Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ako ne mozes da izvuces jos jedan kabl od " ko zna odakle" onda ides ka resenju da kupis switch.

 

Kao kad imas ruter od provajdera pa kupis jedan wifi da bi mogao i laptop/mob/tablet da nakacis.

Link to comment

jel moze neka dobra /i pametna/ dusa da mi pomogne u vezi mog problema. naime, od nekog doba ne uspeva mi da pretrazujem mailove na yahoo-u. bilo da searchujem obicno ili da koristim naprednu opciju, sa cekiranim datumima ili nazivom mejla, ili da stavim rec koja se javlja u mejlu - znaci, za sve opcije koje su navedene on mi pretrazuje samo unazad 10 dana. ja mu u advanced search opciji zadam da pretrazi inbox unazad mesec dana, a on to uradi samo do 18 maja...pretpostavljam da je negde u osnovnim postavkama zapelo, ali zaista ne znam gde da trazim.u helpu sam pretrazila settings opciju, ali ja ne vidim gde bi to moglo da bude /pretpostavljam da mu je negde zadato da prikazuje samo mailove od najduze 10 dana, ali ne vidim da je to negde opcija a i nisam sigurna da je to bas ta stvar koja me muci...eto, pomagajte, hocu reci :-)

 

 

sada bas gledam u settingsu i nisam pametan. postoji samo jedna opcija i ona je vezana za 'vacation response' i kod mene je od stiklirana. vidi da ti nije kojim slucajem stiklirana ta opcija: "enable during these dates"

 

inace, kod mene sve radi, takodje sam probao i chrome sada. skrolujem sve do poslednjeg mejla. takodje mi je palo na pamet da mozda probas u drugom browseru, kao sto je firefox? ne mogu da verujem da bi oba browsera isto se ponasala. vidi ove dve opcije pa se javi ponovo.

Link to comment

Jel moze meni neko da kaze zasto ja ne mogu da udjem u Google drive preko precice na desktopu? Mogu preko win explorera, mogu preko brauzera, mogu preko sys tray ikone, ali preko desktopa - jok. Nista se ne desava kada kliknem.

 

Probao i da reinstaliram Drive for PC, ali ne pomaze

Link to comment

sigurno zavisi kako je linkovana precica. sada bas gledam, da vidim kako bi to radilo kod mene. sada sam povukao 'web store' na desktop, sto je slicno kao i 'google drive' i sve ono sto bi moglo da zapne sam nasao u settingsu desnim klikom, ali verujem da to nema na windowsima. sta dobijas desnim klikom, koje opcije? da li ima putanja/link?

 

ovako je kod mene, ovo 'command' je bitno:

 

webstore.jpg

 

+

 

nadji nesto [tab] gde bi trebao da stikliras opciju: 'allow executing file as program' ili tako nesto slicno.

 

sve ovo bi trebao da nadjes sa desnim klikom na tu ikonicu da bi se aktivirao, odn. da bi je ucinio izvrsnom komandom.

Edited by hoffnung
Link to comment

RClick -> Properties -> Shortcut::Target

Trebalo bi da odgovara lokacijski Win Explorer fajlu koji se ocekivano i pokrece.

 

Btw, je l' se desi isto i kad se sa desktopa obrise ikonica precice pa se kreira nova sa fajla u sistemu?

Link to comment

Koristim win 7 na laptopu, a sad mi nudi free upgrade na win10. Ne osećam neku potrebu da to uradim, harverski laptop može da ćera win10 bez problema.

 

Čitao sam tamo vamo po internetu, ali nisam ugladao neki jak razlog da to uradim. Da li grešim?

Link to comment

Jel to izvodljivo za falš sedmice? Kontam da će se pre downloada odraditi neka verifikacija key-a i da falševi neće moći da svuku 10. I kako to uopšte fukncioniše, da li sam zameni sistem, ili se skine isntalacioni file, ili...?

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Koristim win 7 na laptopu, a sad mi nudi free upgrade na win10. Ne osećam neku potrebu da to uradim, harverski laptop može da ćera win10 bez problema.

 

Čitao sam tamo vamo po internetu, ali nisam ugladao neki jak razlog da to uradim. Da li grešim?

 

ја кеви инсталирао пре неких месец два на матором лаптопу, тј. наместио dual boot са elementary os, она сад користи линукс, имала је неке ретардације са десетком, после неког времена старт дугме би престало да се одазива и тако неке глупости, али то су можда неке локалне специфичности, а и ако нису вероватно су до сад исправљене... осим тога мени делује ок, али ја не планирам апгрејд док се не покаже у пракси...

 

едит: сад налетео на ово

 

 

The latest build (10130) looks almost finished and polished, but then there are continued issues with the Start Menu not opening or crashing and driver problems that are slightly alarming at this stage of development.

Edited by Dionysos
Link to comment

Jel to izvodljivo za falš sedmice? Kontam da će se pre downloada odraditi neka verifikacija key-a i da falševi neće moći da svuku 10. I kako to uopšte fukncioniše, da li sam zameni sistem, ili se skine isntalacioni file, ili...?

 

nemam pojma, imam original, ne furamo falš na firminim računarima

 

@Dionysos, hvala na odgovoru, čekaću još koliko mi se čini

Link to comment

Jel to izvodljivo za falš sedmice? Kontam da će se pre downloada odraditi neka verifikacija key-a i da falševi neće moći da svuku 10. I kako to uopšte fukncioniše, da li sam zameni sistem, ili se skine isntalacioni file, ili...?

 

Trebalo bi da hoće.

Link to comment

Trebalo je da bude free za sve ali je skoro bila neka informacija da nece bas moci sa piratske.

 

edit:

 

www.24sata.rs/windows-10-ipak-nece-biti-besplatan-za-pirate/7191

Edited by katamaran
Link to comment

Svi win7 i win8 mogu da svuku desetku besplatno u periodu od godinu dana od puštanja u julu. Ako si imao legalni stari win, imaćeš legalnu desetku. Ako si imao nelegalni, imaćeš nelegalnu desetku. Besplatni apdejt ne znači i besplatnu licencu. Izgleda da niko neće biti ometan u apdejtu, a kako će se nelegalne kopije ponašati, to ostaje da vidimo. Verovatno će opet biti watermark "ovo je nelegalna kopija" preko ekrana i još neko ograničenje, tipa limitirane login sesije, ali to ostaje da vidimo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...