Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

pa to je oracle fazon, da bi mogli da uzimaju pare za instalacije. mislim da ako uspeš to da instaliraš na single mašini, da ti i ne treba da učiš ništa više, da si spremna da radiš :)

 

Ali Oracle ne zna da ja imam tu instalaciju :)

Ako su ljudi stavljali instalaciju na torrent, gde su mislili da ću da instairam?

Link to comment

Ali Oracle ne zna da ja imam tu instalaciju :)

Ako su ljudi stavljali instalaciju na torrent, gde su mislili da ću da instairam?

 

ti možeš da simuliraš okruženje (sql, oracle drajveri, itd) pa da tako instaliraš.

mislim, nisam imao iskustva sa primaverom konkretno, pa je moguće da može i na bilo koju mašinu. ono što znam je da oracle BI bolesno teško instalirati.

Link to comment

ne, to ide lako.

 

Onda ću da učim MS Project, a Primaveru ako ikad vidim uživo, praviću se da mogu da izvučem analogiju. Nadam se.

Link to comment

Onda ću da učim MS Project, a Primaveru ako ikad vidim uživo, praviću se da mogu da izvučem analogiju. Nadam se.

 

sličan je koncept, za sve ostalo tu je oracle kurs od tričavih par stotina hiljada dinara... ako je u pitanju projekat vezan za razvoj softvera, možeš da probaš i ovu varijantu https://www.atlassian.com/software/jira

Link to comment

I na singl mašinu sasvim lagano. MS project, koliko sam imao iskustva ume da pravi problem prilikom kreiranja nekih izveštaja na duže staze za koje zaobilaznica nije ni malo naivna niti jednostavna a pokatkad i ne radi. Ovo kao neko ko je bio podrška projektantima kada je uzet taj nesretni project, takoreći na slepo. Pa sam primaveru instalirao nekome da proba, samo sam radio iz tri puta zato što ne čitam i brzoplet sam. Ima uput, pročitaš i ispratiš i ona radi.

Edited by Vapad
Link to comment

Dajte neki dobar free screen recorder?

 

ako nije kasno

 

cam studio...portable, snima ljepo, sa zvukom ako treba, i posle pakuje u MP4 ako oćeš, free and nice

Edited by Vapad
Link to comment

sličan je koncept, za sve ostalo tu je oracle kurs od tričavih par stotina hiljada dinara... ako je u pitanju projekat vezan za razvoj softvera, možeš da probaš i ovu varijantu https://www.atlassian.com/software/jira

 

s tim što je Jira više bug tracker i odličan je za praćenje taskova, unutar jednog ili za više projekata (moja ga firma koristi za support), ali mislim da nije iste kategorije kao MS Project.

 

Ja baš skinuo Scrum and XP from the Trenches - 2nd Edition, pa može i to iako ne liči ni na jedno od ranije pomenutog :)

Link to comment

Ponela sam nov neki laptop u CG sa instaliranim Win 8 i sad kad god se kačim na privatni wi-fi, to super laufa, a ne da mi ni na jednu otvorenu mrežu da se nakačim.

 

Ne umem da nadjem šta da podesim. Please help.

Link to comment

Beotel daje uz paket Colorovo CityTab Lite 8" pa me interesuje vredi li?

 

Treba mi za po kuci, internet, za prekracivanje putovanja etc. nista zahtevno znaci, samo browser, igrice za djete i pokoji video da se pusti.

 

A? Da uzimam?

Edited by Caligula
Link to comment

Kad je već Kauboj pitao... Mojima treba tablet prevashodno da bi se čuli sa rođacima preko Skype-a. Dakle, ništa zahtevno - bitan im je osnovni internet i Skype. Renne (a i bilo ko drugi), kakve preporuke imaš? Cena nek ide do 100 EURa, ali ne bih se bunio kada bi moglo da bude i za manje pare.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...