Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Bilo bi lakše da si napisao koji modem imaš. Možda bi se javio neko ko zna.Ovako na slijepo:U browser ukucaj IP adresu modema. Trebalo bi da ti piše u uputstvu. Na stranici za podešavanje, pronađi opciju NAPT. Napravi novi unos (entry), ukucaj IP adresu kompjutera i port koji želiš da otvoriš, i vrstu protokola (tcp). Naravno, save. Možda ćeš morati da restartuješ modem. Ako ne uspije, opiši detaljnije.

Link to comment

Nemoj da prenagljujesh, dok definitvno ne utvrdish da ne postoji paralelni topic koji se zove: "Odgovori" :D.

Edited by Venom
Link to comment

Pokusavam da podesim Thunderbird da citam mailove sa Gmaila. Sve sam (cini mi se) uradio kao sto pise u uputstvu na Mozilinom sajtu, ali kad pokusam da se ulogujem dobijam poruku: "Sending of password did not succeed. Mail server localhost responded: negativ vibes (Gmail)"Zna li neko u cemu je problem?Verzija Mozile je dvojka, a OS je WinXP sa SP2.

Link to comment
Kojote, idi na https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2, skroluj do kraja strane, pa pritisni Proceed. Na sredini stranice ce ti se pojaviti forma za upis - upisi 8080 i videces da li ti je port zatvoren. Ako jeste, napisi koji modem/ruter/firewall imas.
Huawei SmartAX MT882 ADSL Ruter port 8080 je zatvoren.sta da radim, step by step?hvala
Link to comment

Step by step:1. Uzmeš panj2. Naoštriš sekiru (sem u slučaju S/M sklonosti)3. ...Sorry, nisam odoleo. Nadam se da ces resiti modem (ako ne, počasti ga tačkom 1-3.).

Edited by laki21
Link to comment

Koja je razlika između dvd-r i dvd+r? Ono, rade li posao obe varijante? Za sada mi samo treba za gledanje na kompu i ne verujem da ću uskoro da kupujem neki dvd plejer.

Link to comment
Koja je razlika između dvd-r i dvd+r? Ono, rade li posao obe varijante? Za sada mi samo treba za gledanje na kompu i ne verujem da ću uskoro da kupujem neki dvd plejer.
Pioneer je istripovao jedan standard, svi ostali, predvodjeni Sonyjem drugi.- bi trebalo da je sporiji i da je malo kompatibilniji sa nekim matorim plejerima+ ima jaku prednost sto ima mogucnost lejera i mnogo je brzi.Inace ne bi trebalo da te se dotice. Rade posao obe varijante (trebalo bi). Sto pitas?
Link to comment

Danas kupila 25 komada dvd-a i videla ja odmah da je pakovanje druge boje (:s_d:) - ljubičasto, a ja navikla na narandžasto. Bilo me blam da pitam šta je to :blush:. I tek kod kuće videla da mi stari imaju -, a ti novi +. Pa rekoh da pitam pre nego što pocepam celofan :).

Link to comment
Koja je razlika između dvd-r i dvd+r? Ono, rade li posao obe varijante?
Jedan od njih ne radi u normalnim DVD plejerima. Nikako ne mogu da zapamtim koji.
Link to comment

Ako pod "normalnim" smatras starije burnere (mislim da nema veze sa playerima). +R je noviji format i ima neke dodatne cake (brzi je, podrzava drag&drop etc). Jednostavno proveri kakav burner imas i tamo pise koje formate podrzava. Za novije burnere je sasvim svejedno -R ili +R. (-RW, +RW).

Link to comment
Danas kupila 25 komada dvd-a i videla ja odmah da je pakovanje druge boje (:s_d:) - ljubičasto, a ja navikla na narandžasto. Bilo me blam da pitam šta je to :blush:. I tek kod kuće videla da mi stari imaju -, a ti novi +. Pa rekoh da pitam pre nego što pocepam celofan :).
Samo način na koji dvd piše po disku (spolja prema unutra ili unutra prema spolja), zavisi koji dvd rezač imaš, moguće je da ne podržava taj format dvd-a, ali većina novih podržava oba. + je noviji način pisanja i ima više mogućnosti pri rezanju, kvalitet je isti. Edited by baby-boom
Link to comment

Greskom sam pritisnula alt+f5 i onda se odradio neki autoadjustment slike na ekranu, tako da su sve ikonice i sve aplikacije (prozori) postali manji. Kako to da vratim na staro?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...