Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ja sam rabio jedino neki readiris koji sam dobio sa skenerom, i dosta sam siguran da je odradjivao posao kako treba. 

ali to bese davno, ima 10 god. najmanje.

Link to comment

Zaboravih da napomenem, posle prepoznavanja, možeš direktno da snimiš Word fajl, takođe, prepoznaje ćirilicu i latinicu, za slučaj da ti trebaju naša slova.

Link to comment

Hvala, puno ste mi pomogli. :) 

 

Ispostavilo se da je ovaj tonijev ReadIris odlicna besplatna zamena za ABBY FR. Isto kao ono sto sam imao pre desetak godina na skeneru, radi savrseno. :)

Link to comment

postavicu pitanje ovde, mada je mozda i za linux. 

treba da konfigurisem firewall sa iptables. nista konkretno i fizicki, sve simulacija. mislim, treba to realno da uradim ali u virtuelnom fiktivnom okruzenju. 3 lana, wan, dmz. da sad ne idem u detalje, mucim se i sa iptables, ali cu vec nekako izaci na kraj. valjda. 

pitanje: kako da testiram sa virtuelnim masinama? nisam jos nista konktetno probao, samo razmisljam, koje preduslove moram da napravim? virtualbox. treba li nesto posebno namestii na vb ili na pojedinacnim masinama? dakle, simulacija testprotokola lan-wan/wan-lan, dmz-wan/wan-dmz, dmz-lan/lan-dmz. da li mi to trebaju min 4 virtuelne maschine ili 5 ako racunam i onu na kojoj konfigurisem iptables? ili pravim neku logicku gresku?

Link to comment

meni je ovo zesce kompleksno, pogotovo sto mi je iptables uvek bio sf. ako ti ovde niko ne pomogne, pada mi na pamet neki forum ili irc koji se bavi samo ovom tematikom.

Link to comment

jel moze neka dobra /i pametna/ dusa da mi pomogne u vezi mog problema. naime, od nekog doba ne uspeva mi da pretrazujem mailove na yahoo-u. bilo da searchujem obicno ili da koristim naprednu opciju, sa cekiranim datumima ili nazivom mejla, ili da stavim rec koja se javlja u mejlu - znaci, za sve opcije koje su navedene on mi pretrazuje samo unazad 10 dana. ja mu u advanced search opciji zadam da pretrazi inbox unazad mesec dana, a on to uradi samo do 18 maja...pretpostavljam da je negde u osnovnim postavkama zapelo, ali zaista ne znam gde da trazim.u helpu sam pretrazila settings opciju, ali ja ne vidim gde bi to moglo da bude /pretpostavljam da mu je negde zadato da prikazuje samo mailove od najduze 10 dana, ali ne vidim da je to negde opcija a i nisam sigurna da je to bas ta stvar koja me muci...eto, pomagajte, hocu reci :-)

mail.jpg

Link to comment

Jedan lan kabl za internet dolazi ko zna odakle do prostorije u kojoj se nalaze dva racunara. Koji je najjednostavniji nacin da oba racunara dobiju internet?

Link to comment

Jedan lan kabl za internet dolazi ko zna odakle do prostorije u kojoj se nalaze dva racunara. Koji je najjednostavniji nacin da oba racunara dobiju internet?

Kupis switch od 1000 dinara i 2 kabla odgovarajuce duzine i povezes ih za 2 minuta. Taj kabl ide kao uplink u port 1, a druga u ta 2 racunara. Ako imas fiksne IP adrese u mrezi onda ih dodelis, ako ne DHCP ce odraditi posao za tebe.

 

Kucna ili poslovna mreza?

Edited by Milosh76
Link to comment

Ja bih rekao da je na drugom kraju kabla obican ruter i da je taj kabl jedini koji je prikacen. Eventualno je na taj ruter prikacen jos jedan racunar. Dakle, vise kao kucna mreza.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...