Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Izgleda ukinulo dodaj.rs pa me zanima sta koristite od sajtova za fotke (ono kad vam treba link za forum koji ne dozvoljava da direktno uploadujes sliku sa svog kompa :fantom: )

Link to comment

Zna li neko u cemu je problem?

 

http://oi66.tinypic.com/f6lvd.jpg

 

Jutros sam upalio komp, jako sporo su se windowsi podizali, cak i kad je konacno izgledalo da se sistem podigao shvatio sam da nesto nije ok jer se firefox otvarao "pola sata". Klik na start takodje nije radio, nista nije funkcionisalo pa sam jednostavno ugasio komp. Kad sam ga ponovo upalio onda je normalnom brzinom podigao win7 ali su mi nestale ikone na desktopu, i izgleda samo na desktopu jer nisam primetio da na drugim mestima nema ikonica (total commander, windows explorer,...).

 

Google je savetovao da obrisem IconCache.db ali ga nije bilo u onom Local/Appdata folderu. Skinuo sam Icon Cache Rebuilder i iz 2. pokusaja je uspelo da mi se pojavi taj IconCache.db fajl ali ikone na desktopu jos uvek ne rade.

 

Any ideas?

Jel si skoro instalirao neki novi program? Tipa InfraRecorder. Ako da, onda:

 

1. Right click the desktop

2. Select View -> Show Desktop Icon

3. Make sure the option is checked.

Jer taj software ima obicaj da uncheckuje Show desktop Icons.

 

Ako ne, onda ti je mozda corrupted explorer.exe, pa onda:

 

Ctr + Alt + Delete // File - New Task (run...) // explorer.exe // OK 

This will show your desktop icons but not solve the problem 

To solve it just do this steps 

 

1- copy explorer.exe from other clean computer (from C:\WINDOWS) 

2- in your computer go to C:\WINDOWS 

3- show hidden files from (Tools - Folder Options - View - Show hidden files and folders) 

4- delete explorer.exe and any other files start with explorer... 

5- put the new file (explorer.exe) 

6- log off or restart 

7- log on 

Link to comment

Imgur meni najbolji cak ima i addon pa tirektno desni klik rehost image...

 

Desanka mije imala primedbi do sada...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Domaćine!

Hvala.

 

Ja imam naramke™ i shape i onih tab/asc/etc MapInfo fajlova - nije mi drama za igranje nego da li ce mi biti brze da se priucim ili da firma plati nekoga to sto treba isprogramira... Jos ne znam da li ce in-house da zavrsi posao ili mora full-prof aplikacija... Da nisi mozda cuo za waterRIDE??

Moje ti je misljenje da svakako treba da se priucis, nikako ti nece smetati da se u to razumes. Kod mene je problem sto se bavim necim trecim u zivotu i jednostavno ne nalazim vremena da se dovoljno 'zaigram' (komercijalno upotrebljivo). Barem je sve besplatno (osim vremena i energije...) A posto cenim da ti treba neka usko specijalizovana primena, to je razlog vise da se obucis da sam to radis. Btw. nisam cuo za ono sto pitas, sa vodama sam na 'Vi'.

 

Sent from my SM-T350 using Tapatalk

Link to comment

Jel si skoro instalirao neki novi program? Tipa InfraRecorder. Ako da, onda:

 

1. Right click the desktop

2. Select View -> Show Desktop Icon

3. Make sure the option is checked.

Jer taj software ima obicaj da uncheckuje Show desktop Icons.

 

Ako ne, onda ti je mozda corrupted explorer.exe, pa onda:

 

Ctr + Alt + Delete // File - New Task (run...) // explorer.exe // OK 

This will show your desktop icons but not solve the problem 

To solve it just do this steps 

 

1- copy explorer.exe from other clean computer (from C:\WINDOWS) 

2- in your computer go to C:\WINDOWS 

3- show hidden files from (Tools - Folder Options - View - Show hidden files and folders) 

4- delete explorer.exe and any other files start with explorer... 

5- put the new file (explorer.exe) 

6- log off or restart 

7- log on 

Nisam nista instalirao, ali sam u medjuvremenu ipak resio problem. Kad sam instalirao win7 odmah sam instalirao i nesto sto sklanja strelice sa ikonica. Ne znam sta se desilo juce ali sam ponovo skinuo neku slicnu stvar i sad je sve ok.

 

Svejedno, veliko hvala na trudu.

Link to comment

Moje ti je misljenje da svakako treba da se priucis, nikako ti nece smetati da se u to razumes. Kod mene je problem sto se bavim necim trecim u zivotu i jednostavno ne nalazim vremena da se dovoljno 'zaigram' (komercijalno upotrebljivo). Barem je sve besplatno (osim vremena i energije...) A posto cenim da ti treba neka usko specijalizovana primena, to je razlog vise da se obucis da sam to radis. Btw. nisam cuo za ono sto pitas, sa vodama sam na 'Vi'.

 

Sent from my SM-T350 using Tapatalk

Ja sam uspevao zadnjih 20ak godina da se drzim na nivou "ako mi nesto treba na brzaka - da znam sam da uradim" a za sve ozbiljnije sam uvek imao specijaliste tako da se nikad nisam unosio vise od tog nekog "zagrebi" nivoa. Ono - MapInfo, Arc/ESRI, MapWindow - i sad i ovaj QGIS. Ne znam ni sad da li cu imati zivaca a znam da ne moze da bude loshe. A knjiga stvarno izgleda dobro... 

Link to comment

Na poslovnom desktopu počeo stalno da mi iskače "Your computer is low on memory" prozorčić.

 

Windows help me upućuje (pored toga da dodam još RAMa što nije opcija) da promenim veličinu paging file-a, tj. da odčekiram automatsko podešavanje i podesim ručno (preporuka 2xRAM).

 

Imam 2GB RAMa a automatsko podešavanje je namestilo pagefile na 5888MB, a kada hoću ručno da podesim kaže mi da je preporučena veličina samo 1140MB.

 

 

Da napomenem da je komjuter generalno neopterećen, Office i Chrome su glavna stvar koja radi, da ima preko 30GB slobodno na C i nije zagušen.

 

 

Pitanje je što zeza i da li da ostavim automatsku veličinu pagefile-a ili da podešavam ručno i na koliko? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...