Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Na laptopovima će to vratiti mašinu u fabričko stanje i usput obrisati sve programe i podatke. To je ukoliko ta dva laptopa uopšte imaju preinstaliran W7, u šta sumnjam, pošto je već bio napisao da su W7 narodski.

Link to comment

Ne bas. HDD na jednom kompu je u fazi crkavanja i jedino tako mogu upaliti masinu. Inace trazi system disk na boot-u. Nema lupinga vec se zaustavi prije iscitavanja portova/uredjaja. W7 je u pitanju.

Link to comment

Nije loše da i to potraži, ko ga zna. Mada je ta mogućnost prilično egzotična, obično na laptopovima sa preinstaliranim OS-om naprave skrivenu particiju sa OS instalacijom.

Link to comment

Btw, ovde se radi o desktopu. Ali radi.

Od kvrcanja HDD-a, i nemogucnosti podizanja sistema, usao sam u BIOS i to mi bilo logicno - opcija se zove 'Load fail safe defaults'.

Nemam iskustvo te vrste sa laptopom niti sam pretpostavljao da su moguce razlike tog tipa.

Link to comment

Moze li se uci u BIOS (Del|F2|F10 - zavisno od ploce) pa tamo procackati i podesiti neki Fail Safe Defaults?

Na laptopovima će to vratiti mašinu u fabričko stanje i usput obrisati sve programe i podatke.

Neće, ovo se odnosi samo na BIOS defaults.

Link to comment

BIOS defaults će na svakom kompjuteru koji ima BIOS, vratiti BIOS u fabričko stanje (logično), ali neće dodirnuti OS, on je nivo ispod BIOS-a. Međutim, ima laptopova koji su u BIOS ubacili mogućnost da se iz njega reinstalira preinstalled OS, koji je obično na skrivenoj particiji. Ovo što Trojka piše, da digneš sistem iz takvog BIOS-a je za mene novost, ali nije nemoguće.

 

Mada mislim da ova rasprava neće pomoći čoveku, pošto je bio napisao da je W7 narodski, što bi trebalo da znači da je taj laptop kupljen sa FreeDOS-om u najboljem slučaju.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ma nema šanse, nemam dovoljno znanja, ne znam ni koji Paragon da skinem, a ni šta posle da radim s njim. :) Nego sam na jednom laptopu uspeo da reinstaliram Windows 7 preko USB-a (napravio sam bootable USB), ali drugi laptop tvrdi da fale neki fajlovi na istom tom USB-u i nece da nastavi instalaciju. Cudno, posto ovaj prvi laptop radi super, iako sam morao da zrtvujem podatke sa C: particije.

 

scratch-head01-idea-animated-animation-s

Edited by IndridCold
Link to comment

hvala ti puno, ali ne ostavlja datum i vreme, samo pise pre koliko meseci... moram da dokazem nesto, pa mi trebaju detalji ... :(

Shvatio sam da ti treba tacno vreme i datum komentara. Ovaj sajt upravo to i nudi. Kada ga otvoris, kliknes na Search now! potom u polje enter a youtube handle uneses korisnicko ime za YT (moguce je traziti bilo cije komentare), potom enter i cekas... Ovako nesto se pojavi sa desne strane

 

LUEzDAV.jpg

 

Ovo Nemoguce?! je tekst komentara a stoje i podatci koje ti trazis. E sad, ako ti se odmah ne pojave svi komentari, pritisnes continue search, mozes jos par puta. Ja nisam nesto tamo komentarisao puno, pa sam uocio da mi ne daje sve komentare ni nakon vise trazenja. Mozda ces imati vise srece pa dobijes ono sto ti tacno treba. Mislim da ti je jedina druga opcija ovaj savet koji je dao precog.

Edited by variola
Link to comment

Evo jedno poluaudiofilsko. Kada uštekam sluške u prednji audio jack na kućištu, čuje se neko zujanje, doduše, jako tiho. Provalih danas kad su mi stigle nove sluške, ukenjah se da nije do njih, ali nije. 

Sad, kontam da je jack zeznut? Ili možda prašina? Ima li leka?... Inače, kad pustim nešto, ne primeti se uopšte, mada ljudi sa kojima npr pričam na skajpu čuju to neko zujanje. 

Link to comment

Ko što monsieur Renne kaže, nema leka. Bio je to redovan simptom pre na jeftinijim pločama zbog njihovog izbora el. komponenti, ali i nemogućnosti izolacije. U stvari, na pojedinim pločama su to rešavali tako što su stavljali audio phy sa konektorima na tzv. riser card i tako odvajali od ostatka elektronike na ploči. Ako te baš iritira, isključi tu u biosu, a ubodi neku audio kartu u slobodni slot ako imaš još koji.

Link to comment

Meh, divne vjesti. 

Blagodarim na odgovori.

 

p.s. bitan mi je prednji panel jer mi je komp zabijen ispod stola. Ne bi ni to bio problem da nemam uštekane zvučnike i da se saginjem i guram pozadi i menjam po potrebi je nešto što želim da izbegnem. Ne znam da li ste me skontali ali sve normalno radi kada sluške uštekam pozadi ili npr u jack na risiveru od 2.1 sistema. Pardon, mislio sam da sam to napomenuo sad vidim da nisam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...