Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Komšinka dobila dva mobil. poziva na koja se niko nije javio s druge strane,

a na displeju joj pisalo "zabranjen broj".

 

O čemu se radi? Kakav zabranjeni broj?

Link to comment

Ranije je mogla da se sakrije identifikacija kad zoves sa mobilnog pa verovatno tako nesto. Cini mi se da to i sad moze sa fiksnog al treba dodatno da se plati Telekomu.

 

primer Telenor

https://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Usluge/Ostale-usluge/Opisi-dodatnih-usluga/Skrivanje-identifikacije-odlaznog-poziva/

 

To sam viđala, obično neki skraćeni, nerealni broj, ali nikada nisam čula da piše "zabranjeni broj".

Link to comment

Sakrivanje identifikacije bi trebalo potpuno da sakrije broj. Prilicno sam siguran da onda izadje "zabranjeni broj" na aparatu koji se poziva.

 

Sa skracenim brojevima sam se sretao kad me neko zove sa analogne centrale sa fiksnog. Ranije je iz Zeleznika izlazilo samo "57"

Edited by katamaran
Link to comment

To sam viđala, obično neki skraćeni, nerealni broj, ali nikada nisam čula da piše "zabranjeni broj".

 

Prevodi na srpski u informacionim tehnologijama su najčešće smehotresni.

Verovatno je to prevod sa hidden ili unknown number...

 

A ne znam kako si viđala "skraćeni nerealni broj", kada poziv ide sa skrivenog broja, ne prikazuje se nikakav broj.

Edited by JozoMujica
Link to comment

A ne znam kako si viđala "skraćeni nerealni broj", kada poziv ide sa skrivenog broja, ne prikazuje se nikakav broj.

Sa skracenim brojevima sam se sretao kad me neko zove sa analogne centrale sa fiksnog. Ranije je iz Zeleznika izlazilo samo "57"

 

 

Godinama mi je posle poziva iz Zeleznika izlazilo samo ovo. Mozda je neko zvao iz nekog sela gde jos nisu imali digitalnu centralu.

Edited by katamaran
Link to comment

imam tri jpg fotke koje bih htela da se menjaju jedna za drugom. koji to program radi? nije giphy jer trazi video files a ne pics

Edited by mustang
Link to comment

Kao wallpaper ili slideshow?

 

Za ovo drugo bilo koji malo napredniji image viewer, FastStone Image Viewer radi posao, nije komplikovan, radi sa folderima, brzo se stavlja u pogon slideshow (taster S), lako se podešavaju opcije slideshowa

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...