Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja to otkrio juce, radujem se ko dete.

 

Ima neki sajt pluto.tv sa gomilom HD kanala, bacim to na televizor da se vrti u pozadini, a na malom monitoru radim nesto drugo.

 

Jedino postoji zackoljica, ako je monitor povezan preko VGA ulaza a televizor ide na HDMI, Win 7 ce televizor prepoznavati kao primarni monitor i kloniranje onda ide u pogresnom pravcu, i ne postoji nacin u Win 7 da se to premosti, mnogi su se zalili na to.

 

ATI Catalyst, srecom, ima opciju da promeni redosled displeja.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Mogu u tom dijalogu i mišem da se prevuku da stoje jedan pored drugog, jedan iznad drugog... ukoliko se tretiraju kao extended desktop. Ali uglavnom, radi i drag'n'drop.

Link to comment

Ako kartica ima VGA i DVI izlaz jel mogu onda dva monitora na nju da se povezu jedan na vga drugi na DVI?

 

Mogu, meni je tako povezano na dva kompa, ortaku na dva, drugom ortaku jedan komp...

 

edit: I da, može da se bira koji je primarni monitor, bar na Windows 8.1 i 10. I na novijim Linuksima.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Kako Avrame ne postoji, zar ne mozes u win displejima da kliknes desno dugme na zeljeni ekran i kazes this is primary display?

Možeš, naravno.

 

Ali će u ovoj situaciji, bez obzira na to koji je displej primarni a koji sekundarni, redosled pri kloniranju ostati isti, uvek  će digitalni izlaz imati prioritet nad VGA.

 

Nisam jedini koji se suočio sa time, ima na gomili foruma ljudi koji su kukali na to. Zato su i Nvidia i ATI napravili rešenja da to premoste.

Možda je to rešeno u kasnijim vindousima, ne znam.

Link to comment

Mogu i imaces mogucnost da misa prebacujes sa jednog monitora na drugi i da gledas 2 stvari u isto vreme... super zajebancija

 

Ћуј, зајебанција. Ја тако радим већ седму годину. Десни сам окренуо усправно, боље ми тако.

 

Ако пенџери препозна оба монитора, онда може да се распореди из њега (има ту зајебанције ако нису исте висине, да ли иконостасе хоћеш да поравнаш по горњој или доњој ивици или у неком другом распореду). Ако не, драјвер за картицу мора да то има негде. Чак је и моја стара картица из 2003 то умела.

Link to comment

Imam neke 17-ice sto skupljaju prasinu a desktop mi izgleda otprilike ovako

 

Iconmess.jpg

Mogao bih da zakacim sekundarni al cenim da bi posle mesec dana i on ovako izgledao :) 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...