Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel ima neko problema sa YT (meni u Mozili ne sljaka kako treba) a i ovde na forumu postovane yt klipove "vidim" drugacije?

 

edit: Ad block pravi problem

Edited by John Coltrane
Link to comment

To ne bih znao, meni se isti problem nekako rešio sam od sebe u dva navrata. To jest, imao sam situaciju u kojoj je stvar upalila metodom kojom sam naveo, a u drugoj prilici je jednostavno prošlo samo od sebe.

Ja bih promenio klijenta, za početak, možda mu se nešto pobrljavilo u preferencama. Moguće je i da je ISP nešto brljao i ograničavao promet torenata.

 

Meni nešto miriše na ovo, upalim speed test dok mi je radio torent, pokazuje 5 mbit/s (a torent paralelno vuče još ~300 KB/s), ugasim torent klijent, speed test odmah pokazuje 40mbit/s.

 

Baš posljednjih nekoliko dana kilave torenti. 

Link to comment

Opterećenje sa torrentom nije samo u tome koliko kbps vuče, nego i koliko konekcija paralelno sa peerovima opslužuje. Tu pre svega ume ruter da se zakašlje ako nema dovoljno memorije ili dovoljno jak procesor.

Link to comment

Hvala na opservaciji. Jedino što me brine je to što je do neki dan šibao na 5,5 MB/s. Probao sam softverski restart rutera, no good. Probaću i onaj klasični

Link to comment

Probaj da ograničiš broj konekcija po torrentu, to je najčešće problem...

 

Edit: dok se ja nakanim da otkucam poust, Razz ti odgovorio...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

 

Baš posljednjih nekoliko dana kilave torenti. 

 

I meni i to ne samo 2 koja najvise koristim nego i alternative. Cesto mi izbaci File Unavailable, da bi posle pola sata sljakao kako treba.

Link to comment

Ma sve miriše na ISP throttling, nevjerovatno koliko mi padne brzina neta kad mi rade torenti, padne na 12% protoka (sa 40Mbps bez torenata na 5 Mbps) a torent sam u tom trenutku ne vuče više od 5-10%. Bilo bi lijepo da imamo neku insajdersku informaciju  :ph34r:  

Link to comment

Jesi probao da ograničiš broj konekcija?

Ma jesam, eksperimentisao sam sa klijentom, probao QBitTorent, vratio uTorrent, restart kompa, restart rutera, restart modema.

 

E jedino što mi pada na pamet još, to moram da provjerim, jeste da nije problem zbog malog slobodnog prostora na disku, ali evo pročepilo je, bilo je ~300KB/s, a sad je išlo i preko 1,5 MB

 

SBB je u pitanju. 

Link to comment

Ma znam, zato sam se i ja čudio, trajalo par dana. Inače kod njih lagano ostvarujem 5,5MBps. Bio u upload neško kilav (stavim limit na 20, on se dogega na 15), sad je i on očepio (<200). Sam od sebe. 

Link to comment

Imam problem sa eksternim hard diskom. Skinuh neku seriju, htedoh da je pustim, kao što uglavnom i radim preko TV-a i nije hteo da učita datoteku. Kaže mi "datoteka je oštećena" i to je sve. Onda ga priključim na komp. Tamo ga je normalno učitao uz poruku tipa da su neki fajlovi oštećeni i da li želim da ih skenira i fiksira. Kad ih je skenirao, izbacilo mi poruku "Windows detected some problems and tried to fix". Kada sam ušao eksterni disk, za neke fajlove (ne za sve) mi kod typea piše samo "file", a veličina je 0kb (kao na slici), bilo da je u pitanju neki folder, bilo da je u pitanju film. Kada pogledam slobodno mesto na eksternom hardu, tamo stoji tačno onoliko mesta koliko i ranije, kao da je sve normalno. Šta je u pitanju i šta mi je činiti?

 

1.jpg

Link to comment

Dodatak: fajlovi u folderu koji ne mogu da otvorim su na eksternom hardu (a što videh pretraživanjem istih), ali su smešteni u folder koji se zove "found.000".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...