Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja vas molim da mi se ne smejete - da li uključena lokacija na androidu troši net?

Idem u inostranstvo i koristiću Uber, a neću imati lokalnu karticu, moraću da budem na wifiju da naručim taxi?

Link to comment

Na poslovnom desktopu počeo stalno da mi iskače "Your computer is low on memory" prozorčić.

 

Windows help me upućuje (pored toga da dodam još RAMa što nije opcija) da promenim veličinu paging file-a, tj. da odčekiram automatsko podešavanje i podesim ručno (preporuka 2xRAM).

 

Imam 2GB RAMa a automatsko podešavanje je namestilo pagefile na 5888MB, a kada hoću ručno da podesim kaže mi da je preporučena veličina samo 1140MB.

 

 

Da napomenem da je komjuter generalno neopterećen, Office i Chrome su glavna stvar koja radi, da ima preko 30GB slobodno na C i nije zagušen.

 

 

Pitanje je što zeza i da li da ostavim automatsku veličinu pagefile-a ili da podešavam ručno i na koliko?

Pazi kad je i meni na laptopu počelo to da iskače.... To još nisam video...Ništa novo nisam instalirio...
Link to comment

E da, Google Earth pada par sekundi nakon što ga upalim, a malopre je i Chrome zakucao, zacrneo ekran na 10ak sekundi, izbacio neku error poruku, a komp je uspeo i da mi obriše wallpaper sa desktopa.

 

What gives?

 

Da napomenem da je po sredi legalna Win 7 instalacija uredno i bez problema nadograđena na Win 10.

Link to comment

Jesi ispratio šta ti ždere memoriju?

(Task manager/Processes)

 

Edit: na nekom lapu sa dva gb rama sam baš pre par dana imao situaciju da se kod updateovanja zaglavi i puni ram dok se ne skrši...

Krivac je bio svchost proces, netsvc servis...

 

Rešio malo zaobilazno (renameovao C:\Windows\SoftwareDistribution folder), restartovao, ponovo poterao update i voila...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Sad sam namestio ručno pagesys fajl, na 4-6GB, restartovao ga, on je 5 minuta odrađivao apdejt pre gašenja, sada izgleda OK, tj vratio je wallpaper, Google Earth radi normalno....

 

U procesima na Task Manageru samo je "system" jeo 500MB RAMa, i to kada nikakav program nije posebno upaljen, sada posle restarta jede ispod 10MB. Nešto je tu zezalo.

 

Bežim s posla, videću sledeće nedelje na šta će da liči.

 

Thx Skyhigh

Link to comment

Ja vas molim da mi se ne smejete - da li uključena lokacija na androidu troši net?

Idem u inostranstvo i koristiću Uber, a neću imati lokalnu karticu, moraću da budem na wifiju da naručim taxi?

 

Lokacija troši svakako net ako nemaš GPS (a većina smartfonova ima), ili ako ti je isključen GPS. Ako ti je uključen GPS, može da se desi da traženje lokacije troši net, ali minimalno, tj. dovoljan je GPS da odrediš lokaciju.

 

Smartfonovi obično imaju podešavanje da se ne troši net preko mobilne mreže kada si u roamingu, i ta opcija je uglavnom uključena po default-u. Dakle kada budeš u inostranstvu, pod uslovom da imaš GPS, samo određivanje lokacije ti neće trošiti mobilni internet i praviti ti neki ogroman račun. Tako da ako npr. u inostranstvu planiraš da koristiš neki program na telefonu za GPS navigaciju sa full offline mapama (npr. iGO), možeš da se voziš do mile volje, neće ti trošiti net.

 

No, ti bi da naručiš taksi preko aplikacije (Uber), a za to ti svakako treba internet, nezavisno od toga kako se određuje tvoja lokacija (zapravo određivanje lokacije nije neophodno za Uber jer možeš ručno da ukucaš adresu). 

 

Tako da, moraćeš da budeš na wifiju, ili da uključiš mobilni net u roamingu i rizikuješ da za to vreme dok naručuješ taksi nakrkaš račun za roaming jednak ceni koju ćeš platiti za malo dužu vožnju...

Link to comment

na win 7 windowsupdate izazivao curenje u svchost procesu, i meni se to dogodilo jednom, a zakrpa/peč ništa nije pomogla. samo gašenje windowsupdate-a.

Znaci, konkretno šta da uradim?
Link to comment

Ako hoćeš brutalno da se rešiš windows updatea:

 

Stisneš Windows taster + R;

Ukucaš services.msc i kresneš enter;

Pri dnu liste nađeš "Windows update" i dvoklikneš;

U Startup type staviš "disabled".

Restartuješ komp i nemaš više windows update.

 

Probaj pa vidi dal' ti rešava problem, a ako nekad poželiš da vratiš update, ponovi sve, samo umesto disabled stavi "Automatic (delayed start)"

Link to comment

El ima neki program da sredi drajvere?

Imam hrpu nekih nepoznatih divajsova, nece da mi poveze iPad, nece da se instalira dzojstik...

Nista ne valja, a ne reinstalira mi se  :huh:

Link to comment

Ima. Nemoj, tako ti Boba, da stavljaš programe koji instaliraju drajvere.

Idi desno dugme na nepoznati divajs, pa details tab, pa hardver id i kucas u guglu nešto tipa
VEN_1002&DEV_6739 i sistem koji imas i skines drajvere koji fale, polako. (BTW, ven je vendor a dev je uređaj), to je spor ali dobar način da instaliraš ono što ti fali.

Najbolji su sajtovi proizvođača, pa potom...drugih proizvođača ali sa istim čipom (kod laptopova posebno korisno), a oni sajtovi tipa driverpro ili tako nešto koji istaliraju agenta za instaliranje drajvera meni pale crvene lampice samo tako i ne mogu to da preporučim. Ako imaš neki uređaj koji ne možeš naći baci ovde pa ćemo videti.

Link to comment

U device manageru klikni na nepoznati divajs pa u tabu "driver" klikni ba dugme update driver beše. Pitaće te verovatno u narednom dijalogu da izabereš automatiku ili da ti brauzuješ već instalirane drajvere na mašini. Ostavi automatiku i ako si povezan na internet, tražići ih on sam online.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...