Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa šta ne može yahoo mailu da se priđe preko pop3 ili imap-a, nego mora baš web interfejs?

 

 

Edit glede kasperskog: poenta je bila u tome da se ne koristi AV koji je instaliran na sistem i možda kompromitovan. Nego program koji se startovao sa bootabilnog medijuma na koji ne može da se piše.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Pa šta ne može yahoo mailu da se priđe preko pop3 ili imap-a, nego mora baš web interfejs?

 

To me je najvise isprepadalo. Znaci ako dobro kapiram mogao je neki softver da odradi registraciju pomocu mog mejla a samim tim sto nije koristio web interfejs ne ostaje trag u log in activity?

 

valjda je tako ali onda im je security imbecilan ako snima samo logovanje preko weba. Sto je najgore prilicno sam siguran da nema nekih mojih pravih logovanja.

Edit glede kasperskog: poenta je bila u tome da se ne koristi AV koji je instaliran na sistem i možda kompromitovan. Nego program koji se startovao sa bootabilnog medijuma na koji ne može da se piše.

 

Sad je jasnije. Odradicu i to za svaki slucaj.

Edited by katamaran
Link to comment

To me je najvise isprepadalo. Znaci ako dobro kapiram mogao je neki softver da odradi registraciju pomocu mog mejla a samim tim sto nije koristio web interfejs ne ostaje trag u log in activity?

 

valjda je tako ali onda im je security imbecilan ako snima samo logovanje preko weba. Sto je najgore prilicno sam siguran da nema nekih mojih pravih logovanja.

 

Pa zavisi šta taj log snima - tu web aplikaciju ili pop3/imap/smtp server.

 

Imaš li ti prava da uradiš brisanje loga?

Link to comment

Ne vidim opciju. Nesto sam proguglao na sekund i vidim da se ljudi raspituju o tome ali mi zdrava logika kaze da ne moze jer koja bi onda bila poenta toga?

 

Ne logujem se cesto u taj mejl ali po logu ispade da sam se poslednji put pre danasnjeg ulogovao jos desetog jula. 99.99999% sam siguran da sam se logovao posle toga

 

edit: totalno sam sludjen...

 

izguglao sam ovaj link koji pokazuje dosta detaljniji history od onog iz samog mejla

 

https://api.login.yahoo.com/login/history

 

danas ne postoji logovanje pre mog kad sam provalio da se nesto desava. Sve i da ima kontrolu nad kompom (sto me jedino i brine) opet bi ostao trag logovanja  pa bi pisalo da sam se ulogovao i pre toga

 

kod svih logovanja pise access type - browser tako da bi trebalo da snima i ostale nacine a u logu ih nema

Edited by katamaran
Link to comment

interesantan novi momenat

 

Instagram is a mobile app that you can download on iOS and Android phones and tablets as well as Windows Phone 8 and later. You must create your account using the Instagram mobile app, not a computer. After you've downloaded the app and created an account, you can then view Instagram

 

Moguce da glupi instagram ni ne insistira na verifikaciji mejla pre koriscenja naloga.

 

Stvarno nisam pametan zasto bi neko stavio moj mejl kad vec pravi inalog sa svog telefona.

 

Necu vise da smaram :)

 

Hvala svima puno na pomoci

 

edit: moguce da sam resio misteriju. Instagram po svemu sudeci ne insistira na verifikaciji mejla i garant je neko sa slicnim mejlom napravio typo pa je stiglo meni. Al opet koja je verovatnoca da proverim taj mejl bas deset minuta posle toga...

 

edit 2: kolko god da je mala opet je veca od teorije da neki master haker koristi moj mejl i komp da bi napravio hebeni instagram da kaci slike pejzaza i leptirica :)

Edited by katamaran
Link to comment

I potvrda teorije da je zajeb kod unosenja mejla

 

https://www.google.com/search?site=&source=hp&q=someone+created+instagram+with+my+email&oq=someone+created+insta&gs_l=hp.1.0.0.280.5493.0.8847.20.14.0.6.6.0.137.1484.1j12.13.0....0...1c.1.64.hp..1.19.1517.w0w6tGS6B_k

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5XqTtM7b85cJ:https://www.reddit.com/r/Instagram/comments/35p1ul/someone_used_my_email_to_make_an_account/+&cd=1&hl=en&ct=clnk

 

He does not need access to your email to register an account, it's just the email confirmation will never be verified - Instagram will still work without confirmation. I would say he just used any email to register and it happened to be yours.

 

Izvinjavam se ako sam smorio al mi bas bila zanimljiva prica :) (na stranu sto sam se prepao)

 

U svakom slucaju kul nacin da istrolujes nekog paranoika  :s_w:

Edited by katamaran
Link to comment

Pa sad, oni su poslali mejl na adresu koja stvarno postoji, nije bila neka fejk. Mislim, funkcionalno već tu postoji neka provera - program/skripta kod slanja mejla pita smtp server da li je isporuka mejla uspešna i ako ovaj vrati npr. kod 550, to znači da je adresa nepostojeća. Ali jeste truba što nemaju 2 step aktivaciju preko mejla, sms-a, čega god.

 

 

 

Ali ja bih to ipak skenirao  :lol:

Link to comment

odradio sam spybot i verovatno cu onaj tdskiller il kako vec cisto da sam malo sigurniji al sam sto posto siguran da je ovo. Vidis da se onom nakacio neki klinac i godinama postavljao slike familije :)

 

toliko ima yahoo adresa da sam ubedjen da bi stiglo kad bih poslao na hdkjsahdklhaskjd@yahoo.com. Moja adresa i nije preterano neobicna i garant se samo neko zajebao kod unosenja mejla

 

jel ti ovo lici na hakera? Da ne pricamo o motivaciji hakera da koristi ukradeni mejl i komp da pravi instagram

https://instagram.com/timmiebath/

 

cak mi i ovo timmie zvuci kao neki klinac

Edited by katamaran
Link to comment

nemo zajebavat :)

 

naravno da mejl ne mora da ima nikakve veze sa juzernejmom. Moj mejl je rec koja na gugl pretrazi ima 32 miliona rezultata. Jedino izvadjen jedan samoglasnik i ubacena donja crta u sredini. Mozda je njegov isti takav sa - umesto _

 

edit: imam neki gmail nalog i na njega mi je godinama stizala posta za neku agenciju u Sloveniji. Zenske samo salju slike i cv-eve...

 

edit: ovo postaje sve ludje  :lolol:

 

posle sto godina ulogujem se u taj gmail

 

ajde sto me braca slovenci i sestre slovenke nisu zaboravili i jos pisu ali opusteno mi je ovih dana stigla potvrda o upisu u registar obaveznog osiguranja za neku zenu iz Kragujevca za koju u zivotu  nisam cuo  :rolf:

 

wtf.png

 

edit: dve razlicite registracije. Covek i zena iz Kragujevca. Zajednicko im je to sto rade pri vojsci

 

otkud sad to u mom mejlu  :lolol:

edit 2: stavka 33 - adresa elektronske poste - moj mejl...

Edited by katamaran
Link to comment

Da si nam to sve na početku ispričao, da voliš da otvaraš mejl naloge poput opština@kragujevac.rs ili slovenščina@osiguranje.com, koji se nađu milionima puta na googlu, ne bi se mi ovde upljuvali razjašnjavajući šta li su ti to hakeri uvalili.

Nadležne institucije su obaveštene i pozabaviće se tobom čim završe istragu o loto i japanskim kuglicama.

Link to comment

Bila je to najobicnija greska operatera kod otvaranja naloga a ti tako...

 

Ovaj sa slovenkama i frisko osiguranim Kragujevcanima je agencija-ta-i-ta@gmail.com pa i ne cudi sto se svaki cas neko zezne :)  Kod onog hakovanog daleko teze al kad imas milijardu ljudi na netu..

Edited by katamaran
Link to comment

Izgleda da je to neka masovna stupido kampanja. I ja sam jutros, kao, otvorio instagram account, ali kako sam stara iskusnjara, kliknuo sam na ponuđeni 'remove my mail' link bez puno razmišljanja & oklijevanja. Htjedoh tu svoju odlučnost podijeliti tu ali vidim da si i sam, doduše meandrirajući, došao do istog zaključka & rezultata.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Preporučite dobar laptop servis u Bg. Ne ide mi se za NS u oficijelni Lenovo servis jer u Tehnikomu ne rade IdeaPad liniju  <_<, a u NBg Pinu se niko ne javlja na tel.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...