Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Tako sam i ja prestao da dajem savete za kupovinu. Čovek me pita šta i kako, napravimo ceo intervju od para do potreba, izdvojimo 3 modela koji odgovaraju tome. I majstor ide u radnju i kupi sasvim desetu stvar, kaže prodavac me ubedio. Posle nešto nije zadovoljan time, opseda me da mu to "časkom sredim", rekoh sad idi kod onog prodavca nek ti on sredi. Obožavam te što se tako lako predomisle, a nemaju blama da ti na svakom viđanju potroše pola dana oko toga.

Upravo si opisao mog zeta koji je jos gori od ovog komsije :)

 

Redovno me smara i onda uzme nesto deseto. A kad dodje vreme za sredjivanje caskom onda to mahom radimo preko telefona jer ga mrzi da mi donese uredjaj

 

k: klikni to i to

z: nema toga

k: pogledaj malo bolje

z: ma nema, nisam corav

....

 

z: (desetak minuta kasnije): aaaaaaa, evo ga

 

Srecom neki mnogo pametan covek izmislio teamviewer pa sam telefon servis sveo na minimum.

 

 

HP Notebook 2000 (ako ovo nije dovoljno ti viči)

 
Zaboravih da pitam za OS
 
edit: trebalo bi da je ovaj
 
 
imas sve drajvere pod "software and drivers"
 
Pominjao si da ti treba drajver za graficku
8.861.1.2000 160.2 MB Aug 7, 2015
Edited by katamaran
Link to comment

@ Katamaran

 

Skinuh drajvere, tj. ovaj HP support program koji bi valjda trebao da instalira drajvere. Sve obavih kako treba, ali u Device manager - Driver date i dalje stoji 2012.godina.

Skinuh i k-lite (vec je bila neka malo starija verzija, sad sa ubacio 11.8. cini mi se) ali i dalje imam isti problem kao i pre. Malo seckanje BluRay ripova.

 

Sta moze da bude u pitanju? Nadam se da nije neka viruscina :(

Link to comment

Skines drajver za grafiku i instaliras ga. Ne treba ti taj hp support.

 

Sve vise mi mirise da ti secka zbog preslabe masine. Ako ti secka 720p probaj da poteras neki 1080p i po svoj prilici seckace jos daleko gore.

 

Postoji sansa da je zbog drajvera ali pre mislim da je do same masine. Procesor pre svega

 

http://www.notebookcheck.net/AMD-E-Series-E-300-Notebook-Processor.60141.0.html

 

edit: ne znam kako ide kod amd-a sa dual grafikom. Ja na laptopu imam intel - nvidia kombinaciju i tu mozes da odredis za svaku aplikaciju da li da se pokrene sa integrusom ili grafickom

Edited by katamaran
Link to comment

E jbg onda, bar da znam u buduce da na njemu nema gledanja 720, a u qrac. Ali moram probati opet obzirom da stoji i dalje stari Driver date.

 

Moj desktop Intel sa Nvidiom radi kao sat ali na 2.8GHz. I s vremena na vreme mi ta aplikacija/program (sta vec) skrene paznju da je izasao update za grafu i ja to skinem (trenutno mi je Driver date oktobar 2015.)

 

Oba su na 4GB RAM-a, ja sam bio ubedjen da je memorija bitnija od GHz (koliko ja u stvari, i dalje, nemam pojma o kompovima :isuse: )

Link to comment

Probaj klik desnim dugmetom na ikonicu od bs plejera pa vidi da li imas negde opciju da izaberes da koristi graficku a ne integrisanu. 

 

edit: i pre pustanja proveri da li je laptop na high performance.

 

edit 2: i cini mi se da u ffd show podesavanjima moze da se namesti da gpu pomaze procesoru pa bi to trebalo donekle da pomogne. Sto godina se sa tim nisam sreo pa se ne secam detalja.

Edited by katamaran
Link to comment

Na toj cpu+gpu kombinaciji ne bi 720p smeo da secka ni pod razno.

 

K-lite pack sam i ja pre koristio, ali danas stvarno nemam potrebe za time. Moderan player poput mpc-hc je danas praktično dovoljan.

 

Generalno, ja bih na tvom mestu sve dobrano očistio. Skinuo sa amd-ovog sajta aktuelni drajver i onaj njihov clean uninstaller (ili onaj sdd uninstaller) i player. Onda bih deinstalirao unazad sve u tom lancu - klite, player, vga drajver. Onda bih (u tom standard vga prikazu) poterao npr. Ccleaner i očistio registry nakon deinstalacije. Pa instalirao najnoviji drajver pa (posle restarta) i player. Pa onda eventualno i kodeke ukoliko se eksplicitno dobije poruka da fali kodek.

 

Prva napomena: danas hardver (ni vga nije izuzetak) imaju više divajsova u sebi i samim tim nemaju jedan monolitni drajver, nego više manjih i tu nije nikakvo čudo da oni budu različitih datuma.

 

Napomena dva: neki drugi programi, poput gore već pominjanog Format Factorya mogu sa sobom doneti svoje kodeke, koji onda mogu da se sudaraju sa ovima iz kodek paka, ako ih program instalira "system wide", a ne koristi ih on sam direktno iz svog podfoldera. Zato ne bih forsirao instalaciju dodatnih kodeka po svaku cenu.

Link to comment

Umrecu od vas dvojice :D

 

More nek gleda filmove na TV :fantom:

 

 

Probacu posle tekme nesto od preporucenog, hvala vam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Instalirao sam MPC-HC i sve radi ok. Pustio sam 720 ide ok, nema seckanja, nema da kasni zvuk ili slika, nema ni onog odvratnog zamrzavanja scene iako sam prebacio na sledecu.

 

Probao sam i na YT, sljakaju i HD720 i 1080.

 

Ostaju mi i dalje 2 opcije: ili da koristim samo MPC-HC (posto mi BS i dalje zakucava) ili da ocistim sve ispocetka kako Razzmatazz preporucuje (sto je bar za sad manje verovatno-curi je primarna funkcija posao pa ne bih da nesto zaserem).

Link to comment

Pa očigledno onda nije problem u hardveru, drajverima ili kodecima, nego BS-u tu nešto ne štima. Možda da samo njega deinstaliraš, CCleanerom počistiš đubre iz redžistrija i ponovo instaliraš aktuelnu verziju BS-a da vidiš da li sad radi ok. Mada, ako ti ovaj plejer radi OK...

Link to comment

Nekoć sam bio senitmentalno vezan za MV player, medjutim njega je (izgleda) pregazilo vreme pa sam presao na BS ili nekad VLC ako su zahtevniji fajlovi (tipa pustim u BS samo ide ton, nema slike-dok u VLC radi perfektno).

 

Ipak bitnije mi je bilo da mi se grafika "konsoliduje" zbog YT i ostalih gledanja iz mozile. Jedna od prvih stvari koju sam uradio je bio update web flash playera, ali je delovalo da ni to nije pomoglo.

 

Kao sto rekoh sad sve sljaka kako treba i to je najbitnijie.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...