Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kad već pričamo o pleyerima, ja počeo Kodi da koristim i kao običan player, ako neće da mi vuče hd sa neta... Vrlo dobro, povulče titlove sam, do sad nisam imao problema...

Link to comment

@ Renne

 

Hvala

 

@ Shan

 

desni klik bilo gde na video pa:

 

subtitles => primary => properties => font

 

a ako pitas za vlc bar u mojoj verziji ne bih rekao da ima podesavanja prevoda

U Vlcu svaka promena u settingu, sem pomeranja titlova, vazi samo ako stopiras video pa pustis ponovo
Link to comment

U mojoj verziji cak ni to nema. Samo add subtitle i da izaberes subtitle track.

 

Za svakodnevnu upotrebu je bs mnogo bolji a vlc super posluzi za eventualne problematicne fajlove.

Link to comment

Mene je bs prije par godina bio ispizdio sa nekim kodecima (ne sjećam se tačno koji, matroshka recimo) i činjenica da je za VLC bilo neophodno da ga samo instaliraš a za BS je bilo potrebno dodatno drndanje me je preselila u tabor VLC. A sad nemam potrebu da se vraćam ili mijenjam jer ovo čudovište radi posao.

Link to comment

k-lite + gom player godina unazad

pre toga MCP ...

vlc eventualno za "sjebane" video fajlove.

 

A sad mi kažete da ima player koji sam "nalazi i skida" titlove?

Link to comment

Može i VLC sam da nalazi titlove tako što mu se doda add on. Bar u teoriji. U praksi ume da se skrši i da ništa ne skine. Evo ga add on, poslednji komentator kaže da ne radi, a bogme to je i moje iskustvo. http://addons.videolan.org/content/show.php/VLSub+0.9.13?content=148752

Inače, ta opcija skidanja titlova je "ugrađena" u PotPlayer, MPCHC, MPCBE i SMplayer, od onih koje znam. I svi ti nabrojani puštaju egzotične fajlove. I troše manje resursa od VLC-a.

Link to comment

Nije da se nešto sad razumem, nego sam se načitao recenzija nedavno, jer je bio problem na nekom prastarom kompu sa VLC-om i sa opterećivanjem sistema i sa titlovima.

 

Pa kažu obično da je Potplayer najbolji. Lepo izgleda, ali ima suviše komplikovana podešavanja za moj ukus.

 

MPC-HC (raniji Media Player Classic) bi bio fin izbor za prosečnog korisnika. Jedino što je baš neubav. MPC-BE je skoro ista varijanta pomenutog, samo sa crnim interfejsom.

 

Iz MPC-a se skidaju titlovi ovako: file>subtitle database>download , s tim što se podešavaju titlovi na view>options>subtitles>default style> umesto "default" se stavi "EastEurope", ako se povećava font klikne se na  "Arial".

 

Iz PotPlayera se skidaju kad se isklikće potplayer>subtitles>online subtitle searching>download. Jezik titlova: potplayer>preferences>subtitles>font style>charset>East Europe

 

Ima i Kodi player. Ali to ko želi zver, i da se aka s podešavanjima.

VLC i Kodi služe raznim strimovanjima, ali to može neko drugi da napiše, ja tu nemam pojma.

Edited by Malkmus
Link to comment

Nije da se nešto sad razumem, nego sam se načitao recenzija nedavno, jer je bio problem na nekom prastarom kompu sa VLC-om i sa opterećivanjem sistema i sa titlovima.

 

Pa kažu obično da je Potplayer najbolji. Lepo izgleda, ali ima suviše komplikovana podešavanja za moj ukus.

 

MPC-HC (raniji Media Player Classic) bi bio fin izbor za prosečnog korisnika. Jedino što je baš neubav. MPC-BE je skoro ista varijanta pomenutog, samo sa crnim interfejsom.

 

Iz MPC-a se skidaju titlovi ovako: file>subtitle database>download , s tim što se podešavaju titlovi na view>options>subtitles>default style> umesto "default" se stavi "EastEurope", ako se povećava font klikne se na  "Arial".

 

Iz PotPlayera se skidaju kad se isklikće potplayer>subtitles>online subtitle searching>download. Jezik titlova: potplayer>preferences>subtitles>font style>charset>East Europe

 

Ima i Kodi player. Ali to ko želi zver, i da se aka s podešavanjima.

VLC i Kodi služe raznim strimovanjima, ali to može neko drugi da napiše, ja tu nemam pojma.

 

Ajde kada nadjem vremena igracu se. Meni bi odgovaralo ako moze da se nasteluje nesto poput onog na BSplayeru da ti iskace subtitle cim ubacis film. 

 

@Velja: dok sam imao krsinu od kompa meni je MPC pustao neke stvari koje su inace seckale na svakom drugom.

Link to comment

E, to sa iskakanjem, ne znam da li ima koji.

A koji od tih plejera zaizima najmanje resursa? Kakva su iskustva?


Poslato sa WC šolje by BVK

MPC bi valjda bio OK. Koristim tu MPC-BE varijantu oko godinu dana na dva skromna kompa i nikad nijedan problem nisam imao. Postoji i taj SMPlayer, koji je među najlakšima, i među relativno često preporučivanima, ali on je malo socko varijanta sa bagovima.

Link to comment

Šta su to počeli da kite, ne razumem? Dizajnom je isti godinama. Mada, kada neko kao ja pušća filmove automatski u full screenu, dođe mi svejedno to da li je dizajn "zastareo" ili ne, kad sem filma ništa ni ne vidim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...