Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

pa valjda windows firewall, ali sam ga iskljucio i ponovo nece. kazem, verovatno ima veze sa vrstom internet konekcije. dok sam bio na dial-up otvarao sam bez problema, cim sam dosao kuci i ukljucio ADSl-nema sanse.prilicno sam siguran da ima neke veze sa 8080 portom. jel zna neko kako da otvorim taj port???evo sta pise kad se otvara stranawaiting for http://srv098.dedi64.de:8080/Preff/website/index.jsp...
dajte ljudi, pomazite :(
Link to comment

Može li po ličnoj preporuci neki softver za backupovanje ne baš celog diska u imidž fajl, kao backup i snapshot cele Windows instalacije? Ako Vista opet odluči da se malo šali sa mnom, da ne moram pored Windowsa da instaliram baš svaku aplikacijicu.Priznajem da ne znam tačno kako to funkcioniše, nisam ranije koristio backupovanje većeg dela diska u imidž, ali nadam se da ima softvera koji bi bekapovali:-root-boot fajlove-registry-C:\Windows-C:\Program Files-C:\Program Datai možda još neke foldere gde sam instalirao neke druge stvari-C:\Games-C:\Multimedia-C:\Graphicsi tako. Kapiram da ako imam sve Windows foldere + registry + foldere gde sam instalirao aplikacije, da je to snimljena praktično cela instalacija? MP3, AVi i druge medija fajlove ne bih stavljao, njih već imam backupovane na drugoj lokaciji, a poveliki su nekih 40 giga. E, da, sveukupno, Windows, Program Files, Games, Multimedia folderi mi imaju ukupno oko 35 gigabajta. Jel bi se to kompresovalo malo? Našao sam na Guglu da je Acronis zgodna stvar za ovo, ali radije bih nešto po ličnoj preporuci?

Link to comment
Može li po ličnoj preporuci neki softver za backupovanje ne baš celog diska u imidž fajl, kao backup i snapshot cele Windows instalacije? Ako Vista opet odluči da se malo šali sa mnom, da ne moram pored Windowsa da instaliram baš svaku aplikacijicu.
Ima Vista ugradjeno bekapovanje, trebalo bi da savrseno radi (ja sam bekapovao jednu Vistu, ali je nikad nisam vracao :) ). I na netu sam video da ljudi ne kukaju na to, pa probaj. Meni je trebalo 5 ili 6 DVDjeva za sve (sveza instalacija sa drajverima, bez dokumenata).
Link to comment
i tako. Kapiram da ako imam sve Windows foldere + registry + foldere gde sam instalirao aplikacije, da je to snimljena praktično cela instalacija? MP3, AVi i druge medija fajlove ne bih stavljao, njih već imam backupovane na drugoj lokaciji, a poveliki su nekih 40 giga. E, da, sveukupno, Windows, Program Files, Games, Multimedia folderi mi imaju ukupno oko 35 gigabajta. Jel bi se to kompresovalo malo? Našao sam na Guglu da je Acronis zgodna stvar za ovo, ali radije bih nešto po ličnoj preporuci?
Da, preporuka za Acronis. Nisam bekapovao nikad na taj način, ali mogao bi recimo da ipak uradiš bekap cele particije i da samo navedeš (ima ta opcija) ekstenzije koje će biti isključene iz bekapa - npr. *.mp3, *.avi. i slično. Dobijeni bekap je uvek kompresovan, možeš i da biraš veći ili manji stepen kompresije pre kreiranja fajla, naravno što veću kompresiju odabareš, više će mu vremena trebati da bekapuje. :)
Link to comment

Hm, sad ne znam hoće li rešiti stvar ni ovo što kaže Kudravi, a ni Miroslav :DElem, nije mi tol'ki problem da re-instaliram Vistu ako opet dođe do toga. To traje čuku vremena max. Ono što mi stvarno ide na živce je reinstalacija svih drugih programa, što sam radio od četvrtka do subote. A kada se to radi dva puta u dve nedelje, stvarno dojadi. Znači backupovati sam Windows mi ništa ne znači ako ne mogu da backupujem celokupnu sliku sistema.Po mom nekom teorijskom znanju, bilo bi dovoljno backupovati ceo Windows, sa registryjem, drugim sistemskim folderima C:\Users, C:\Program Files, i drugim folderima gde su instalirane aplikacije da se uradi "fotografija" celog sistema. Razumem šta Miroslav kaže, ali ne dopada mi se baš ideja da oduzimam ekstenziju po ekstenziju, zamišljao sam da svakako postoji backup program koji će ti predložiti šta je potrebno za ceo Windows sistem i ponuditi da štrikliram dodatne foldere koje hoću da stavim. Ne mogu bre celu particiju da backupujem, ima nekih 100 gigabajta, ko zna gde je sve to otišlo :mellow:

Link to comment

Pa Acronis upravo tome i sluzi, da napravi image windowsa + instaliranih programa. Ja sam probao i delovalo mi je komplikovano na prvi pogled pa sam odustao ali sam video kod druga, taj image fajl mu je tezak samo par gigabajta...

Link to comment
Ne mogu bre celu particiju da backupujem, ima nekih 100 gigabajta, ko zna gde je sve to otišlo :mellow:
Nemaš mnogo izbora osim da praviš image fajl celokupne particije ako želiš da budeš siguran da si iskopirao baš svaki bitan fajl. Takođe bih preporučio Acronis za to. Izuzetno je pouzdan i lak za korišćenje. Nađi i skini butabilni Hiren's Boot CD i pokreni Acronis True Image sa njega.Kako ja pravim image? Instaliaram najbitnije programe, zakrpe i drajvere plus Office i još ponešto, a sve što je manje bitno (a u tu grupu bih ja svrstao igrice) instaliram tek po pravljenju image fajla. Za igre uglavnom čuvam samo bitne fajlove - recimo foldere sa sačuvanim pozicijama i config fajlovima. Pre pravljenja image fajla sa C drajva brišem svu multimediju koja je već negde bekapovana čime smanjujem izlazni image fajl koji zatim dodatno kompresujem. Zapravo, ja izbegavam da držim multimediju na C. Sistem Restore takođe isključujem, i čistim temp fajlove sa particije. Za XP je bilo moguće bez problema napraviti image na jednom DVD-u, a na sačuvanoj particiji je bio popriličan broj instaliranih programa. Vista je svakako malo problematičnija jer je u startu veća od XP-a, ali mislim da se pomoću Acronisa na dva DVD-a uz malo jaču image kompresiju može napraviti backup čak i poprilično popunjene particije.Ne znam kakvo je stanje na tvom kompjuteru, ali generalno ne treba ti particija od 100GB, bolje smanji tu sistemsku i napravi još jednu (opet preporuka za Acronisov softver Disk Director). Ako baš zafali prostora neke stvari možeš instalirati i na drugoj particiji, a većina programa ima opciju da temp fajlove smešta i na nesistemsku particiju. Edited by Conspirator
Link to comment

Conspiratore, prepričao si mi sve što mi je i Teacher rekao na chatu :D Da, znam kako treba raditi najoptimalniju instalaciju, znači dođe Windows, napraviš sistemsku particiju, instaliraš najosnovnije aplikacije, i onda imidž. Jebi ga, nisam, kad sam magarac <_< Kad je napokon stigla mašina koju sam čekao mesec dana, o'ma sam krenuo da instaliram sve i svašta.Jbg, šta da kažem. Ako (kad) Vista odapne sledeći put, pada 1 udžbenička reinstalacija.

Link to comment

Valjda neće da odapne. Meni je Vista prilično stabilna.... dobro, osim onog jednog "problemčića" prilikom skidanja SP1 preko Windows Update-a. :)

Link to comment

Sorry to interrupt Idioteque, ali imam i ja pitanje :D.Jutros me dochekalo neprijatno iznenadjenje, kada sam upalio monitor (samo sam njega upalio, komp je ostao upaljen od dan ranije). Prvo je sevnuo zelenkastom bojom na nekoliko mesta, a kad se potpuno upalio, bio je neupotrebljiv, jer je slika mutna, kao da gledam kroz prljave prozore. Dakle, sve se nazire, ali da se neki tekst prochita nema shanse. Problem je do monitora, a ne do grafichke, proverio sam. Kada se gasi, na sredini se pojavi zeleno-zuti-crvenkasti prsten koji se preliva. Da li je moj shest-meseci-van-garancije monitor, odnosno tri i po godine stari monitor, otishao u vechna lovishta, ili mu ima spasa?

Link to comment
sinoc sam reinstalirao windows i sada ne mogu da otvorim preff iz mozile. jel trebam nesto da instaliram??? Pomoc!!!ovo je sajt http://beta.preff.net/
ukapirao sam da reinstalacija windowsa nije problem. u bgu imam dial-up i tamo mogu da otvorim preff, a ovde imam ADSL i i mora da ima neke veze sa portovima i ostalim stvarima o kojima ja nemam pojma. Timmi mi je rekao da moram da otvorim port 8080. ja nemam pojma kako to da uradim. jel ima neko ideju sta da uradim i kako?! hvala!!!
pa valjda windows firewall, ali sam ga iskljucio i ponovo nece. kazem, verovatno ima veze sa vrstom internet konekcije. dok sam bio na dial-up otvarao sam bez problema, cim sam dosao kuci i ukljucio ADSl-nema sanse.prilicno sam siguran da ima neke veze sa 8080 portom. jel zna neko kako da otvorim taj port???evo sta pise kad se otvara stranawaiting for http://srv098.dedi64.de:8080/Preff/website/index.jsp...
warningako mi neko ne pomogne, moracu da iskoristim staru srpsku tradicinalnu metodu samokaznjvanja poznatiju kao panj-sekira. angry.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...