Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Probaj sa pojačanjem kontrasta u bilo kom malo naprednijem pregledaču slika (Irfanview mi prvi pada na pamet). Svaki program koji radi sa skenerom ima ta podešavanja prilikom samog skeniranja. 

Link to comment

Ako ćeš da radiš sa skenom kao cjelinom (nećeš da češljaš pojedine dijelove slike) ne bi trebalo da ti je neophodno bilo šta komplikovanije od ACDSee

Link to comment

imam acdseepro pa verovatno moze iz njega. Nesto sam citao i verovatno cu morati da instaliram PS pa da se malo ozbiljnije upustim u problematiku

 

hvala puno

moj savet:

1) instaliraj PS

2) pogledaj kako se prave makroi, jako je prosto

3) pojacaj kontrast, primeni Unsharp Mask, doteraj i levele malo

4) ako su svi dokumenti isti, snimi sekvencu u makro

5) primeni makro na sve fajlove, cao dovidjenja

Link to comment

Odavno hocu da se malo igram sa PS-om al nikako da se nakanim :)

 

Probacu sutra za pocetak da vidim sta moze da se uradi pri samom skeniranju a posle ACDSee pa PS

 

Valjda cu uspeti bar malo da popravim citljivost. Bas se jedva vidi.

Link to comment

Treba da sredim drajvere za grafiku na HP laptopu (ili je to notebook :mellow: ) a kad odem na Device Manager kaze da su drajveri up to date. Na netu nalazim gomilu gluposti nekih Toolkitova i HP support assistantima.

 

Rec je o AMD Radeon HD 7310 Graphics.

 

Hvala unpared.

Link to comment

Fotošop, nažalost, kriva učenja je prilično dugačka, ali ako je original loš, neće tu pomoći ni deset fotošopova.

Uzasno los :(

 

Nisam jos stigao da se ovim pozabavim.

 

@JC

 

Koji model? Najlakse je skinuti potrebne drajvere sa sajta proizvodjaca.

Edited by katamaran
Link to comment

Da li je ko ugrađivao - apgrejdovao PS3 12GB super slim konzolu sa većim HDD-om?

na šta paziti?

Narucio sam onaj adapter iz kine a sad u procesu nabavke HDD-a

Neke preporuke?

Link to comment

@vapad

 

Sad skidam, videcemo.

 

@ katamaran

 

Curin je lap-top, nije neki krs, koristi ga tek godinu i po dana, ali ja htedoh da pogledam neki hajlajce kad ono ide sporo, slika i ton se razvlace, pakao.

Plus u BS playeru nije hteo da otvori neke BluRay 720 ripovane. Nadjoh zadnju verziju BS playera pa mi oni sugerisali da fale neki kodeci, aj prihvatim i to, pustim ponovo isto ono ide ali baaaas se primecuje da stuca.

 

Grafa ja AMD Radeon 7310HD, mada sad vidim u Device manager da u driver date pise 27.7.2012.  :wacko::ph34r:

 

 

edit: Pri tom sam probao da pustim iz nekog drugog browsera ali je slika jos gora.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Sto se tice kodeka stavi k lite mega codec pack. Tu imas sve sto ti treba.

 

Za drajvere vidi koji je tacno laptopu u pitanju pa cu ti dati link odakle da skines sve sto ti treba.

 

 

Da li je ko ugrađivao - apgrejdovao PS3 12GB super slim konzolu sa većim HDD-om?

na šta paziti?

Narucio sam onaj adapter iz kine a sad u procesu nabavke HDD-a

Neke preporuke?

 
U ps3 mozes da bocnes fles pa da gledas neki film sa prevodom?
Edited by katamaran
Link to comment

 

U ps3 mozes da bocnes fles pa da gledas neki film sa prevodom?

 

paa ne znam to ali mislim da moze ali zar to ne mogu i svi noviji LCDi i plazme?

treba jednom dečaku samo da ugradim hdd jer sa 12GB ne može ni sve igre da igra

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...