Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel nekada nekom nestalo consider replacing your battery? Nesto se nadam da bi mogla biti greska zato sto dugo nije paljen. Posle upalim netbuk i na njemu baterija kaze charging al nece da mrdne sa 0%  :isuse:  Srecom posle dosta zezanja krenula da puni i jako dugo je punio do 100% Izgleda da normalno drzi :)

 

Na laptopu sam probao sa kalibracijom (prva otkako je kupljen) i solidno se ponasala. Ekran sedamnestica je izdrzao pedesetak minuta slusanja yt muzike dok nije skroz ispraznio bateriju. Posle se jako dugo punio pa mi se cini da je pomogla. Al upozorenje ne mrda. Sklonim ga tako sto odstikliram opciju al cim je ponovo stikliram vrati se.

 

Sve se nadam da bi par ciklusa punjenja i praznjenja mogli malo da je upristoje i da se samo privremeno slogirala od nekoriscenja.

Edited by katamaran
Link to comment

Pao ti je kapacitet baterije. Ako ti je recimo baterija spala na 15% originalnog kapaciteta, onda je punjenje do 100% u stvari punjenje tih kompletnih 15% - to je tvojih 100%. Zato ti upozorenje ne odlazi. Kalibracija pomaže samo softveru da preciznije proceni ostatak kapaciteta i korektnije preračuna procente u minute, ali ne pomaže bateriji ič. U suprotnom softver pri prelasku na bateriju može inicijalno da prikaže solidan kapacitet, ali to krene da se topi kao sladoled u ustima sedamnaestogodišnjakinje.

 

Problem sa punjenjem sam viđao na baterijama gde su kontakti prihvatili neko đubrence na sebe.

Link to comment

U teoriji to upozorenje krece da iskace kad baterija padne na 40% od originalnog kapaciteta.

 

Da je pala na 15-20% ne bi onoliko dugo trajalo punjenje posle kalibracije. Cak i pred kalibraciju je izdrzala solidnih 50-ak minuta uz yt sto za sedamnesticu i nije lose. Sve se nesto nadam da se samo "zbunila" zato sto joj je zveknuo napon od predugog nekoriscenja. Upalio se normalno i pokazao 71% i onda odjednom bacio na 6% i tad je krenulo da iskace upozorenje. Na netbuku mi se u otprilike istom periodu potpuno ispraznila baterija na njemu i rezervna baterija (stara zamenjena)

 

Definitivno ne sme bas ovoliko da se ne koristi.

 

edit: jel valjaju nesto jeftine(oko 3000) baterije kod nas? Jedan cak daje i 6 meseci garancije. Najradije bih uzeo iz Engleske (oko 11 funti i provereno vrhunska) al su mi se trenutno bas iskomplikovale varijante za dostavu. Verovatno bih morao da cekam par meseci dok mi ne naleti neko da ili ide tamo ili da dolazi ovde... Verovatno cu sacekati jer odatle mogu da uzmem i extended za male pare.

Edited by katamaran
Link to comment

ajd i ovde, di mu je mesto -_-

 

kad sam sad skrcala deci ekran na tabletu, tako da mu vishe ne radi pipanje, koje je vashe mislenje/iskustvo, da li se to menja, ekran, za razumne novce ili ne? imajuci u vidu da identichan (chak za nijansu bolji) divajs ima za 5k dindzi?

 

neki opskurni brend, svakako.

Edited by gospa buba
Link to comment

ajd i ovde, di mu je mesto -_-

 

kad sam sad skrcala deci ekran na tabletu, tako da mu vishe ne radi pipanje, koje je vashe mislenje/iskustvo, da li se to menja, ekran, za razumne novce ili ne? imajuci u vidu da identichan (chak za nijansu bolji) divajs ima za 5k dindzi?

 

neki opskurni brend, svakako.

Ja bi to kupio novo...

Link to comment

necu da mracim, al nemoj da te zacudi ako bakterija ubrzo odjedared posve mrcne.

Ce gi vidimo... mada ne verujem

 

Upravo je opet testiram sa Tom Waitsom i i izgleda da ce izdrzati 40-50 minuta od 90% - 10%

 

Ako je baterija stvarno ≤ 40% punog kapaciteta to bi znacilo da nova treba da drzi dva sata a nesto se ne secam da je tako bilo...

 

Kontam da yt trosi i vise od nekog prostog browsinga  pa mu valjda trenutna autonomija uopste nije toliko tragicna. Cak bih rekao da je pristojna za sedamnesticu. Uzecu sigurno novu al necu da zurim jer mi se cini da u ovoj jos ima zivota.

Edited by katamaran
Link to comment

ma ok, moguce je sasvim i da se malo zaglupavila zbog nekoriscenja.

nego na mom starom kompu je tako nesto bilo,vice prvo da ne radi, al radi kao ok, pa odjednom krene da drzi par minuta, da bi na kraju to bilo par sekundi.

onda se otvorio 17 evra za novu :fantom:

Link to comment

onda se otvorio 17 evra za novu :fantom:

siroko  :thumbsup:  Otprilike toliko i ja planiram da potrosim. Paz da ne dam domacim lopovima 60-70 evra.

 

Za netbuk sam svojevremeno za desetak funti uzeo extended bateriju i drzi ko luda i dalje.

Link to comment

Ja sam isao na rizik zbog niske cene kad mi je trebala baterija za netbuk i prezadovoljan sam kvalitetom baterije od 11 funti :) Jos uvek drzi satima. I to jos extended.

 

Sad sacujem ovu

http://www.amazon.co.uk/7800mAh-Battery-Inspiron-312-0233-312-0234/dp/B00RMBQ4YG/ref=sr_1_10?s=electronics&ie=UTF8&qid=1450082085&sr=1-10&keywords=n7110+battery

 

Originalna je 6 cell 4400. Valjda cu opet imati srece

Link to comment

Ja sam isao na rizik zbog niske cene kad mi je trebala baterija za netbuk i prezadovoljan sam kvalitetom baterije od 11 funti :) Jos uvek drzi satima. I to jos extended.

 

Sad sacujem ovu

http://www.amazon.co.uk/7800mAh-Battery-Inspiron-312-0233-312-0234/dp/B00RMBQ4YG/ref=sr_1_10?s=electronics&ie=UTF8&qid=1450082085&sr=1-10&keywords=n7110+battery

 

Originalna je 6 cell 4400. Valjda cu opet imati srece

Jesi li naručivao direktno ili neko preko primio pa ti doneo? Pitam zbog carine naravno!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...