Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne mora biti uopšte linux uzrok, možda stvarno disk zeza.

 

Edit: i kad smo kod toga, što paralelno, mogao si da poteraš lindžu kao virtuelnu mašinu?

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ne mora biti uopšte linux uzrok, možda stvarno disk zeza.

 

Edit: i kad smo kod toga, što paralelno, mogao si da poteraš lindžu kao virtuelnu mašinu?

 

Sumnjam da je Linux problem. Čekdisk ume da pravi gluposti, meni je jednom obrisao važne podatke.

Link to comment

Ne bi trebalo da boot manager pravi problem. Pogotovo ne sa particijom koja nije ni mountovana u linuxu, a da ovu drugu po kojoj se piše ne dira. Pre bih išao u to kako su particije kreirane i raspoređene, da li se koristi gpt ili mbr, jesu li particije primarne ili logičke u okviru extended particije itd.

Link to comment

Uvalili mi neki svapski win 7 netbuk da napravim malo mesta pa me buni...

 

na d particiji su bili image backup i jos neki backup fajlovi i to sam sve obrisao.

 

Sada particija nema fajlova ali je slobodno samo 92.4 od 127. Gde nestade 30 giga? Mislim da sam uspeo da stikliram "show hidden files and folders" (prokletinja je na svapskom)

 

edit: definitivno pokazuje hidden fajlove i foldere. Pretpostavljam da bih formatom obrisao i tih 30 giga al me zivo zanima sta je u pitanju.

 

edit 2: i total commander kaze 0 zauzeto a slobodno samo 90 od 120...

 

smorio sam se i formatirao i sad je sve slobodno

Edited by katamaran
Link to comment

Verovatno je bila još jedna windows recovery particija, koja nije bila "uvezana u sistem" dodelom slova ili mount patha, jer je trebalo da joj pristupa samo ta reinstall rutina koja se najčešće pokreće nekom konbinacijom tastera kod boota, tipa Alt+F2. Tako da si čoveka izgleda lišio legalne instalacije windowsa.

Probaj da nađeš online za taj netbook koja je kombinacija tastera za recovery reinstall pa probaj da vidiš da li će ući u to (ne brini, reinstalaciju možeš odmah da otkažeš), prosto radi provere da li je to bilo to na šta mislim.

Link to comment

Verovatno je bilo tako nesto. Ne znam da li ima svrhe da trazim kombinacije tastera kad sam pomlatio sve vezano za backup i recovery :)

 

I C bi trebalo umlatiti i instalirati normalan win al me neopisivo mrzi. Coveku su u servisu trazili 1000 din i jos ga nije odneo. Mene bi mrzelo i za tu hiljadarku a na stranu sto znam da bih odradio volonterski :)

 

win je na nemackom, slogiran i zagadjen mallware-om

 

klinac koji se na njemu igra radi sve sto mu kazem da ne radi a ono sto mu kazem da uradi bas ga briga

 

 

Bar sam im slobodio d particiju da mogu da pakuju igrice. Kad ga jos malo izdrndaju verovatno mi ipak sledi i instaliranje svezeg win-a

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...