Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kojih podataka, gde su?

podaci u svakom računaru koji treba povezati na štampač. 

 

izvinjavam se ako je pitanje glupo, ne razumem se u ove stvari uopšte :)

Link to comment

Nemojte mu davati nikakve passworde, pogotovo ne za pristup spolja; ulogujte se vi u kancelariji i dajte mu pristup preko teamviewera recimo. A teamviewer možete unapred da konfigurišete da neke stvari (poput transfera fajlova i drugih kopiranja) nisu dozvoljene. Mislim da može i da se namesti da tviewer snima šta se tačno radi pa može posle da se proveri. U krajnjem slučaju, sedite za računarom dok on radi pa vidite šta se dešava - ukoliko vam se ne dopadne šta radi, možete odmah na licu mesta da prekinete vezu.

Link to comment

TV ima i opciju da tutor tek pokazuje sta da se klikne. Tj. gdje on klikne - bljesne kao znak gdje ucenik treba kliknuti.

Nalazi se pod Extras -> Options -> Advanced -> Advanced seetings for connection to this computer -> Access Control -> View and show.

Odmah sljedeca opcija je Configure... gdje se moze onemoguciti transfer fajlova. 

Ali se treba postaviti lozinka potrebna za otvaranje opcija TV - tako da ne moze da se skinu zabrane i podesavanja.

Isto pod Advanced (posljednji blok) pod TeamViewer options.

 

p.s. Hvala sto me podsjetiste da update-ujem verziju. :)

Link to comment

Jašta, samo sam ga nabudžio do kraja... 32gb rama, ssd 1Tb i još jedam disk od 1Tb...

 

Ubija sa performansama...

 

Za koliko vremena posrče bateriju? Ja sam pre desetak godina stalno teglio sa sobom jedan desktop replacement Compaq od 4,5kg koji je mogao da izvuče dva sata ako se koristi za office zadatke. 

Link to comment

Jašta, samo sam ga nabudžio do kraja... 32gb rama, ssd 1Tb i još jedam disk od 1Tb...

 

Ubija sa performansama...

Pa sta terash na njemu, ako nije tajna??? Crysis 3.0??

Link to comment

Dve do tri VM, sa po  8GB rama svaka...

 

Mogau da ih teram i sa 4, ali ovako je komotnije... A tad, kad sam ga uzimao memorija bila baš jeftina...

Link to comment

Dve do tri VM, sa po  8GB rama svaka...

 

Mogau da ih teram i sa 4, ali ovako je komotnije... A tad, kad sam ga uzimao memorija bila baš jeftina...

Ima smisla. 

Link to comment

Nemojte mu davati nikakve passworde, pogotovo ne za pristup spolja; ulogujte se vi u kancelariji i dajte mu pristup preko teamviewera recimo. A teamviewer možete unapred da konfigurišete da neke stvari (poput transfera fajlova i drugih kopiranja) nisu dozvoljene. Mislim da može i da se namesti da tviewer snima šta se tačno radi pa može posle da se proveri. U krajnjem slučaju, sedite za računarom dok on radi pa vidite šta se dešava - ukoliko vam se ne dopadne šta radi, možete odmah na licu mesta da prekinete vezu.

Hvala :)

Link to comment

U trenutku kada klikćeš i kad te zaboli ruka, da nisi možda na p0rnhubu?

 

Jesam, ali molim te da to ostane među nama. 

 

Rešenje se ne nazire, majstor kaže "takve si kupio prekidače". :)

Link to comment

Imam dual boot, win 7 zbog igrica (world of warships) i linux, elementary os. Redovno mi se pali CHKDSC. igrica baguje. Ponekad se i zaledi ekran.

Link to comment

Imam dual boot, win 7 zbog igrica (world of warships) i linux, elementary os. Redovno mi se pali CHKDSC. igrica baguje. Ponekad se i zaledi ekran.

Pišeš li iz linuxa po windows disku?
Link to comment

imam 3 particije. zajednicku za podatke (na NTFSu je) i po njoj pisem.

 

Particija na kojoj je instaliran windows se i ne vidi iz linuxa

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...