Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Javio mi se zanimljiv (meni laiku :D ) problem kod instalacije Windowsa 7 (clean instalacije, znaci na nov racunar, prazan). Kad signem do onog dela kad treba da se odredi na koju particiju ce da se instalira, taj dialog box (ili kako se vec zove onaj beli pravougaonik) bude prazan i kaze mi da je potrebno instalirati drajver za mass storage. Imam disk sa drajverima koji ide uz kuciste, tj. uz hardver, na kom su drajveri za LAN, usb 3.0 itsl. npr, ali ne znam da li je tu to sto mi treba, a svakako ne znam koji je tacno drajver koji treba da instaliram. 

 

Help? Tnx!

 

Probaj da u biosu uključiš ahci, u vezi hdd i kako komunicira sa ostatkom računara. Takođe, da li je prazan HDD? Ako nije možda nije nije loše obrisati sve particije (koristi neki od alata na hirensu).

Link to comment

Hmm, racunar je nov i mislio sam da je na win vec instaliran. Medjutim, kada sam ga upalio samo mi je izaslo ono da ubacim nesto sa cega ce da se bootuje, iz cega sam naravno zakljucio da je racunar go. Kad sam onda ubacio instalacioni disk, javilo mi se ono sto opisah gore. 

 

Znaci, sta radim u biosu? :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Izvini,  zaspah.

 

Morao bih znati koja ploča da bih ti mogao reći gde tačno ali ako se negde spominje sata operation i ahci to. EDIT: kako reče jozomujica :)

 

Druga stvar, takođe moguće... jesi li probao drugu verziju sedmice, sa diska možda, ili ako si ovo sa cd-a pokretao, sa usb-a (koristi rufus za pravljenje butabilnog usb)

Edited by Vapad
Link to comment

Nisam kod tog kompa trenutno, ASUSov je komp u pitanju, procesor je neki intel chipset 1900 ili tako nesto, ne znam druge detalje.

 

Probao sam vise verzija sedmice, kod svake se javlja isto. Sa diska instaliram. Probacu danas to u biosu, pa da vidimo. Hvala vam u svakom slucaju :)

Link to comment

hm, hmmmmm, intel1900 je onaj premalecki SoC kvad od 10 vati. To bi bila J1900I-C ili tako nešto. Njen uput je ovde. BTW, proveri tačan model ploče i obavezno skini novi BIOS, taj SoC još i nekako ali dosta novijih, N, ide samo na osmicu, nije u pitanju AHCI nego UEFI. Ako je ova ploča o AHCI imas na 38 strani. Ali pre toga u boot meniju pogledaj CSM16, da li je na 8.x ili 7, i secure boom meni proveri da nije UEFI nego other OS )47 str. na dole).

Link to comment

Ovde izabereš OS, nije bitno koji samo da ti izbaci spisak, i pod bios skineš najnoviji, mora da bude ista oznaka ploče kao kod tebe, ista! I ako ima rev. ili revision negde i taj broj mora da se poklapa sa revizijom tvoje ploče. Update biosa se radi iz...BIOSa, na početku onog uputstva objašnjava kako. Ali ako nisi vičan aj za početak da instaliraš OS.

 

BTW, izvini, ali...jesi li svojom voljom kupio taj računar?

Edited by Vapad
Link to comment

Ovde izabereš OS, nije bitno koji samo da ti izbaci spisak, i pod bios skineš najnoviji, mora da bude ista oznaka ploče kao kod tebe, ista! I ako ima rev. ili revision negde i taj broj mora da se poklapa sa revizijom tvoje ploče. Update biosa se radi iz...BIOSa, na početku onog uputstva objašnjava kako. Ali ako nisi vičan aj za početak da instaliraš OS.

 

BTW, izvini, ali...jesi li svojom voljom kupio taj računar?

 

Ne, racunar nije moj, nisam ga ja birao i nije jedini, ukupno ih ima dal bese 15ak. I svi su problematicni. Da ne pricam sad sta i kako, ali jeste tuga bozija :D

Link to comment

Instalirao sam ga probe radi i ovde pisao o iskustvu

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18639&page=69&do=findComment&comment=3251475

 

Meni je tapatalk nepotreban jer mi skroz ok radi mobilna verzija foruma. Jedino me smara sto nema "go to last page" pa ume da bude problematicno ako hocu da pogledam neku temu koju inace ne citam.

 

Tada pomaze ucitavanje pune verzije foruma.

Edited by katamaran
Link to comment

Kapiram. Zvuci kao mnogo manje zezanje od prebacivanja na full version. Sad cu da probam...

Hvala puno

Edit: Ne ide.

Imam ovakav link u browseru
http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=17995&do=findComment&comment=19528519999

Ove devetke na kraju sam ja dodao da bi bacio na poslednji post al nije upalilo. U regularnom browseru na kompu se jasno vidi gde je page number

 

edit 2: mozda kad ga presaltam na sledecu stranu...

 

edit 3: Tako sljaka :) Onda se pojavi ono "page="

 

Ne pali sa brojacem postova al sa brojacem strana radi ko avion. Hvala puno jos jednom.

Edited by katamaran
Link to comment

Imam pitanje, koje je vrlo čudno:

 

Kada na SBBov ruter nakačim lan kabel, DHCP mi dodeli ovu adresu:

 

10.132.83.110

 

iako u settingu toga nihgde nema. Čak je explicitno rečeno da za MAC mrežne kartice, uvek daje jednu istu adresu, 192.168.0.14.

 

Vidim da ima neke nenormalne razmene paketa, ali nemam pristup netu. Google ne pomaže puno, a čisto me zanima, ako neko ima ideju, šta se to desilo.

 

Wireless radi OK.

 

Edit: Izgleda dmu ipak ne dodeli DHCP rutera, nego nešto drugo, jer je na ruteru upisano da je static adresa.

 

Edit2: Restart je rešio problem. Hm...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...