Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Su to sve džabalesku programi ili treba juriti krekovane verzije?

 

Odrade posao džabe, standardan scan&remove, naravno nude kojekakva sranja uz doplatu.

@Rene, nema to uopšte toliki uticaj, osim ako keš nije brisan 10 godina :) 

Edited by Mil@n
Link to comment

Bogami, ako ima milion malih fajlova, vreme skeniranja ima da se oduži. A pošto se razno đubre odomaći baš tu, najbolje prvo to očistiti (ko već nema naviku te higijene recimo jednom mesečno), pa onda sken.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Muči me sveže instalirana sedmica, pa ako neko ima magični odgovor...

 

Dakle, sveže instaliran pirat, ništa od softvera na njemu osim ff i par nekih sitnica, 100gb slobodno, radio normalno 5 dana i onda krenuo da zabada kao muflon. Nonstop mu se vrti kružić na kursoru kao da nešto radi, na dvoklik prvo ne reaguje uopšte pa onda otvori program posle 20 sekundi, na firefoxu otprilike pola sadržaja ne otvori a ono što otvori nije klikabilno, control panel ne može po čitav minut da otvori, jednom rečju raspad sistema. Da li mi vredi cimati se ili da odmah uzmem da ga gazim iznova?

Link to comment

Ja sam na svom starom HP laptopu imao slican problem (poceo da se baguje 10 dana nakon kupovine - Windows je bio legalan). Ovi iz tehnicke podrske su mi ,,resili" problem tako sto su mi rekli da kada god udjem u takav problem, deinstaliram hard disk u Device Manager-u i restartujem komp. Onda on ,,iznova" detektuje HDD i instalira ga, pa sve radi OK neko vreme...sad ne znam da li imas bas takav problem, ili ti je jednostavno fizicki disk otisao u k.

Link to comment

Ja sam na svom starom HP laptopu imao slican problem (poceo da se baguje 10 dana nakon kupovine - Windows je bio legalan). Ovi iz tehnicke podrske su mi ,,resili" problem tako sto su mi rekli da kada god udjem u takav problem, deinstaliram hard disk u Device Manager-u i restartujem komp. Onda on ,,iznova" detektuje HDD i instalira ga, pa sve radi OK neko vreme...sad ne znam da li imas bas takav problem, ili ti je jednostavno fizicki disk otisao u k.

 

ili je prosto trebalo da ti zamene mašinu, ti nisi dužan da takve stvari radiš na novom kompjuteru

Link to comment

Eehm, ja bi testirao HDD da sam na tvom mestu, zvuci kao da on zabada, da li u toku zaboda svetli lampica koja indikuje aktivnosti čvrstoga diska?

 

*Ja bih :isuse:

 

@bewl: Ima tu više stvari koje se mogu proveriti, Drajveri za čipset, bios, sata kablić, napajanje diska. Ali generalno takva zabadanja čitavog OS sam imao ponajčešće sa lošim diskovima. Negde je bilo dovoljno da otvorim cmd (sa administratorskim pravima) i uradim chkdsk c: /r i da posle radi kao nov ali negde je hard prosto završio svoje. Tako da bih ti pre bilo kakve akcije preporučio bekap podataka. Zatim čipset instaliraj. Ako i dalje to radi proveri da li kablovi dobro stoje (zameni za onima od optike ako nemaš drugu opciju) i na kraju probaj sa chkdsk ili eventualnom nekom aplikacijom koja proverava stanje diska (svaki proizvođač ima svoju i toplo ih preporučujem).

Link to comment

Ortak dobi zadatak od zene da hardverski i softverski podrzi deciji rodjendan i karaoke na njemu....

naravno obratio se meni u stilu ajti to cackas stalno nesto po kompu....

 

E sad on ima laptop ima mikrofon verovatno treba neki softver za karaoke da to sve upegla?Ili....

Link to comment

Muči me sveže instalirana sedmica, pa ako neko ima magični odgovor...

 

Dakle, sveže instaliran pirat, ništa od softvera na njemu osim ff i par nekih sitnica, 100gb slobodno, radio normalno 5 dana i onda krenuo da zabada kao muflon. Nonstop mu se vrti kružić na kursoru kao da nešto radi, na dvoklik prvo ne reaguje uopšte pa onda otvori program posle 20 sekundi, na firefoxu otprilike pola sadržaja ne otvori a ono što otvori nije klikabilno, control panel ne može po čitav minut da otvori, jednom rečju raspad sistema. Da li mi vredi cimati se ili da odmah uzmem da ga gazim iznova?

el imas antivirus i da nije mekafi?

meni je napravio kurslus sa legalnom sedmicom. otprilike se tako manifestovalo.

Link to comment

Ortak dobi zadatak od zene da hardverski i softverski podrzi deciji rodjendan i karaoke na njemu....

naravno obratio se meni u stilu ajti to cackas stalno nesto po kompu....

 

E sad on ima laptop ima mikrofon verovatno treba neki softver za karaoke da to sve upegla?Ili....

youtube ti zavrsava posao
Link to comment

Krenuo da menjam jadan password na kućnoj mreži, čisto da se osiguram da neko od okolnih penzosa ne krade net. Ulogujem se na ruter regularnom difolt procedurom za njega, odem u odgovarajući odeljak, krenem da menjam pass, i kad sam kliknuo za potvrdu prijavi mi neki error, i ostanem neulogovan, tipa kao da je istekla sesija fazon. Krenem opet da se logujem na ruter, kad ono neće, prijavljuje invalid pass sve vreme :( Je l zna neko koji kurac bi mu bio? U pitanju je Zyxel P-330.

Link to comment

jer™ ima neko iskustva sa mystartsearch- om? instalirao sam ga slucajno, kad sam kupovao nesto drugo, i od tada ne mogu da ga se resim. hijackuje mi pocetne strane i instalira gomilu nepotrebnih budalastina. ma sta radio i kako ga cistio, on se posle nekog vremena opet pojavi, valjda mu lepo kod mene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...