Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jbg vama smešno ja ocu da crknem.

Dakle restartovala sam 2x, ne pomaže. Googlovala šta bi moglo biti po sredi, ne nađoh da se neko drugi na to žali a kamoli kako da se otkloni. Jel neko vec čuo za ovo? Vidim Hoffnung misli da je program u stvari prank...

Jedino da pokušam da skinem kompletan program pa da vidim oce li pomoći? BTW polu vezano za ovo pokušala sam nakon toga da instaliram adobe na kome i nije htelo iz nepoznatih razloga.

povrh toga me naviše nervira to sto je komp skroz nov, ne poznajem Windows 8 ni malo a IT girl je na trudnickom! Grrrr

Zato što si se fokusirala na Nitro. :)

Evo google izbacuje zanimljive stvari za Lenovo i yellow.

Link to comment

^Nitro dolazi uz neke Lenovo notebook-ove tako da bi trebalo da je OK.

E sada, možda bi se moglo malo prčkati po video setingsima, videti za nove drajvere, pa čak i bios update ali ako si već u sukobu sa osmicom bolje da to uradi neko drugi.

Ako se i posle restarta isto ponaša, traži pomoć.

 

cekaj, siguran si da ovaj filter nije povezan sa programom koji je ona pokrenula da cita pdf file?

 

Ne seri da guglaš za Adobe reader?

da, hteo sam, ali nemoj da obracas paznju na to. vise je bilo u fazonu same pomoci oko njenog problema.

 

Jbg vama smešno ja ocu da crknem.

Dakle restartovala sam 2x, ne pomaže. Googlovala šta bi moglo biti po sredi, ne nađoh da se neko drugi na to žali a kamoli kako da se otkloni. Jel neko vec čuo za ovo? Vidim Hoffnung misli da je program u stvari prank...

 

Jedino da pokušam da skinem kompletan program pa da vidim oce li pomoći? BTW polu vezano za ovo pokušala sam nakon toga da instaliram adobe na kome i nije htelo iz nepoznatih razloga.

 

 

povrh toga me naviše nervira to sto je komp skroz nov, ne poznajem Windows 8 ni malo a IT girl je na trudnickom! Grrrr

 

ne obaziri se na nas, tj. meni je bilo smesno, ali da ti ne bih objasnjavao zasto i na sta me to podsetilo. ne mislim da je sam program bukvalno prank, ali mi je jako zanimljivo da tako kazem da ti se taj filter ukljucio bez ikakvog upozorenja i nacin da ga iskljucis ili ukljucis lako. ako je zaista do programa, onda je glupo, bas zbog toga sto ne postoji tekst sa "upozorenjem".

 

znaci, instalirala si adobe program i nisi uspela da otvoris pdf file? sta ti nudi desnim klikom na isti fajl? 

 

 

edit: sada guglam i shvatio sam da je nitro pro9 komercijalni program, odn. da se licenca na koriscenje placa. i ne verujem da on pravi problem. 

 

mene sada zanima ovo sto je wall spomenuo za lenovo laptop i zutu boju...

 

@radisa, sta ti mislis?

Edited by hoffnung
Link to comment

editovao sam post.

 

@lostfanforever, svakako skini tu verziju 'nitro pro9' ta verzija programa je trial i kao takva ti ne treba. 

Link to comment

Zato što si se fokusirala na Nitro. :)

Evo google izbacuje zanimljive stvari za Lenovo i yellow.

 

hmm, kakva zagonetka sa tvoje strane walle : D antiglare? 

ako niej striktno vezano za Nitro zasto je sve pozutelo kad sam otvorila taj 1 PDF?

 

 

 

 

ne obaziri se na nas, tj. meni je bilo smesno, ali da ti ne bih objasnjavao zasto i na sta me to podsetilo. ne mislim da je sam program bukvalno prank, ali mi je jako zanimljivo da tako kazem da ti se taj filter ukljucio bez ikakvog upozorenja i nacin da ga iskljucis ili ukljucis lako. ako je zaista do programa, onda je glupo, bas zbog toga sto ne postoji tekst sa "upozorenjem".

 

znaci, instalirala si adobe program i nisi uspela da otvoris pdf file? sta ti nudi desnim klikom na isti fajl? 

 

 

edit: sada guglam i shvatio sam da je nitro pro9 komercijalni program, odn. da se licenca na koriscenje placa. i ne verujem da on pravi problem. 

 

 

 

 

sve si dobro shvatio, nikakvo upozorenje nista! najludje od svega je sto sam otvorila PDF da proverim dal saljem dobar file koleginici, i odmah kako je pozutelo pozalila joj se . ona dodje, gleda u moj ekran i ne vidi da je zuto! iako po mom misljenju JAKO  ocigledno, medjutim onda ona pred mojim ocima otvara isti PDF file koji sam joj poslala i njen ekran isto postaje zut! tako da odgovorno tvrdim nema upozorenja i ne vidim trenutno opcije kako nazad...

 

 

editovao sam post.

 

@lostfanforever, svakako skini tu verziju 'nitro pro9' ta verzija programa je trial i kao takva ti ne treba. 

jeste nitro se placa ovo je koliko kapiram neki free trial. skinucu ga ja nije problem ali mi za posao treba kakav takav PDF reader. Mozda nisam bila dovoljno jasna ali danas sampokusala nakon ovog yellow shita da skinem adobe reader. download je uspeo ali ne i instalacija  :frust:

 

Who the fck knows why? 

 

tako da ne skidam nitro dok to ne resim. mada evo kod kuce sam kucam sa zutog ekrana, tjah probacu opet

Edited by lostfanforever
Link to comment

moj savet ti je da skines taj program iz sistema, restartujes racunar. mozda [mada mi ovo tek nema smisla] dok je taj program 'nitro pro9' na sistemu, ne dozvoljava ni jednom drugom programu da cita ekstenziju 'pdf'. lako ces ga ti ponovo instalirati. skines ponovo 'nitro pro9' i instaliras, da bi imala bilo kakav program za citanje 'pdf' fajlova. 

Link to comment

hmm, kakva zagonetka sa tvoje strane walle : D antiglare? 

ako niej striktno vezano za Nitro zasto je sve pozutelo kad sam otvorila taj 1 PDF?

 

 

 

sve si dobro shvatio, nikakvo upozorenje nista! najludje od svega je sto sam otvorila PDF da proverim dal saljem dobar file koleginici, i odmah kako je pozutelo pozalila joj se . ona dodje, gleda u moj ekran i ne vidi da je zuto! iako po mom misljenju JAKO  ocigledno, medjutim onda ona pred mojim ocima otvara isti PDF file koji sam joj poslala i njen ekran isto postaje zut! tako da odgovorno tvrdim nema upozorenja i ne vidim trenutno opcije kako nazad...

 

 

 

jeste nitro se placa ovo je koliko kapiram neki free trial. skinucu ga ja nije problem ali mi za posao treba kakav takav PDF reader. Mozda nisam bila dovoljno jasna ali danas sampokusala nakon ovog yellow shita da skinem adobe reader. download je uspeo ali ne i instalacija  :frust:

 

Who the fck knows why? 

 

tako da ne skidam nitro dok to ne resim. mada evo kod kuce sam kucam sa zutog ekrana, tjah probacu opet

Mislio sam na ovo:

https://forums.lenovo.com/t5/T400-T500-and-newer-T-series/T440s-display-colors-calibration-problem/td-p/1327155

Dosta ljudi se žali na problem s bojama na Lenovo displ.

Nekome žuto, nekome isprane boje i sl.

Ima pritužbi da se random menja kalibracija monitora i sl.

Možda je okidač Nitro, možda bi ti se to desilo i bez njega ili s nekim drugim programom.

.pdf je zverinja a programi koji rade s njima sve kompleksniji i veći. Dakle mogućnost da se ponašaju čudno sve veća.

Link to comment

update za sad: instalirala stariju verziju adobe readera. Fercera ali je zamuceno na ovom lenovo ekranu odlicne rezolucije. 

I dalje radim sa zutim filterom al ga vise ni ne primecujem. :unsure: 

 

Tesim se da je to dobro za oci... :happy:

 

Fala svima!

Link to comment

Imam ovu ploču asrock 890fx deluxe 4 i juče privezujem dodatni HDD i da upalim komp dobijem 8 kratkih bipova al ništa na displeju.

Pročitam posle da je to negde slučaj te da bi trebalo da resetujem CMOS što i uradim. Nakon toga dobijem 3 duga bipa i dalje ništa na displeju.

 

Šta je tri duga bipa.. blablabla nešto nešto vidi RAM. Izvadim RAM nema bipa uopšte i ništa mi se ne pokazuje na monitoru.

 

 

Vots going on IYOS? :mellow:

 

(HDD sam otkačinjao al to nema veze uopšte)

Link to comment

moj brat vol. kad ne bi prtrčo prvi da mi ga šukne međ guzove...

 

 

:wub:

Pa vrati memoriju i bolje zabi... I izduvaj prašinu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...