Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dva pitanjca: 1.Ako uvedem bezicni internet, ostaje li mi ista mail-adresa? 2.U istom slucaju, da li me forumi na kojima sam registrovana i dalje prepoznaju pod starim nickom ili ce doci do nekih problema?

Link to comment
1. Zavisi od prethodnog provajdera, mada uglavnom moze da se resi da koristis i staru adresu. 2. Da.
Please, ajd pojasni do kraja. Btw, provajder mi je eunet, ako to nesto znaci. Moram li da ga menjam? A ovo drugo pitanje... ja upitah "ili-ili", a odgovor "da" ?! Za koju soluciju? Je li da logovanje na forumima nastavlja da uredno funkcionise?
Link to comment

Ja koristim sezam adsl, ali mogu da se ulogujem na eunet webmail bez problema (iako su ranije to branili, tj mailu si mogao da pristupis samo sa eunet naloga).Ne znam da li sve to vazi za Outlook i slicne programe, nisam pokusavao.Drugo pitanje. Ako ne menjas browser, ne bi trebalo da imas bilo kakve probleme.

Link to comment
Ja koristim sezam adsl, ali mogu da se ulogujem na eunet webmail bez problema (iako su ranije to branili, tj mailu si mogao da pristupis samo sa eunet naloga).Ne znam da li sve to vazi za Outlook i slicne programe, nisam pokusavao.
Važi i za Outlook, na poslu smo zadržali mail kod Euneta, iako sada koristimo akademsku mrežu za pristup.
Drugo pitanje. Ako ne menjas browser, ne bi trebalo da imas bilo kakve probleme.
Nema problema i ako promeni browser, samo je bitno da zna username-ove i password-e koje je koristila. Edited by gotivac
Link to comment
Ja koristim sezam adsl, ali mogu da se ulogujem na eunet webmail bez problema (iako su ranije to branili, tj mailu si mogao da pristupis samo sa eunet naloga).Ne znam da li sve to vazi za Outlook i slicne programe, nisam pokusavao.Drugo pitanje. Ako ne menjas browser, ne bi trebalo da imas bilo kakve probleme.
Ja na poslu imam Beotel ADSL, a kod kuce Telekom, i ne mogu da pristupim Eunet mailu, ni webmailu ni preko Thunderbirda. Jel postoji neka tajna kako da udjem, ili jednostavno sa nekih provajdera moze a sa nekih ne?
Link to comment

Jesi li siguran da ti je nalog jos aktivan?Ako imas dial up modem, kreiraj Eunetovu 042 konekciju, pa pokusaj tako da pristupis. Ako uspes, onda ne znam sta je, bem li ga. Pozovi eunet korisnicki centar, pa vidi sta ce oni da ti kazu.Ne verujem da bi blokirali pristup sa odredjenih provajdera.

Link to comment
Elem:Outlook 2007 pitanjce:U starijim verzijama outlooka, kad mi neko u okviru (HTML)poruke ima insertovanu animiranu gif sličicu, tako se i videla (i kad otvorim, i u "reading pane"-u).U 2007-mici, je vidim zamrznutu.Gde se šta čekira da se gifovi vide animirani?
Gugl je čudo :)Evo šta kaže:
Animirana grafika u e-poruci ne funkcionišePrimenljivo na: Microsoft Office Outlook 2007 SimptomiKada primite e-poruku koja sadrži animiranu grafiku, na primer animirane .gif datoteke, pojavljuje se samo statična slika.UzrokMicrosoft Office Outlook 2007 ne prikazuje animirane grafičke datoteke u telu e-poruka. Pojavljuje se samo prva slika animacije.RešenjeMožete da prikažete poruke u Web pregledaču da biste videli animaciju.Prikazivanje e-poruke u Web pregledaču 1. Otvorite poruku. 2. Na kartici Poruka u grupi Radnje izaberite stavku Druge radnje. 3. Izaberite stavku Prikaži u pregledaču.http://office.microsoft.com/sr-latn-cs/out...2014392074.aspx
Sranje.
Link to comment

Po skidanju Viste sa neta i otpakivanju nekih fajlova mi se desilo da javlja ''wrong pasword?'' (neka CRC greška). Gledam, kako bre wrong pass kad je isti za sve delove a i prijavi mi je negde kod ekstraktovanja 20-og .rar-a :wacko: Ništa, skinem ja opet taj 20-i, i probam opet, on posle javi tu grešku na nekom drugom i tako dalje. Poslednji put štikliram nešto kao ''keep corrupted files'' i on mi izvuče ISO fajl ali mi prijavi taj error kog 1, 4 i 26-og fajla.Narežem disk (ali kroz nero, ne preko MagicISO-a, samo da vidim jel oće da se reže) i on mi tokom rezanja potpuno zamrzne komp da je jedino pomoglo gašenje na dugme. Disk se pokazao kao narezan, ipak.Pitanja:- da li je ISO fajl sam od sebe bootabilan ili moram da ga narežem preko MagicISO-a? (kinda sam zaboravila kako se to radi, ali snaći ću se)- šta da radim sa ovim fajlovima što su poslednji put prijavili wrong password grešku? da skidam OPET :( ?!

Edited by Valkyrie
Link to comment

ne znam da li da ovo stavim medj pitanja za mobilne ili na racunare... mod, do as you wish.lm, zna li neko besplatan (ili nekako drugacije resen) PDF reader, za Java platformu, za mobilne telefone? Guglao sam sat vremena, nasao u principu dva programa na razlicitim lokacijama. kod jednog od njih, ne mogu da nadjem .jad file za instalaciju, a drugi jednostavno odbija saradnju (neispravan .jar file koji dolazi uz .jad).

Link to comment
Dva pitanjca: 1.Ako uvedem bezicni internet, ostaje li mi ista mail-adresa? 2.U istom slucaju, da li me forumi na kojima sam registrovana i dalje prepoznaju pod starim nickom ili ce doci do nekih problema?
Bežični internet nema nikakve veze sa e-mail adresama niti sa forumima. Bežični internet znači da ti unutar kuće imaš wireless mrežu, a internet i dalje do tvoje gajbe, tj. do tvog wireless access pointa dolazi žicom.Pitanje je samo da li tvoj sadašnji provajder(ako ga budeš menjala), dopušta pop3, ili IMAP pristup tvom mail accountu. Znači, ako si dosada skidala mail-ove nekim klijentom (Outlook express, Outlook, windows mail, itd.) moćićeš i dalje bez problema.
Link to comment
- da li je ISO fajl sam od sebe bootabilan ili moram da ga narežem preko MagicISO-a? (kinda sam zaboravila kako se to radi, ali snaći ću se)
ok, sve ono prethodno sam obavila, skinula, lepo izvukla, pretvorila u bootabilan ISO fajl preko magicISO-a itde sad, kad hoću preko magicISO-a da narežem bootabilan dvd, izbacuje mi da je taj ISO fajl ''too large to load'' i ćao.šta sad da radim, pomagajte, ludim!
Link to comment
Ja na Eunet dial up nalogu imam -30 minuta, pa opet mogu da pristupim :huh:
Zato što EUnet dozvoljava da odeš u minus sat ili dva, nisam siguran.@Valk: a da li je moguće da ne možeš na neki lakši način da nađeš krštenu instalaciju Viste, nego moraš da skidaš sumnjivo ispravne arhive sa neta?
Link to comment
@Valk: a da li je moguće da ne možeš na neki lakši način da nađeš krštenu instalaciju Viste, nego moraš da skidaš sumnjivo ispravne arhive sa neta?
Okružena sam XP-ovcima <_< A ako ''je lakši način'' = kupovina originalnog diska, no thanx :) Videćemo šta će biti na kraju, sad skidam microsoft framework 2.0 jer mi je neophodan da bi mi radio neki cdburnerxp, koji navodno pravi manje bootabilne ISO fajlove..
Link to comment
Okružena sam XP-ovcima <_< A ako ''je lakši način'' = kupovina originalnog diska, no thanx :) Videćemo šta će biti na kraju, sad skidam microsoft framework 2.0 jer mi je neophodan da bi mi radio neki cdburnerxp, koji navodno pravi manje bootabilne ISO fajlove..
Laksi nacin je skidanje ISO fajla sa nekog share-a. Da nisi mozda na SBBu?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...