Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pojavio mi se virus na kompu. Kako pored aktivnog avasta ne znam. Manifestuje se tako sto na forumu ne mogu da pisem vec mi umesto boksa za pisanje izbaci neku reklamu. Takodje mi slike, video sa youtube-a na forumu ne prikazuje vec mi pokazuje reklame. Ili jednostavno belu pozadinu. Skenirao sa malwarebytes ali ne nalazi nista.

 

Pa to je sa tim besplatnim AV. Sad moraš da nađeš logiku pojavljanja tih kretenskih reklama i da vidiš koji je virus. Obično se lako nalazi, samo prati lupetanja i onda na Internetu traži lek.

Link to comment

Za proxy odeš u Control Panel -> Internet Options -> pa tab Connections i tu imaš dugme "LAN Settings".

 

DNS može na više načina, u properties od LAN konekcije u Networkingu ili otvoriš "cmd" i pitaš "nslookup google.com" pa vidi šta ti javi da je authoritative server, da li je to tvoj provajder ili neki bogus računar.

 

 

Ne možeš uvek videti virus kao poseban proces, neretko se indžektuju u neki već poznati i standardni process.

Link to comment

Sad mi odjednom forum normalno radi ali na ostalim sajtovima i dalje problemi.

Sad ce toni da okaci sta mi javio kad sam ukucao ovo tvoje posto meni forum ne dozvoljava da okacim sliku.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...