

Link to comment

Kako da konektujem nov leptop na wifi? instalirao sam lan drajver, ali za wireless se ne pojavljuje nista. Jbt, racunao sam da sigurno u sebi ima ono za wifi, nemoguce da sam bio toliko glup da uzmemo laptop bez toga i da mora da se dokupljuje onaj wifi antenica, adapter kako li se vec zove. 

 

Jel ima neki drajver koji mora i za to da se instalira? trazim po netu ali mi nista ne izbacuje konkretno. 

 

Nadjoh sad da instaliram hp wireless asisstent (posto je hp laptop u pitanju) i probao instalaciju ali nece iz nekog razloga da instalia, kaze sistem ne podrzava. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...