Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

kako da podesim latinicu i jos neke jezike, nemam disk sa koga je namesten sistem?

 

A gde da "podesiš latinicu"? Na nivou operativnog sistema? Koji OS?

Link to comment

Jašta, samo sam ga nabudžio do kraja... 32gb rama, ssd 1Tb i još jedam disk od 1Tb...

 

Ubija sa performansama...

kolko je kostalo to sve sumasumarum, ako nije tajna?

Link to comment

Verovatno cu u junu da uradim upgrade, pa me zanima... da li m.2 "diskovi" daju bilo kakvu real life prednost u odnosu na obicne ssd-ove? Ocigledno jesu brzi i to je sve u redu, ali da li je i tri puta sporije dovoljno?

Link to comment

Verovatno cu u junu da uradim upgrade, pa me zanima... da li m.2 "diskovi" daju bilo kakvu real life prednost u odnosu na obicne ssd-ove? Ocigledno jesu brzi i to je sve u redu, ali da li je i tri puta sporije dovoljno?

 

Sve zavisi šta ti treba, šta očekuješ/na šta si navikao itd... moja ploča već ima m.2 slot pa sam ga iskoristio, ali ne verujem da ćeš nešto bitno izgubiti ako ostaneš na sata diskovima.

Link to comment

da, hvala. sedmica :)

 

Nije mi dostupan nijedan racunar sa sedmicom, ali po secanju, Control Panel -> Region And Language -> Keyboards And Languages (tab) -> Add Keyboards (ili tako neko dugme), pa tamo u donjem delu dodaješ tastature (tebi treba Serbian, Latin).

 

edit: evo ovde u slikama.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Sve zavisi šta ti treba, šta očekuješ/na šta si navikao itd... moja ploča već ima m.2 slot pa sam ga iskoristio, ali ne verujem da ćeš nešto bitno izgubiti ako ostaneš na sata diskovima.

 

Pre svega mi treba nesto gde necu morati da prckam naknadno, mada mislim da je situacija vec duze takva da nema posebne potrebe za redovnim upgradeom. Tako da mi je to zapravo jedini motiv, osim onog iracionalnog 'hocu da imam najbolje sto mogu i sto mi se uklapa u budzet'. Ali od toga se vec duze uspesno lecim, tako da... Naginjem ka tome da mi ne treba, al ajd da pitam ako neko ima iskustva.

Link to comment

kolko je kostalo to sve sumasumarum, ako nije tajna?

Nije tajna, mašina kad sam je uzeo, bila je oko 1300, memorija je tad bila nešto smešno, mislim da me je izašla oko 120-130, to je bilo pre 3 godine...

 

Ssd sam uzeo sad, 400...

 

Ali, ja to uopšte ne kotistim za igranje, nego za posao, te je svaka investicija ulaganje:), i teško da se za te pare može dobiti tako kvalitetna stvar, da 3,5 godine radi a da nemam problem niučemu...

 

Isplatila se višestruko... :)

 

edit: E da, imao sam ranije manji ssd, od 120, koji se gušio sa prostorom...

Link to comment

Ajde jedno mehaničko pitanje, da vidim kakvi ste tu. :D

 

Elem, imam logitech g3 miš tačnije dva komada, kući i na poslu. Taj oblik mi jedino odgovara /nasledio čuveni mx300/, i ovi idioti nisu ništa izbacili da ga nasledi iako imaju milion nekih predrkanih modela sa 100 uglova u milion nekih kojekakvih oblika. 

Uglavnom, riknuli su prekidači na jednom, malo malo neki preskoči i sl. Kupio sam nove, ali su posle zamene klikovi dosta tvrđi i bučniji. Baš osetno. Čak imam trip i da mi se šaka umara od kliktanja. 

Pitanje bi bilo da li je to prekidača ili je možda loše namontirano u procesu zamene? Vidim da prekidača ima i za 700 dinara (ja platio 2 380 valjda), pa kontam da je možda neko kinesko sranje. 

Link to comment

Ajde jedno mehaničko pitanje, da vidim kakvi ste tu. :D

 

Elem, imam logitech g3 miš tačnije dva komada, kući i na poslu. Taj oblik mi jedino odgovara /nasledio čuveni mx300/, i ovi idioti nisu ništa izbacili da ga nasledi iako imaju milion nekih predrkanih modela sa 100 uglova u milion nekih kojekakvih oblika. 

 

Uglavnom, riknuli su prekidači na jednom, malo malo neki preskoči i sl. Kupio sam nove, ali su posle zamene klikovi dosta tvrđi i bučniji. Baš osetno. Čak imam trip i da mi se šaka umara od kliktanja. 

 

Pitanje bi bilo da li je to prekidača ili je možda loše namontirano u procesu zamene? Vidim da prekidača ima i za 700 dinara (ja platio 2 380 valjda), pa kontam da je možda neko kinesko sranje. 

Da si uzeo kinesko sranje bili bi mekši :P

Link to comment

 

 

...

Uglavnom, riknuli su prekidači na jednom, malo malo neki preskoči i sl. Kupio sam nove, ali su posle zamene klikovi dosta tvrđi i bučniji. Baš osetno. Čak imam trip i da mi se šaka umara od kliktanja.

...

U trenutku kada klikćeš i kad te zaboli ruka, da nisi možda na p0rnhubu?

Link to comment

Spoljni saradnik je predložio da nam iz kancelarije poveže računare sa štampačem. Kaže da to može da uradi bez dolaska, ako mu damo neke parametre. Kakvi su rizici po bezbednost podataka?

Link to comment

Spoljni saradnik je predložio da nam iz kancelarije poveže računare sa štampačem. Kaže da to može da uradi bez dolaska, ako mu damo neke parametre. Kakvi su rizici po bezbednost podataka?

 

Kojih podataka, gde su?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...