Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja bih skinuo neki od AV butabilnih CD-ova. Ima KAV, BitDefender, Avira... u ponudi kao besplatni ISO download. To se skine i naprži na CD (najbolje kod drugara) i onda podigne sistem sa toga, pošto su tvoji AV alati kompromitovani. Ovo je CD i ne može nikakav malware da ga menja (pažnja, može dok je u obliku ISO fajla, zato dl negde drugde) i zbog toga je bolje rešenje od usb stika. Uglavnom, to je linux sa antivirusom - kad se podigne, poteraš apdejt AV-a da skine nove definicije i onda skeniraš komp - naći će on windows diskove, ne brini.

Link to comment

Šta se dešava sa hard diskom ako s vremena na vreme ispušta zvuke kao na klipu ispod na 0:07? Zvuči kao okidanje, uvek je singl klik, nekad se dešava na otprilike minut, nekad na nekoliko sati. Mislim da se uvek dešava kad je računar idle. Sentinel i HD Tune ne pokazuju ništa loše.

Starost diska je manja od dve godine. Sa garancijom čitam da ide teško.

 

edit: Hm, sad čitam ispod klipa da je to normalan zvuk. Ali ovo kod mene je baš učestalo. Pride mi i ventilator od napajanja ponekad tandrče, pa rekoh, da nije nuspojava lošeg napajanja?

Edited by Malkmus
Link to comment

Ako je samo jedan klik budi se iz uspavanosti :)

 

Hard se uspava kad se ne koristi neko vreme onda kad hoces da mu pristupis krene da vrti i cesto se cuje klik.

 

ovo mi je indikativno da je to u pitanju

 

Mislim da se uvek dešava kad je računar idle

 

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

.

Razze, vraćala mi se stalno neka adresa proxija, ja je odštikliram ali se posle određenog vremena vrati. Sad sam je obrisao u Safe modu. Oće li to biti dovoljno?

Link to comment

Ako je samo jedan klik budi se iz uspavanosti :)

 

Hard se uspava kad se ne koristi neko vreme onda kad hoces da mu pristupis krene da vrti i cesto se cuje klik.

 

ovo mi je indikativno da je to u pitanju

Hvala.

A je li normalno da klikne/okine odeljen intervalima od, lupam, minut pa onda ćuti nekoliko sati pa opet krene da vezuje te singl klikove?

Link to comment

Znači, ipak bolje da prištedim.

Ono što sam uspeo da izguglam jesu pritužbe na neke čudne zvuke, ali ne onakve kakve sam opisao. I tu često kažu da je možda mehanički kvar. Samo ne znam da li je to slučaj i sa ovim mojim, ne mogu da procenim.

Hvala u svakom slučaju.

Link to comment

I meni je tesko ovako na daljinu. U principu ne mora nista da bude al moze da se desi da otkazuje mehanika.

 

Ono sto kazes da se najcesce desava kad je racunar idle mi najvise lici na budjenje iz sleep-a i to je potpun normalno.

 

Imas jedan ili vise hardova? Ako  je samo jedan onda ni ne ide u sleep jer je sistemski.

Link to comment

Onda ipak nije sleep. Vidi da izguglas tacan model. Neki hardovi su bucniji od drugih.

 

edit: evo ga covek sa slicnim problemom pre 6 godina. Dve godine kasnije javlja da hard i dalje normalno radi pa ce valjda i tvoj :)

 

http://www.guildwars2guru.com/topic/2485-hard-drive-clicking-sound/

 

Ako imas bitne podatke gledaj da bekapujes za svaki slucaj i nadaj se najboljem. Do pojave bed sektora ili nekih drugih simptoma problematicnog harda nema smisla brinuti previse.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne znam kako stoji stvar sa savremenim hardovima, stari su imali rupicu za odusak, odnosno za regulisanje pritiska unutar hdd-a, pa kad se vazduh unutar hdd-a previse zagreje i rasiri, visak vazduha ponekad izleti na taj ventilic uz karakteristican zvuk koji lici na skljocanje.

Link to comment

Razze, vraćala mi se stalno neka adresa proxija, ja je odštikliram ali se posle određenog vremena vrati. Sad sam je obrisao u Safe modu. Oće li to biti dovoljno?

 

Sumnjam. Ako ti se stalno ponovo vraća, onda si zapatio nešto. I vratiće se dokle god se ne ukloni taj malware. Tj. džabe lečiš posledice, ako ne rešiš uzrok. Dok si u safe modu mogao bi da isprazniš keš browsera, java keš itd, pošto nekad hoće takvo đubre tu da čuči, kao i da pogledaš addonove browsera, da nemaš nešto viška.

Link to comment

Onda ipak nije sleep. Vidi da izguglas tacan model. Neki hardovi su bucniji od drugih.

 

edit: evo ga covek sa slicnim problemom pre 6 godina. Dve godine kasnije javlja da hard i dalje normalno radi pa ce valjda i tvoj :)

 

http://www.guildwars2guru.com/topic/2485-hard-drive-clicking-sound/

 

Ako imas bitne podatke gledaj da bekapujes za svaki slucaj i nadaj se najboljem. Do pojave bed sektora ili nekih drugih simptoma problematicnog harda nema smisla brinuti previse.

 

 

Ne znam kako stoji stvar sa savremenim hardovima, stari su imali rupicu za odusak, odnosno za regulisanje pritiska unutar hdd-a, pa kad se vazduh unutar hdd-a previse zagreje i rasiri, visak vazduha ponekad izleti na taj ventilic uz karakteristican zvuk koji lici na skljocanje.

Hvala još jednom.

Ovaj disk nije baš star, dve godine, 400+ dana rada, neka low-end Toshiba.

Guglao sam malo taj model i uglavnom kažu da je tih. Ima ih i kojima je kliktao pa crkao, ali cenim da je tako kod svih modela.

Uglavnom, sve sam sad bekapovao, pa sad neka radi koliko radi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...