Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Rekoh da nikako nije hteo da izostri (verovatno ga zezao prozor iza) a mrzelo  me da se zezam pre tekme :)

 

vidi se valjda kakav je dzek

 

I dalje pomalo zeza. Kad ga zaglavim u neke kanalice za cable management ispod uglavnom bude ok al cim se izvuce... Negde pri samom ulazu u tastaturu je ostecen kabl.

Edited by katamaran
Link to comment

Znaci izvodljivo? Nisam vican lemilici al cu odneti u neki servis da mi to zavrse. 

 

prvo cu probati da pronadjem zamenski kabl sa onakvim dzekom.

Edited by katamaran
Link to comment

Hilfe!

 

Budžim neki stari komp od viška delova za ofis, pa sam met'o stock cooler (rekli mi "stručnjaci" da će tera) na AMD Athlon 64 X2 5200+ i nabio mi temp na preko 100-tke.

 

Dal' to inače ne može tj. dal je cooler slab ili je do nečeg drugog, i šta da kupim da završi posao a da bude jeftino, pošto mi se pare ne bacaju uzevši u obzir za šta će da služi (za Word, Excell i Youtube).

Link to comment

postoji mogunost da ne lezi kako treba, probaj da ga okrenes, takodje, da li si detaljno ocistio povrsinu procesora i povrsinu hladnjaka, i stavio malo, ali ipak dovoljno, nove paste?

 

To nije hladan procesor, treba sve da lepo lezi.

Link to comment

Ne verujem da ne lezi dobro, nego nije cist.

Skini procesor i sacekaj da se oladi, pa skalpelom polako ogrebi staru pastu i tek onda stavi novu pastu.

Taj procesor "na leru" ne bi smeo dalje od 50'

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Ma očišćen je skroz, stavljena nova pasta. Gledam iz nekog programčića koji sam za tu svrhu skinuo sa neta, ne iz BIOS-a, :isuse:, tek sad vidim da je program za Intelove procesore (ne znam da li ima mnogo veze, a nisam u brzini ni zapazio ljudski to). Obzirom da mu je max.temperatura do 65°C a normalna valjda oko 40°C cenim da bi se računar isključio. Ili grešim?

 

Proveriću sutra lepo u BIOS-u.

Link to comment

U pravu si, izgleda da i u ovom slučaju važi ta priča, u BIOS-u temp ne prelazi 45°C što je sasvim korektno, cooler na dodir sasvim OK. Problem je što se par puta ugasio računar sam od sebe, sumnjao sam na pregrevanje ali izgleda da sa procesorom nema veze.

 

Ima unutra dva ATA HDD-a, jedan je loš i skinuću ga pa da vidim kako će biti...

Link to comment

Spominjao sam na prošlim stranama problem gde sam instalirao na novi server program za kontrolu ostalih računara ali program jednostavno nije uspeo da komunicira sa ostalim kompovima. Iako sam probao sve živo i mrtvo, pa i reinstall, ispostavilo se da nije hteo da ih vidi jer program nije dobro crackovan. To mi je rekao poznanik koji ga takođe koristi.

Sad, postoji klasičan exe koji se prekopira i postoji reg key. Ranije je uvek sve radilo ok, na staroj mašini, pa i novoj pre nego se ispostavilo da je grafika riknula pa sam je vratio da je zamene. Dakle, iskopiram .reg i exe u install folder, pokrenem reg, on upiše key u registar i to sve radi. Ali sada nema ŠANSE. Probao sam sve redoslede, prvo ovo, pa ono, pa kopiraj, pa reset, pa blabla, dakle sve. Pokrene on program da više nije trial, ali password za admina nije koji bi trebao da bude kada je program krekovan već je defaultni, a i taj drugar kaže da to što ne vidi mrežu je prvi simptom kada se ne krekuje dobro.

Dakle, upis tog registri fajla pravi problem, iako prijavi da je uredno sve odrađeno. Jedino što mi je malopre palo na pamet da nisam probao je da pokrenem taj reg file "as administrator". Ako to ne upali (i da li bi to pomoglo možda?), kako da proverim u regeditoru da je key unet i aktivan? Ili kako da ga unesem i aktiviram na neki drugi način?

Link to comment

 Ili kako da ga unesem i aktiviram na neki drugi način?

 

Da kupiš softver pošto ga već koristiš u komercijalne svrhe? :)

Link to comment

Spominjao sam na prošlim stranama problem gde sam instalirao na novi server program za kontrolu ostalih računara ali program jednostavno nije uspeo da komunicira sa ostalim kompovima. Iako sam probao sve živo i mrtvo, pa i reinstall, ispostavilo se da nije hteo da ih vidi jer program nije dobro crackovan. To mi je rekao poznanik koji ga takođe koristi.

Sad, postoji klasičan exe koji se prekopira i postoji reg key. Ranije je uvek sve radilo ok, na staroj mašini, pa i novoj pre nego se ispostavilo da je grafika riknula pa sam je vratio da je zamene. Dakle, iskopiram .reg i exe u install folder, pokrenem reg, on upiše key u registar i to sve radi. Ali sada nema ŠANSE. Probao sam sve redoslede, prvo ovo, pa ono, pa kopiraj, pa reset, pa blabla, dakle sve. Pokrene on program da više nije trial, ali password za admina nije koji bi trebao da bude kada je program krekovan već je defaultni, a i taj drugar kaže da to što ne vidi mrežu je prvi simptom kada se ne krekuje dobro.

Dakle, upis tog registri fajla pravi problem, iako prijavi da je uredno sve odrađeno. Jedino što mi je malopre palo na pamet da nisam probao je da pokrenem taj reg file "as administrator". Ako to ne upali (i da li bi to pomoglo možda?), kako da proverim u regeditoru da je key unet i aktivan? Ili kako da ga unesem i aktiviram na neki drugi način?

Otvoriš taj .reg u notepadu, piše ti. I lepo te pitao Jozo, što ne kupiš softver kad ga već rabiš?

Link to comment

Hteo ljudi, matere mi. Slao mailove, ali je program jako star, niko ne odgovara.. Kontam da je programer zaboravio da ga je napravio. :) A stvarno je odličan.

 

Flegma, šta kad ga otvorim (što sam radio), ne razumem na šta misliš?

Link to comment

Hteo ljudi, matere mi. Slao mailove, ali je program jako star, niko ne odgovara.. Kontam da je programer zaboravio da ga je napravio. :) A stvarno je odličan.

 

Flegma, šta kad ga otvorim (što sam radio), ne razumem na šta misliš?

Pa u .reg fajlu ti je upisana lokacija i vrednost ključa. Tako možeš da proveriš da li je upisano i ako nije da ručno upišeš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...