Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Treci put u poslednjih 4-5 meseci se desava da se sve ulicne svetiljke u blizini zgrade odjednom ugase, a s njima i moji racunar i modem. Oni se odmah restartuju sami od sebe, dok svetiljkama treba nekoliko minuta. O cemu se tu radi i mogu li nekome da prijavim ovaj problem?

Link to comment

:D

 

mozda prvo da se raspitas ko je u tvojoj zgradi [ako zivis u zgradi] predsednik kucnih stanara. on/ona sve to znaju, odn. ko je zaduzen za odrzavanje ulicnog osvetljenja. dobijes fontele i zoves ih. to je ono sto bih ja uradio. ne pada mi nista drugo na pamet.

Link to comment

Zapravo se ne gase samo svetiljke u blizine moje zgrade, nego prakticno sve u okolini od 200 metara, ili bar one koje ja mogu da vidim. Ali kazem, ovo je tek treci put u proteklih nekoliko meseci, pa nije toliki problem...

 

Mozda da probam na ovoj adresi?

Edited by Calavera
Link to comment

kako ne, to ti je i najbolja varijanta. svakako ce te uputiti u pod-stanicu tvog okruzenja. reci ces im gde si, i oni ce te uputiti na pravu adresu.

Link to comment

Treba mi preporuka za video konverter, što jednostavniji. Imam video skinut sa kamere u avi formatu koji je skoro 10 GB, i treba da ga smanjim tako da može da stane na DVD.

Link to comment

Koristim Firefox vec par nedelja i super je brauzer ali sam primetio da posle duzeg kesiranja (dok skrolujem tumblr na primer) uspori. Imam odlican komp ali nije do kompa, ovo je kao da upadne u neko zivo blato, po nekoliko sekundi ne reaguje.

 

Ima li neka fora da mu iskljucim kesh ili vec sta ga usporava?

Link to comment

Keš može u opcijama da se namesti da se briše po svakom gašenju FF-a, ali ne mislim da je to ovde problem pošto drugi ljudi (npr. ja) nemaju taj efekat. Takvi zbrljovi najčešće dolaze od addonova - ja bih na tvom mestu krenuo da disejblujem jedan po jedan dok ne nađem koji je uzročnik.

 

 

U najgorem scenariju jeste keš, ukoliko se nalazi baš na delu diska koji upravo formira bad sectore.

Link to comment

gledaj, pre nego sto disableujes addonse, pokreni firefox u safe-modu, to znaci da ce se firefox pokrenuti kao da je 'go'. i tako ces znati sigurno da li je nesto drugo, odn. da nisu addonsi. ako jesu oni, onda jedan pp jedan iskljucujes, dok ne vidis, koji od njih pravi problem.

 

da li znas gde se nalazi ta komanda u firefoxu: "restart with add-ons disabled"? meni, znak pitanja, help tab.

Link to comment

Firefox OBJAŠNJAVA! :Hail: . 2015a momci, šta da kažem, fantastična berba.

 

2gb memorije u waterfox-u (običan firefox samo kompajliran sa nekim stvarima za 64bitne procesore, nije direktno pisan za 64bit)

u linuxu 1.2 gb.

Kada ga upalim već pojede 500mb, ako otvorim youtoube izlazi 200mb plugin-container + još memorije jede. Mislim da pluginovi nisu rešenje ovde. Jednostavno je program sam po sebi ogroman.

 

Imam samo 4gb RAM-a. Da imam 15 gb RAM-a, malo bi mu bilo.

Edited by Utvara
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...