Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ako monitor ima audio ulaz/izlaz, da li mogu da nakačim na njega slušalice i tako slušam zvuk sa kompa?

 

Rekao bih da ne, pošto monitor nema HDMI ulaz a ne kontam kako drugačije zvuk da dođe do monitora pa do mene nazad, eventualno da ima i audio ulaz i izlaz, ali ima samo ulaz tj zeleni jack. Jel sam u pravu? :)

Iz računara dovedeš do monitora ako ima audio in.

 

Ako ima out logično je da ima in.

 

Sem ako nisi pomešao in i out

 

TT

Link to comment

Iz računara dovedeš do monitora ako ima audio in.

 

Ima samo jedan audio ulaz, zeleni. Dobio sam onaj kabl sa 3.5mm ulazom na oba kraja, da se zvuk dovuče do monitora, i to je to, izgleda.

 

Šteta, baš bi mi koristilo da mogu da uštekam sluške u monitor. :(

Edited by Mil@n
Link to comment

Računar i tv povezani hdmi kablom. Na tv-u je desktop sa ikonama, ima zvuk, radi. Na kompu je samo pozadinska fotka bez ikona. Kad isključim kabl iz tv-a desktop se vrati u normalu.

Može li se to izvesti bez vađenja kabla?

Link to comment

Može, desnim klikom na pozadinu, ideš na display options, pa izabereš način na koji hoćeš da se prikazuje: clone desktop ili extended desktop. Kod tebe je sad podešeno extended desktop: external display plus built in display, a ti bi vjerovatno htio da bude obrnuto.

 

Pišem sa fona pa lupam ove termine napamet, ali shvatio si

Link to comment

Ne sumnjam da si imao problema sa mojim konfuznim objašnjenjima :lolol:  e super je ovo za skraćenice, nisam ni ja znao, ja sam to rješavao pješice. Inače, Win (bar kod mene sedmica) zna često da se zaglupi po ovom pitanju prilikom čupanja HDMI kabla, pa promijeni konfiguraciju po sopstvenim nahođenju, često mora prilikom ponovnog ubadanja da se setuje ispočetka. 

Link to comment

Braca Strugacki me podsetio da pitam: stavio bih Android na jedan laptop, ne emulaciju pod windows OS. Može?

 

TT

Može. Pošto ima x86 baziranih telefona i tableta (Atom nije od juče tu), skini Android iso za x86, instaliraj VirtualBox i vozi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...